Kursi

Informācijas tehnoloģijas

04.11 - 12.11

Tiešsaistes kurss “Efektīva satura veidošana un reklāma Facebook un Instagram platformās"

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā“Efektīva satura veidošana un reklāma Facebook un Instagram platformās” Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties tiešsaistes kursā, kur būs iespēja apgūt zināšanas par sociālo mediju lapu optimizāciju un dažāda veida satura veidošanu Facebook un Instagram sociālo tīklu platformās. Kursa programma ietver arī Meta Business rīku apguvi, kas ļaus efektīvi pārvaldīt kontus un sagatavot pamata reklāmas, tādējādi veicinot zīmola atpazīstamību. Apmācības norisināsies 4., 8., 12. novembrī plkst. 17.30 – 19.00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties iespējams līdz 30. oktobrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesmetariki. Kursā  “Efektīva satura veidošana un reklāma Facebook un Instagram platformās” tiks apskatīts: Facebook un Instagram lapu sagatavošana: profilu un lapu veidošana: pamati un labākās prakses. Satura vienības un to specifika – ieraksti, stāsti, rullīši: ieraksti: kā veidot pievilcīgu un saturīgu tekstu; stāsti un rullīši: īsā formāta satura radīšana un rediģēšana. Tekstu sagatavošana, pielāgošana: mērķauditorijas izpēte un satura pielāgošana; radošas rakstīšanas tehnikas un stilu variācijas. Meta Business – kontu pārvaldība, iespējas: kontu pārvaldības rīku izmantošana: piesaistīšana un pārskatīšana; analītika un atskaites: kā izvērtēt sniegumu un optimizēt stratēģiju. Pamata reklāmu izveide, pielāgošana: reklāmu mērķu definēšana un stratēģiju izstrāde; reklāmu dizaina principi. Patstāvīgais darbs: patstāvīga ierakstu un reklāmu veidošana. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu, Zoom konferenču programma, kā arī jābūt izveidotiem Facebook un Instagram kontiem. Maksa par kursu ir 24,54 EUR. Nodarbības vadīs Linda Rudzroga - pasniedzēja Ventspils Augstskolā, komunikācijas speciāliste ar vairāk kā 15 gadu pieredzi. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

19.09

Tehnoloģiju pēcpusdiena pedagogiem “Sadarbība mācību jomās: radoša pieeja izglītības pilnveidei”

Notiks Tehnoloģiju pēcpusdiena pedagogiem“Sadarbība mācību jomās: radoša pieeja izglītības pilnveidei”               Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kur tiks apskatīts, kā radoša sadarbība starp dažādām mācību jomām var veicināt izglītības procesa pilnveidi un uzlabot mācīšanās rezultātus, padarot izglītību mūsdienīgāku un interesantāku gan skolēniem, gan skolotājiem. Tehnoloģiju pēcpusdiena pedagogiem “Sadarbība mācību jomās: radoša pieeja izglītības pilnveidei” norisināsies tiešsaistes platformā Zoom ceturtdien, 19. septembrī, plkst. 16.00 – 16.50. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/anketaizglitibaspilnveide. Dalība nodarbībā ir bez maksas! Tehnoloģiju pēcpusdienas saturs: Sadarbības nozīme mācību procesā: starppriekšmetu sadarbības nozīme un tās ietekme uz skolēnu mācīšanās pieredzi - kā sadarbība starp dažādām mācību jomām veicina skolēnu daudzpusīgu izpratni un palīdz sagatavoties nākotnes izaicinājumiem. Radošās pieejas nozīme: radošums mācību procesā, lai palīdzētu attīstīt skolēnu kritisko domāšanu un motivāciju; dažādas radošās metodes, kas palīdz dziļāk saprast mācību vielu. Sadarbības piemēri un metodes: starppriekšmetu mācību jomu projekti: piemēri, kur veiksmīgi integrētas dažādas mācību jomas, piemēram, STEM un māksla vai literatūra; interaktīvās mācību metodes: kā radošas mācību metodes, piemēram, problēmu risināšana komandās un lomu spēles, veicina skolēnu sadarbību; kopīgs skolotāju darbs: piemēri, kā skolotāji var sadarboties, radot integrētus mācību materiālus un domnīcas, lai uzlabotu mācību kvalitāti. Radošums izglītības pilnveidē: radošās domāšanas attīstīšana: praktiski piemēri un metodes, kā veicināt skolēnu radošumu; inovācijas klasē: kā inovācijas un tehnoloģijas var atbalstīt radošumu un sadarbību starp mācību priekšmetiem. Nodarbību vadīs Ventspils 2. vidusskolas dizains un tehnoloģijas skolotāja, mācību jomas vadītāja Marta Ezerkalna ar vairāk kā 10 gadu pieredzi apģērbu, mājas lapu, logo dizainā un reklāmas materiālu maketēšanā gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams dators, interneta pieslēgums un pieeja konferenču programmai Zoom. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.  

Informācijas tehnoloģijas

12.09 - 16.09

Kurss “Mākslīgais intelekts prezentāciju un tekstu veidošanai”

Ventspils Digitālais centrs aicina tiešsaistē apgūt mākslīgā intelekta rīkus prezentāciju un tekstu veidošanai Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties apmācībās “Mākslīgais intelekts prezentāciju un tekstu veidošanai”, kur tiks aplūkoti dažādi rīki tekstu un prezentāciju veidošanai, kas atvieglos ikdienas darbu veikšanu. Apmācību laikā dalībnieki uzzinās, kā mākslīgā intelekta rīkam uzdot uzdevumus un kam jāpievērš uzmanība, lai efektīvāk saņemtu sev vēlamo rezultātu. Kursa mērķis ir iepazīstināt interesentus ar mākslīgā intelekta (MI) lietošanas pamatprincipiem un sniegt ieskatu dažādos MI rīkos, apgūstot gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas. Apmācības notiks 12. un 16. septembrī plkst. 15.30 –  17.00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties iespējams līdz 8. septembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesmiprezentacijas. Tiešsaistes kursa “Mākslīgais intelekts prezentāciju un tekstu veidošanai” apmācību programma: Ievads, mākslīga intelekta pamati: MI satura ģenerēšanas rīki, aktualitātes un darbības principi. Ģeneratīvie MI rīki, to ietekme un tehnoloģijas: MI saturu ģenerēšanas rīku funkcionalitāte, darbības ierobežojumi un riski; etiķete, drošības riski un autortiesības; bezmaksas un brīvpiekļuves rīku apskats un funckionalitāte (ChatGPT, Google Gemini, Microsoft Copilot u.c.). Ikdienas uzdevumu veikšana, izmantojot MI rīkus: praktiskas demonstrācijas, tekstu, vizualizācijas ģenerēšanai un pārbaudei; rīku salīdzinājumi (ChatGPT, Google Gemini, Microsoft Copilot, Gramarly, zeroGPT u.c.). Prezentāciju izstrāde, izmantojot MI rīkus: prezentāciju izstrāde; interaktīvu rīku izmantošana atgriezeniskās saites iegūšanai - praktiskas demonstrācijas (SlidesGPT, presentations.ai, popai.pro, menti.com, Microsoft Copilot u.c.). Praktiskie uzdevumi: tekstu un vizualizāciju veidošana ar MI; prezentāciju veidošana ar MI. Kursa dalībniekiem nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu un piekļuve tiešsaistes platformai Zoom. Kursu vadīs Latvijas Universitātes pasniedzēja Anna Beāte Būmane ar maģistra grādu programmā "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai". Iespējamās Misijas absolvente. Maksa par kursu ir 12,27 EUR. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

27.08 - 29.08

Mājaslapu veidošana bez programmēšanas

Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus tiešsaistē apgūt kursu "Mājaslapu veidošana bez programmēšanas" Mūsdienu digitālajā laikmetā dažādi bezmaksas mājaslapu izveides rīki sniedz iespēju ikvienam viegli un ātri izveidot vizuāli pievilcīgas un funkcionējošas mājaslapas, neatkarīgi no programmēšanas prasmēm, tāpēc Ventspils Digitālais centrs ir sagatavojis kursu pedagogiem, kurā varēs apgūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas mājaslapu izstrādē, kas noderēs datorikas stundu satura veidošanai. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 27., 28. un 29. augustā plkst. 15.00 – 16.30.  Pieteikties iespējams līdz 19. augustam, aizpildot anketu: www.adre.se/anketamajaslapas. Apmācību programma: Mājaslapas izstrādes pamatposmi: specificēšana; projektēšana; izstrāde; testēšana; uzturēšana. Mājaslapu izstrādes rīki, to funkcijas un lietošana: mozello.lv; WordPress.com; Google Sites; MS SharePoint. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, vēlams ar 2 ekrāniem un stabils interneta pieslēgums. Nodarbības vadīs Didzis Ābele, Ventspils Digitālā centra Mūžizglītības un Pedagogu profesionālās pilnveides kursu vadītājs. Dalības maksa par kursu ir 24,54 EUR. Mācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.  

Informācijas tehnoloģijas

23.08

Tiešsaistes nodarbība “Bezmaksas vietnes programmēšanas mācīšanai sākumskolā”

Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties bezmaksas tiešsaistes nodarbībā par vietnēm programmēšanas mācīšanai sākumskolā   Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus un citus interesentus piedalīties tehnoloģiju nodarbībā “Bezmaksas vietnes programmēšanas mācīšanai sākumskolā”, kur būs iespēja iepazīties ar tiešsaistes platformām code.org, ScratchJr un Tynker, kas būs lielisks palīgs efektīvai datorikas elementu pasniegšanai sākumskolas skolēniem. Programmas mērķis ir pilnveidot pedagogu digitālās prasmes un sniegt vērtīgus ieteikumus, kas veicinās skolēnu interesi par programmēšanu un attīstīs algoritmisko domāšanu. Tehnoloģiju nodarbība norisināsies 23. augustā plkst. 11.00 - 12.00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties iespējams līdz 21. augustam šeit: www.adre.se/pieteiktieslabaprakse. Tehnoloģiju nodarbībā tiks apskatīts: kā izmantot bezmaksas tiešsaistes platformas, lai veicinātu skolēnu interesi par programmēšanu; kā veidot mācību uzdevumus, kas attīsta skolēnu algoritmisko domāšanu; kā sekot līdzi skolēnu progresam un uzdevumu izpildei. Nodarbību vadīs Ventspils Digitālā centra pasniedzēja Ilze Bukela un tā ir bez maksas. Lai piedalītos nepieciešams dators, interneta pieslēgums un ZOOM konferenču programma. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

19.08 - 26.08

Python pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 10. klasei

Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus tiešsaistē apgūt kursu "Python pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 10. klasei"                 Ventspils Digitālais centrs piedāvā pedagogiem tiešsaistē apgūt teorētiskas un praktiskas zināšanas programmēšanas valodas Python pamatos un programmu dokumentu veidošanā, lasīšanā un izmantošanā. Kursa ietvaros dalībnieki iepazīs GitHub versiju vadības sistēmā, izveidos programmēšanas projektu, kā arī apstrādās vienkāršus datus ar programmēšanas algoritmu palīdzību.                 Python ir viena no populārākajām un visplašāk izmantotajām programmēšanas valodām, kas piedāvā vienkāršu vidi un plašu pielietojuma klāstu, padarot to par lielisku izvēli skolēnu programmēšanas prasmju un loģiskās domāšanas attīstīšanai. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 19., 20., 21., 22., 23. un 26. augustā plkst. 15.00 - 16.30. Pieteikties iespējams līdz 11. augustam, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiespython .  Tiešsaistes kursa “Python pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 10. klasei” mācību saturs: Koda veidošana pēc specifikācijas dokumenta: specifikācijas dokumenta raksturojums; piemēri dažādiem specifikācijas dokumentiem; ievads GitHub versiju vadības sistēmā, repozitoriju veidošana un dublēšana datorā; koda veidošana pēc dota specifikācijas dokumenta. Programmēšanas projekts: programmēšanas projekta raksturojums; programmēšanas projekta veidošanas soļi un to pārvaldības rīki; lietotāju vajadzību izpēte un rezultātu analīze; programmas specifikācijas veidošana. Datu apstrāde, izmantojot atbilstošus algoritmus: teksta datņu lasīšana un rakstīšana, validācija; darbs ar datu masīviem un vārdnīcām; ievads datu bāzēs. Maksa par kursu ir 36,81 EUR. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams ar 2 ekrāniem), stabils interneta pieslēgums, piekļuve konferenču sistēmai Zoom un programmēšanas videi. Nodarbības vadīs Didzis Ābele, Ventspils Digitālā centra Mūžizglītības un Pedagogu profesionālās pilnveides kursu vadītājs. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

15.08 - 16.08

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām!”

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām! Nometnē dažādās praktiskās darbnīcās un nodarbībās būs iespēja iegūt zināšanas, kas palīdzēs organizēt datorikas stundas un mācību procesu tā, lai pilnvērtīgāk sagatavotu skolēnus studijām un iespējamai karjerai IT jomā.  Nometne datorikas pedagogiem notiks 15. augustā plkst. 11.45 - 18.40 un 16. augustā 9.00 – 12.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, nometnes programma un pieteikšanās: www.adre.se/datorikasnometne