Organizācija
Ventspils bibliotēkas pamatuzdevums un ilgtermiņa darbības mērķis ir attīstīt biblioētu par izglītības, informācijas, kultūras un sabiedriskās saskarsmes centru, mācību un pilsoniskās līdzdalības vietu, nodrošinot operatīvus un kvalitatīvus vietējās sabiedrības vajadzībām atbilstošus informācijas pakalpojumus, iespēju piekļūt kultūras mantojumam, zinātnes un inovāciju resursiem, sniegt atbalstu vietējās sabiedrības attīstībā, pētniecībā un mūžizglītībā.
Februāra tēma: dumpinieciskums literatūrā un dzīvē. Rakstīšanas meistarklasei Gāliņciema bibliotēkā aicinām piedalīties ikvienu interesentu, attālinātai dalībai zoom platformā iespējams pieteikties, rakstot [email protected]
Pasākumā Baiba Jēkabsone dalīsies pieredzē par par noderīgiem informācijas avotiem dzimtas pētniecībā, par sevis veikto pētniecisko darbu un iegūto pieredzi. Pasākuma norises vieta - Gāliņciema bibliotēka
Rakstniecības meistarklasē aicinām piedalīties ikvienu interesentu. Janvāra nodarbības tēma: rakstniecības mērķa izvirzīšana. Lai top stāsts! Piedalies arī attālināti! Lai saņemtu ZOOM saiti, rakstīt [email protected]
Aicinām kopā darinātu dažādus rokdarbus un pavadīt kopā tumšos vakarus, tiekoties Gāliņciema bibliotēkā pasākumu ciklā ''Vakarēšana". Šoreiz pievēršamies otrreizējai auduma pārstrādei - rokdarbiem lupatu tehnikā (patchwork).
Gāliņciema bibliotēka aicina uz pasākumu "Rakstniecība ar rakstnieci Kristīni Ulbergu". Novembra nodarbības tēma būs lasīšana. Kādos apstākļos un ko kurš lasa? Kāpēc būtu jālasa un ko lasīšana palīdz vai traucē rakstīšanai?
Gāliņciema bibliotēkā atsākas pasākumu sērija "Rakstniecība ar rakstnieci Kristīni Ulbergu". Oktobra nodarbības tēma: vasarā lasītā literatūra. Ja vēlies piedalīties attālināti, raksti e-pasta ziņojumu [email protected] , lai saņemtu Zoom saiti.
Dr. Philol. Eva Birzniece sarunās par disleksiju interesentus iedvesmos gan kā jomas speciāliste, izdevumu ‘’Kas ir disleksija Latvijā un citur pasaulē’’ un ‘’Rokasgrāmata vidusskolu skolotājiem darbam ar skolēniem, kuriem ir disleksija’’ autore, gan kā cilvēks, kurš ar disleksiju saskārties ģimenes lokā. E. Birznieces dalība starptautiskos projektos ir palīdzējusi iegūt plašu redzējumu, vērtējot, kā ar disleksiju saistīti jautājumi tiek risināti ārzemēs un kā Latvijas līmenī, kā arī izstrādāts tiešsaistes kurss par disleksiju. Lektore iepazīstinās arī ar veikto pētījumu “Lasīšanas grūtību identifikācija un mazināšana 4. klasē – lasīšanas raitums kā lasītprasmes novērtēšanas kritērijs un tās uzlabošanas instruments”, kas skaidri pierāda Latvijas skolēnu vājo lasītprasmi un nepieciešamību atgriezties pie strukturētas, sistēmiskas lasītmācīšanas skolā un nepieciešamības veidot audio mācību grāmatas, lai vājo piekļuvi mācību saturam kompensētu.