Kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

24.01

Ventspils Digitālais centrs aicina uz Tehnoloģiju pēcpusdienu “Projektu vadības rīki un metodoloģijas”

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā sertificēts Scrum Master speciālists Austris Laizāns dalīsies ar savu pieredzi un padomiem par dažādu projektu vadības rīku pielietošanu ikdienā. Tehnoloģiju pēcpusdiena norisināsies tiešsaistē. Nodarbība būs vērtīga ikvienam, kurš vēlas uzzināt vairāk par populārākajiem projektu vadības veidiem, kāda ir to nozīme un pielietošana sava projekta mērķu sasniegšanai, kā arī tiks apskatītas populārākās programmatūras, kas tiek izmantotas projektu vadībā.   Bezmaksas pasākums norisināsies 24. janvārī plkst. 18.00 – 19.00  tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesprojektuvadiba   Tehnoloģiju pēcpusdienā “Projektu vadības rīki un metodoloģijas” apskatāmās tēmas: kas ir Agile un Waterfall projektu vadības pieejas; kas ir projektu vadības rīki – Trello, Jira un virtuālās tāfeles.   Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams interneta pieslēgums un pieeja konferenču programmai Zoom. Februārī tiks piedāvāts padziļināts apmācību kurss projektu vadības rīku izmantošanā. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

23.01 - 26.01

Ventspils Digitālais centrs aicina tiešsaistē apgūt kursu “Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei”

Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas skolotājus pieteikties tiešsaistes apmācībām “Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei”, kur būs iespēja iepazīties ar praktiskiem piemēriem, kā programmēšanas apguvi padarīt skolēniem interesantāku.   Programmēšana ir daļa no mācību programmas, ko skolēni apgūst jau pamatskolā. Skolēni 7. klasē sāk apgūt tekstuālo programmēšanu, veidojot mājaslapas un papildinot tās ar interaktīvām funkcijām. Lai ieinteresētu skolēnus  apgūt programmēšanu, nepieciešams piedāvāt saistošus un praktiskus uzdevumus, kas veicinās skolēnu izpratni par programmēšanas iespējām un elementiem.   Mācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom. 1. grupas nodarbību grafiks: 4. janvārī plkst. 10.00 – 13.30 un 5. janvārī plkst. 10.00 – 11.30 (grupa nokomplektēta).  1. papildgrupas nodarbību grafiks: 17., 18. un 19. janvārī plkst. 16.00 - 17.30 (grupa nokomplektēta). Lielās intereses dēļ ir atvērta pieteikšanās 2. papildgrupai! Nodarbību grafiks 2. papildgrupai 23., 25. un 26. janvārī: 1. nodarbība – 23. janvāris, 16.00 – 17.30; 2. nodarbība – 25. janvāris, 16:00 – 17.30; 3. nodarbība – 26. janvāris, 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 18. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/programmesanaskursi Dalībnieku skaits ir ierobežots.    Kursa mācību programma: Ievads programmēšanas projektu veidošanā. Programmas specifikācijas dokuments, piemēri. Programmēšanas projekta veidošana 7. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementi; eventListener; funkcijas; zīmēšana. Programmēšanas projektu veidošana 8. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementi; datu masīvi; eventListener; funkcijas. Programmēšanas projektu veidošana 9. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementu veidošana ar JavaScript; datu masīvi; eventListener; nosacījumi. JavaScript pamatelementi – mainīgie, funkcijas, notikumu klausītāji, datu masīvi, failu lasīšana, zīmēšana.   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam), interneta pieslēgums, pieeja Zoom platformai. Nodarbības vadīs Ventspils Digitālā centra IT pulciņu vadītājs Didzis Ābele. Dalības maksa par kursiem 18,41 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.   Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto.   Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

16.01

Finanšu drošība digitālajā vidē

Seminārs tiks veltīts tam, lai aktualizētu informāciju, kā pasargāt gan savu naudu, gan datus veiksmīgai un ērtai finanšu jautājumu risināšanai ikdienā. Seminārā īpaša uzmanība tiks veltīta šādām tēmām: krāpnieku motivācija, krāpšanas veidi digitālajā vidē, digitālās tendences finanšu jomā. Dalība seminārā ir bez maksas. Veiksmīgam darbam līdzi nepieciešams savs viedtālrunis.    

Organizācija

Ventspils bibliotēka
Informācijas tehnoloģijas

10.01

Ventspils Digitālais centrs aicina uz Tehnoloģiju pēcpusdienu kopā ar Laumu Grīvu “Mobilās aplikācijas kā palīgs ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu”

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā olimpiete Lauma Grīva dalīsies ar savu pieredzi un padomiem, kā dažādas mobilās aplikācijas var palīdzēt un motivēt ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu. Tehnoloģiju pēcpusdiena ir iespēja piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē.   Sākoties jaunam gadam, bieži vien tiek uzstādīti jauni mērķi un apņemšanās, piemēram, vairāk kustēties un izvēlēties veselīgāku uzturu. Lai gan galvenā veiksmes atslēga ir motivācija un neatlaidība, arī mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas var palīdzēt sasniegt nosprausto mērķi, tāpēc Digitālas centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā vieglatlēte, olimpiete, trenere, uzņēmēja un veselīga dzīvesveida entuziaste Lauma Grīva pastāstīs par dažādām mobilajām aplikācijām un digitālajiem rīkiem, kas var būt lielisks palīgs ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu.   Pasākumā Lauma padalīsies ar ieteikumiem, kas noderēs ikvienam, kurš vēlas sekot līdzi savam uzturam un fiziskajām aktivitātēm, kā arī tiks aplūkotas vispiemērotākās lietotnes katra izvirzītajiem mērķiem, personībai un ikdienai.   Bezmaksas pasākums norisināsies 10. janvārī plkst. 17.30 – 18.30 Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, kā arī tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesdzivesveids.   Dalībnieki, kuri atzīmēs, ka vēlas piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā tiešsaistē, Zoom pieslēgšanās saiti saņems e-pastā pasākuma dienā.   Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

09.01 - 01.02

Ventspils Digitālais centrs aicina tiešsaistē apgūt Microsoft Excel 3. līmeni

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties tiešsaistes apmācībām  “Microsoft Excel 3. līmenis” un apgūt padziļinātas zināšanas darbam ar izklājlapām, kas noderēs sarežģītu aprēķinu veikšanai, datu sakārtošanai un vizualizēšanai, kā arī darbam ar lielām tabulām un vairākām darbgrāmatām. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 9., 11., 16., 18., 23., 25., 30. janvārī un 1. februārī plkst. 18.00 – 19.30. Pieteikties iespējams līdz 7. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/3limenisexcel Mācību programma: Aprēķinu veidošana un datu analizēšana: Formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā adresācija. Loģiskā funkcijas (IF, SUMIF, COUNTIF, COUNTIFS u.c.). Datu filtrēšana un atlase. Darbs ar lielām tabulām: Vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija LOOKUP, INDIRECT u.c.). Rakurstabulas un Pivot diagrammas. Darblapu pārbaude: Nodzēst nederīgus datus un novērst formulu kļūdas; Pārskatīt un novērtēt formulas. Darbs ar vairākām darbgrāmatām: Konsolidēt datus; Savienot šūnas dažādās darbgrāmatās; Hipersaites. Excel vides pielāgošana un dokumenta aizsardzība: Lietot nosacījumformatēšanu; Dokumentu un failu aizsardzība; Darbagrāmatu koplietošana; Atjaunināt darbgrāmatas rekvizītus Makrokomandu veidošana lietotāja darba automatizācijai: Veidot makro; Rediģēt makro; Makro piešķiršana pogai; Makrokomandas koda sagatavošana VBA valodā. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam),  interneta pieslēgums, pieeja Zoom platformai un programmai Microsoft Excel. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis. Dalības maksa 49,08 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

08.01 - 07.06

Pirmie soļi Canva lietošanā

Canva programmā iespējams izveidot plakātus, afišas, prezentācijas, kalendāru, materiālus sociālajiem tīkliem un daudz ko citu. Kursu ilgums: 1 nodarbība 2h Pasniedzēja: Vita Ozola

Organizācija

Ventspils bibliotēka