Kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

08.08 - 17.08

Pedagogu nometne "Digitāli - tas ir vienkārši un aizraujoši!"

Vasara ir labākais laiks, lai ne tikai atpūstos, bet arī pilnveidotu sevi un gūtu jaunas zināšanas. Tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina 1. – 9. klašu pedagogus no visas Latvijas piedalīties trīs dienu garā izglītojošā piedzīvojumā Ventspilī - pedagogu nometnē “Digitāli – tas ir vienkārši un aizraujoši!”. Pedagogu nometnes “Digitāli- tas ir vienkārši un aizraujoši” mērķis ir nodrošināt interesantu un saturīgu laika pavadīšanu, vienlaicīgi pilnveidojot skolotāju digitālās prasmes. Iegūtās zināšanas un pieredze būs kā iedvesma jaunajam mācību gadam, kā arī padarīs mācību stundas aizraujošākas un pedagogu darbu efektīvāku. Nometnes norises laiki: 1. grupa no 8. līdz 10. augustam: 1. - 6. klašu vispārizglītojošo iestāžu pedagogi un interešu izglītības pedagogi. 2. grupa no 15. līdz 17. augustam: 7. - 9. klašu vispārizglītojošo iestāžu pedagogi un interešu izglītības pedagogi. Trīs dienu laikā nometnes dalībniekiem būs iespēja apgūt animācijas veidošanu, prezentācijas rīkus, infografiku izveidi, dažādas MS Excel nianses datu apstrādē, spēļu elementus un citus digitālo rīkus mācību satura veidošanai, kā arī praktiski pielietot jaunās zināšanas. Dalībnieki veidos savus īpašos suvenīrus tehnoloģiju darbnīcā un piedalīsies nodarbībās Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Tāpat pedagogi dosies ekskursijā uz dažādiem Ventspils apskates objektiem. Nometnē paredzētās aktivitātes norisināsies Ventspils Digitālās transformācijas centrā, zinātnes centrā VIZIUM un citos Ventspils pilsētvides objektos. Dalības maksa par nometni ir 150 EUR. Cenā ir iekļautas izglītojošas nodarbības un darbnīcas, ekskursija uz Ventspils apskates objektiem, pusdienas (3 reizes) un kafijas pauzes. Izdevumi par nakšņošanu nav iekļauti dalības maksā. Dalībniekiem, kuriem nepieciešamas naktsmītnes, tiks piedāvāta palīdzība ar naktsmītnes izvēli, tāpēc par šādu vajadzību jāziņo savlaicīgi. 1. grupai dalības maksa par nometni jāveic līdz 1. augustam, bet 2. grupai līdz 8. augustam.  Pieteikties nometnei iespējams līdz 25. jūlijam, aizpildot anketu: www.adre.se/nometne2023. Plašāka informācija pieejama, zvanot pa tālr. 63607607 vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Pirms nometnes norises dalībniekiem tiks nosūtīts atgādinošs e-pasts.

Informācijas tehnoloģijas

01.08 - 04.08

Stundu saraksta veidošana ar programmu aSc TimeTables

Ventspils Digitālais centrs aicina apgūt stundu saraksta veidošanas programmu aSc TimeTables, kas sniedz iespēju ērtā veidā izveidot stundu sarakstu, tādejādi atvieglojot skolu pedagogiem un administrācijai mācību procesu plānošanu un padara ikdienas darbu ērtāku. Programma ir ērta, viegli saprotama un ar plašu iespēju klāstu, kas dod iespēju stundu sarakstu pielāgot dažādiem nosacījumiem un parametriem. Kurss ir noderīgs izglītības iestādēm, kas ikdienā gatavo stundu vai nodarbību sarakstus. Apmācības norisināsies 1., 2., 3. un 4. augustā plkst. 10:00 - 11:30, tiešsaistē, ZOOM un Moodle platformās. Apmācību ilgums ir 8 akadēmiskās stundas, patstāvīgais darbs 4 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 27. jūlijam šeit: www.adre.se/stundusaraksts.    

Informācijas tehnoloģijas

27.07

Instagram tiešraides rubrika "Digitālie rīki visās sfērās un profesijās"

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pievienoties jaunajai Instagram live rubrikai “Digitālās tehnoloģijas un rīki visās dzīves sfērās un profesijās”, kuras mērķis ir parādīt, ka dažādas tehnoloģijas, digitālie rīki, aplikācijas, vietnes un lietotnes var būt ļoti noderīgas un liels atbalsts, veicot darba pienākumus, kā arī plānojot ikdienas aktivitātes. Šoreiz Instagram live sarunā ar savu pieredzi dalīsies 3 bērnu māmiņa, digitālā satura veidotāja Madara Krastiņa. Saruna ar Madaru Krastiņu (https://www.instagram.com/madara_krastina_ ) notiks 27. jūlijā plkst. 17.30 Ventspils Digitālā centra Instagram kontā https://www.instagram.com/vdcentrs tiešraidē (live). Madara pastāstīs, kādas aplikācijas un vietnes viņa ikdienā izmanto darbam, komunikācijai, esot atpūtā, kā arī par noderīgiem rīkiem, kas lieliski noder audzinot bērnus un dodoties ceļojumos. Piedalīties Instagram live sarunā aicināts ikviens interesents, kurš vēlas iegūt vērtīgus ieteikumus par dažādu aplikāciju un lietotņu izmantošanu un lietderīgumu ikdienas gaitās. Pasākums ir bezmaksas, interesentiem ceturtdien, 27. jūlijā, plkst. 17.30 jādodas uz Ventspils Digitālā centra Instagram kontu @vdcentrs un jāgaida tiešraides sākums, kas parādīsies stāstu (story) sadaļā ar ikoniņu “live”. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama, bet ikviens aicināts aizpildīt pieteikuma anketu www.adre.se/pieteiktieslive, lai tuvojoties pasākuma norises dienai saņemtu atgādinājumu. Jaunā Ventspils Digitālā centra rubrika “Digitālās tehnoloģijas un rīki visās sfērās un profesijās” norisināsies katru mēnesi iestādes Instagram kontā, piesaistot visdažādāko profesiju un hobiju pārstāvjus, kas pastāstīs ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, cik plašas un daudzveidīgas var būt tehnoloģiju un aplikāciju sniegtās iespējas.

Informācijas tehnoloģijas

20.07 - 03.08

3D animāciju izveide ar Blender

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties ekspress kursam “3D animāciju izveide ar Blender”, kura ietvaros būs iespēja apgūt 3D vides, gaismas un 3D modeļu lietošanu, kā arī dažādus animēšanas veidus – 3D animēti tēli, fizika, kameras animācija, 2.5D animācija, populārajā bezmaksas programmā Blender. Apgūt 3D animāciju izveidi ar Blender aicināti grafiskie dizaineri, video un animāciju veidotāji, produktu dizaina veidotāji, kā arī vizuālās mākslas, tehnoloģiju un datorikas pasniedzēji, kas vēlas apgūt jaunu bezmaksas rīku, kuru izmantot savā mācību saturā. Apmācības norisināsies tiešsaistē, Zoom un Moodle platformās, 20., 21., 27., 28. jūlijā un 3. augustā  no plkst. 17:30 līdz 19:00. Apmācības notiks 10 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 18. jūlijam šeit: www.adre.se/piesakies3d. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma, ar Windows, MacOS vai Linux aprīkots dators, kā arī pirms pieteikšanās ieteicams instalēt Blender jaunāko versiju, lai pārliecinātos, ka dators spēj darboties ar programmu. Nodarbības vadīs pasniedzējs Ģirts Edvarts Stepiņš. Maksa par kursu: 45 EUR. 

Informācijas tehnoloģijas

12.07 - 26.07

MS Word iespēju izmantošana dokumentu veidošanā

Elektronisku dokumentu izveide un noformēšana ir vienas no pamatprasmēm, kas būs noderīgas gan darbā, gan skolā, gan ikdienas vajadzībām, tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties tiešsaistes kursam “MS Word iespēju izmantošana dokumentu veidošanā” un apgūt dažādus knifiņus, kas atvieglos dokumentu sagatavošanu.             Apmācības norisināsies: (Grupa pilna) 12., 18. un 19. jūlijā plkst. 10.30 - 12.00. Papildgrupa: 21., 25. un 26. jūlijā, plkst. 10:30-12:00. Apmācības notiks tiešsaistē ZOOM platformā 6 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 10. jūlijam šeit: www.adre.se/piesakiesword. * Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni vai papildus dators ērtākām mācībām), pieeja Zoom platformai un programmai Microsoft Office Word (vēlamā versija 2016 un jaunāka). Apmācībās tiks izmantota arī Moodle platforma. Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Maksa par kursu 27 EUR.

Informācijas tehnoloģijas

11.07

Tehnoloģiju darbnīca “Ceļu satiksmes noteikumi”

Ir būtiski jau no mazotnes bērniem stāstīt, mācīt un atgādināt par drošības noteikumiem uz ielas - dodoties izbraucienā ar velosipēdu, pastaigā vai ikdienas gaitās, tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem piedalīties izglītojošā un radošā tehnoloģiju darbnīcā ģimenēm “Ceļu satiksmes noteikumi”. Tehnoloģiju darbnīcā “Ceļu satiksmes noteikumi” aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni (4 – 6 gadi) kopā ar pieaugušo, kas var būt gan vecāki, gan vecvecāki, auklīte, vecākais brālis vai māsa. Darbnīca norisināsies otrdien, 11. jūlijā, plkst. 10:30 – 12:00 Digitālās transformācijas centra pagalmā, Akmeņu ielā 5 (sliktu laikapstākļu gadījumā iekštelpās).  Pieteikties darbnīcai iespējams, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesdarbnicai. Tehnoloģiju darbnīcā bērni kopā ar vecākiem apgūs svarīgāko, kas jāievēro gājējiem un velosipēdu vadītājiem, atrodoties uz ielas – drošību, ceļazīmes, labās rokas likumu un citus ceļa satiksmes noteikumus. Svarīgo zināšanu apgūšana notiks radošā un aktīvā veidā, izmantojot planšetdatorus, robotiņus un dažādas spēles, tāpēc darbnīcas apmeklētājiem ieteicams ģērbties ērtā apģērbā. Tehnoloģiju darbnīcu vadīs pasniedzējas Arnita Damberga un Santa Līce. Dalības maksa ir 5 EUR (ģimenei). Maksa jāveic pirms darbnīcas Digitālā centra kasē, Akmeņu ielā 3.