Kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

28.04

Kā spert pirmos soļus IT virzienā?

Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties vebināram “Kā spert pirmos soļus IT virzienā?”, kurā būs iespēja bez maksas uzzināt: Pieejamās iespējas, bezmaksas apmācības un resursi, lai uzsāktu savu karjeru IT jomā. Kādi izaicinājumi un ieguvumi sagaida? Vebinārs norisināsies 28. aprīlī plkst. 17:30 - 18:30, tiešsaistē ZOOM platformā. Pieteikties iespējams līdz 27. aprīlim šeit: www.adre.se/kaparietuzit.  Savā pieredzē dalīsies jaunākā Salesforce izstrādātāja uzņēmumā Accenture Baltics Everita Vecbērza, kura pati pirms gada izmainīja savu dzīvi, pieņemot šo izšķirošo lēmumu. Dalība ir BEZ MAKSAS.

Informācijas tehnoloģijas

28.04

Rīki viedierīču lietošanas ierobežošanai

Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties vebināram “Rīki viedierīču lietošanas ierobežošanai”, kurā būs iespēja bez maksas uzzināt: Ieteikumi un padomi, kā organizēt pie viedierīcēm pavadīto laiku ģimenē. Kas ir bezvadu maršrutētāji?  Google un Apple lietotnes satura un viedierīcēs pavadītā laika ierobežošanai. Vebinārs norisināsies 28. aprīlī plkst. 16:30 - 17:30, tiešsaistē ZOOM platformā. Pieteikties iespējams līdz 27. aprīlim šeit:  https://adre.se/viediericuierobezosana. Savā pieredzē dalīsies Ventspils Digitālā centra pasniedzējs Didzis Ābele. Dalība ir BEZ MAKSAS.

Informācijas tehnoloģijas

27.04

Mācīt par ilgtspējību mūsdienīgi un radoši!

Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursam “Mācīt par ilgtspējību mūsdienīgi un radoši!” , kurā varēs iepazīties ar dažādiem IT rīkiem, ar kuru palīdzību var mācīt par bioloģisko daudzveidību, sugu izmiršanu, bezatkritumu dzīvesveidu u.tml. tēmām. Kurss ir piemērots pedagogiem un ikvienam interesentam, kas interesējas par ilgtspējīgas vides risinājumiem! Kurss norisināsies 27. aprīlī plkst. 9.00 – 13.55 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Apmācības notiks 6 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 26. aprīlim šeit: www.adre.se/itrikimacibam.   Mācību saturs: Iepazīšanās ar dažādiem IT rīkiem, ar kuru palīdzību var mācīt ilgtspējību: tīmekļa vietnes, 3d pildspalvas utt.; Minecraft education edition iespējas, stundu plāni: klimata pārmaiņas, bioloģiskā daudzveidība, esi radošs – bites; Spēle AI for Oceans (mākslīgais intelekts okeāniem): mākslīgais intelekts, mašīnmācīšanās, virtuāla robota apmācības, utt.   Nodarbības vadīs pasniedzēja Māra Kalneja. Maksa par kursu: 27 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Informācijas tehnoloģijas

27.04

Ātrie risinājumi ar MS Excel

Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursam "Ātrie risinājumi ar MS Excel", kurā būs iespēja bez maksas uzzināt MS Excel padomus un trikus: filtrus un to iespējas; formulas efektīva darba organizēšanai; citus darbam noderīgus risinājumus. Kursam aicinām pieteikties ikvienu interesentu.  Kurss norisināsies 27.aprīlī plkst. 15:00-18:00, hibrīda veidā - tiešsaistē ZOOM platformā un klātienē Ventspils Digitālās transformācijas centrā Akmeņu ielā 5, Ventspils.  Pieteikties iespējams līdz 26. aprīlim šeit: www.adre.se/excelpadomi. Kursu vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis. Dalība ir BEZ MAKSAS.

Informācijas tehnoloģijas

26.04

Ventspils #TechUp “Ģeopolitiskie konflikti un kiberdrošība”

Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 17:00 Ventspils Digitālais centrs jau 23. reizi aicina ikvienu interesentu piedalīties pasākumā “Ventspils #TechUp”, kura mērķis ir stāstīt un diskutēt par dažādām aktuālām tēmām IT jomā. Šoreiz pasākuma tēma ir veltīta kiberdrošībai un ģeopolitiskiem konfliktiem. Pasākumam būs iespēja pievienoties gan klātienē Ventspils Digitālās transformācijas centrā, gan tiešsaistē. Pasākumā mākslīgā intelekta eksperts Gundars Bergmanis - Korāts un starptautisko attiecību eksperts Tomass Pildegovičs stāstīs par ģeoplotiskiem konfliktiem, paskaidros NATO 5. panta nozīmi, pastāstīs, kā atšķirt melus no patiesības sociālajās platformās, kā arī sniegs ieskatu par kiberdrošību un mākslīgā intelekta platformas OpenAI iespējām. Gundars Bergmanis - Korāts ir NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts mākslīgā intelekta (MI) jautājumos. Viņa ikdienas darbs ir saistīts ar tehnoloģiju un MI attīstības tendenču izpēti, īpaši koncentrējoties uz MI lomu dezinformācijā, komunikāciju tehnoloģijās (5G), u.tml. Gundars piedalījies dažādos pētniecības projektos,  pētot datu brokeru drošības aspektus un veicot sociālo mediju platformas Twitter analīzi, kā arī piedalījies dažādu dezinformācijas analīzes rīku izstrādē. Savukārt Tomass Pildegovičs ir politikas un starptautisko attiecību doktorants Kembridžas Universitātē. Pāris mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Tomass atgriezās Latvijā, lai uzsāktu darbu kā vecākais eksperts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā (Stratcom). Iepriekš viņš ir strādājis par Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīgu drošības un ārpolitikas jautājumos. Pagājušā gada februārī Tomass tika izvēlēts par vienu no NATO 2030 globālās programmas jaunajiem ekspertiem, savukārt 2021. gadā tika atzīts par vienu no GLOBSEC jaunajiem līderiem drošības un aizsardzības jomā. Pasākuma apmeklētājus sagaida ne vien vērtīga pieredzes apmaiņa un tīklošanās, bet arī gardas uzkodas. Pasākums norisināsies klātienē Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5 un tiešsaistē, platformā ZOOM. Dalība pasākumā ir bez maksas. Interesenti aicināti reģistrēties dalībai pasākumā šeit: www.adre.se/techup

Informācijas tehnoloģijas

25.04

Izveido savu mājaslapu vienkārši ar Mozello

Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties vebināram “Izveido savu mājaslapu vienkārši ar Mozello!”, kurā būs iespēja bez maksas uzzināt, kā piereģistrēt savu domēna vārdu, kā mājaslapā ievietot savu logo, kā pievienot satura blokus un veidot lapas izkārtojumu. Kurss ir piemērots ikvienam interesentam, kas interesējas par mājaslapas izveidi un tās niansēm! Vebinārs norisināsies 25. aprīlī plkst. 18:00 - 19:00, tiešsaistē ZOOM platformā. Pieteikties iespējams līdz 24. aprīlim šeit: www.adre.se/mozello.  Vebināru vadīs pasniedzēja Dace Kamela.  Dalība ir BEZ MAKSAS.