Kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

24.04

Labās prakses darbnīca "Robotika bez robotiem"

Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus pieteikties labās prakses darbnīcai “Robotika bez robotiem!” Darbnīcā tiks parādītas iespējas, kā datorikas elementus var integrēt mācību procesā jebkurā mācību priekšmetā. Praktiski piemēri datoru un robotu izmantošanā mācību procesā, kas piesaistīs skolēnu uzmanību un sekmēs mācību vielas apguvi.  Kurss norisināsies 24. aprīlī plkst. 15:30 – 17:00 Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Darbnīca norisināsies 2 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 22. aprīlim šeit: www.adre.se/robotikabezrobotiem.   Labās prakses darbnīcu vadīs Ilze Bukela.  Dalība darbnīcā ir BEZ MAKSAS. 

Informācijas tehnoloģijas

19.04 - 26.04

IT speciālistu konsultācijas Ventspils Digitālajā centrā “Datorologs”

Ventspils Digitālais centrs aicina izmantot Datorologa pakalpojumus! Digitālās nedēļas ietvarā piedāvajam klātienē izmantot mūsu speciālistu zināšanas un saņemt palīdzību problēmsituācijās, kas radušās ar datoru vai kādu citu viedierīci, piemēram, planšetdatoru vai viedtālruni. Saņemt datorologa konsultāciju būs iespējams Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, ņemot līdzi pašam savu datoru vai kādu citu viedierīci, piemēram, planšetdatoru vai viedtālruni, lai to bez maksas pārbaudītu, pārliecinātos vai tajā nav vīrusu, kā arī saņemtu konsultāciju par drošu datora lietošanu.  Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās! Pieteikties konsultācijai pie Digitālā centra IT speciālistiem iespējams, aizpildot anketu: https://adre.se/datorologakonsultacija, kā arī zvanot pa tālruni 63607607. Jāņem vērā, ka būs situācijas, kā piemēram, nelegālu programmatūru lejupielāde, filmu vai seriālu lejupielāde, bankas kontu un internetbanku izmantošana u.c., kurās mēs nevarēsim palīdzēt.  Datorologa pakalpojumi būs pieejami: 19. aprīlī plkst. 9:00-13:00; 26. aprīlī plkst. 13:00-17:00. Katram apmeklētājam konsultācijai tiks atvēlētas 20 minūtes. Dodoties uz konsultāciju, jāņem vērā, ka situācijās, kas saistītas ar nelegālu programmatūru instalēšanu, filmu vai seriālu lejupielādi, bankas kontu un internetbanku izmantošanu, konsultācija netiks sniegta. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par citiem Digitālās nedēļas pasākumiem!

Informācijas tehnoloģijas

18.04 - 09.05

Video veidošana ar DaVinci Resolve

Video formāts ir viens no labākajiem veidiem, kā interesanti, saprotami un atraktīvi pasniegt informāciju. Ventspils Digitālais centrs aicina vispārizglītojošo skolu pedagogus un ikvienu interesentu pieteikties kursiem un tiešsaistē apgūt bezmaksas video veidošanas programmu “DaVinci Resolve”. Apmācības norisināsies 18., 20., 27. aprīlī, 2., 9. maijā plkst. 15.30 - 17.00 klātienē Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Apmācības notiks 10 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 17. aprīlim šeit: www.adre.se/davinciresolve.  Mācību programma: Video redaktora izmantošanas iespējas: DaVinci Resolve un citas populārākās video montāžas platformas; failu saglabāšana; video montāžas darba vide; audio failu pievienošana. Praktiskais darbs ar video redaktoru DaVinci Resolve: attēlu izvēle internetā; attēlu saglabāšana; video izveide no izvēlētajiem attēliem. Pārejas animācijas starp attēliem vai video: animācijas izveide no atlasītiem attēliem; audio/mūzikas pievienošana un rediģēšana izveidotajam videomateriālam; izveidotā videomateriāla saglabāšana. Darbs ar video failiem: attēlu pievienošana videomateriālam; pārejas starp attēliem un video; krāsu korekcija; skaņas pievienošana; videofaila saglabāšana un eksportēšana. Nodarbības vadīs pasniedzēja Eleonora Harčuka. Maksa par kursu: 45 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Informācijas tehnoloģijas

13.04 - 27.04

Javascript pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 8. klasē

JavaScript ir programmēšanas valoda, kas tiek plaši pielietota mājas lapu izstrādē. Lai padarītu datorikas mācības skolās interesantākas un veicinātu skolēnu interesi par mājas lapu izstrādi, Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas pedagogus pilnveidot prasmes JavaScript programmēšanas valodas izmantošanā mācību satura veidošanā 8. klasei. Apmācības norisināsies tiešsaistē 13., 14., 19., 20., 24. un 27. aprīlī plkst. 16.00 - 17.30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 13. aprīlim šeit: www.adre.se/piesakiesjavascript .   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators un pieeja Zoom konferenču programmai. Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Maksa par kursu: 54 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Uzņēmējdarbība un personības izaugsme

12.04

Kā pareizi izveidot CV?

Sākot jauna darba meklējumus, viena no pirmajām lietām ir sava CV izveide vai atjaunošana. Nereti rodas jautājums, kāda informācija ir jāiekļauj CV un kā to vislabāk noformēt, lai to padarītu pievilcīgu potenciālajiem darba devējiem vai atlases speciālistiem. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties tiešsaistes apmācībās un uzzināt par konkurētspējīga CV izveides nosacījumiem un gūt vērtīgus padomus, kā piesaistīt darba devēju uzmanību! Kurss “Kā pareizi izveidot CV” norisināsies tiešsaistē 12. aprīlī plkst. 18:00-19:30. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu www.adre.se/profesionalatelapilnveide.  Kursu vadīs Ventspils Techgirls pārstāve Laura Karatājeva. Maksa par kursu: 9 EUR. Kurss norisināsies tiešsaistē, ZOOM platformā.

Informācijas tehnoloģijas

11.04 - 18.04

Animēta video veidošana ar bezmaksas rīkiem

Ventspils Digitālais centrs piedāvā iespēju piedalīties tiešsaistes apmācībās un apgūt animētu video veidošanas prasmes ar bezmaksas rīkiem Stop Motion Studio un Canva.com. Iegūt zināšanas animēta video veidošanā un video faila apstrādē aicināti izglītības iestāžu pedagogi, kā arī ikviens interesents, kuram ir vēlme vai nepieciešamība nodot informāciju saistoši - video formātā. Apmācības norisināsies 11., 13. un 18. aprīlī plkst. 16:00-17:30. Apmācības notiks 6 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 10. aprīlim šeit: www.adre.se/animetsvideo.             Mācību programma: Iepazīšanās ar Stop Motion Studio pamatfunkcijām: iepazīšanās ar dažādām StopMotion video režiju iespējām; jauna video faila izveidošana; kadru veidošana; balss ieraksta pievienošana. Iepazīšanās ar tiešsaistes rīka Canva.com pamatfunkcijām video izveidē: video faila ievietošana; kadru pievienošana; teksta ievadīšana; efektu izmantošana. Praktiskais darbs. Profesionālajai interesei un kompetencei atbilstoša animēta videofaila izveidošana. Nodarbības norisināsies attālināti, patstāvīgi apgūstot mācību materiālu ar paralēlu ZOOM pieslēgumu, lai nepieciešamības gadījumā varētu konsultēties un diskutēt ar pasniedzēju. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma, mobilais tālrunis vai planšete ar Android vai iOS operētājsistēmu. Ar Windows, MacOS vai Linux aprīkots dators. Nodarbības vadīs pasniedzēja Dace Kamela. Maksa par kursu: 27 EUR.