Kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Uzņēmējdarbība un personības izaugsme

06.04

LinkedIn – sociālais tīkls profesionāļiem, darba devējiem un darba ņēmējiem

Kurss “LinkedIn – sociālais tīkls profesionāļiem, darba devējiem un darba ņēmējiem” norisināsies tiešsaistē 6. aprīlī plkst. 18:00-19:30. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu www.adre.se/profesionalatelapilnveide.             Mācību programma. Profila izveide un uzstādīšana: uzmanību piesaistoša un profesionāla profila izveide; profila sadaļas aizpildīšana ar faktiem par profesionālo pieredzi, izglītību, prasmēm un citiem svarīgiem aspektiem; profila uzstādījumu pielāgošana, lai padarītu profilu pieejamu darba devējiem un citiem profesionāļiem. Kontaktu izveide un tīkla veidošana: karjeras attīstībai potenciāli noderīgu kontaktu meklēšana un pievienošana; profesionālā tīkla izveide un uzturēšana. Darba meklēšana un darba sludinājumu meklēšana: LinkedIn izmantošana darba meklējumiem un saziņai ar potenciālajiem darba devējiem; interesējošo darba sludinājumu meklēšana un pieteikuma nosūtīšana; LinkedIn profila optimizēšana meklēšanai potenciālajiem darba devējiem. Satura veidošana un dalīšanās: interesanta un uzmanību piesaistoša satura izveide; satura izveide un dalīšanās reputācijas un profesionālās pieredzes uzlabošanai. LinkedIn rīki un funkcijas: LinkedIn rīku un funkciju izmantošana, lai optimizētu savu profilu un tīkla veidošanu; LinkedIn grupas un padziļinātas meklēšanas funkciju izmantošana, lai atrastu potenciālos darba devējus un darba iespējas; LinkedIn Premium un citu produktu izmantošana papildu priekšrocību iegūšanai. Kursu vadīs Ventspils Techgirls pārstāve Laura Karatājeva. Maksa par kursu: 9 EUR. Kurss norisināsies tiešsaistē, ZOOM platformā.

Informācijas tehnoloģijas

03.04 - 05.04

Darbu plānošanas un organizēšanas bezmaksas rīki

Lai visi plānotie darbi, projekti un uzdevumi būtu pabeigti laikā un kvalitatīvi, nepieciešams noteikt termiņus, prioritātes un uzraudzīt uzdevumu izpildi. Tiešsaistē ir pieejami vairāki bezmaksas darbu plānošanas rīki, ar kuru palīdzību iespējams organizēt un uzraudzīt darbu gaitu, veidot plānus, pievienot resursus, piešķirt termiņus, kā arī veikt daudzas citas darbības, kas ir būtiskas, lai veiksmīgi pabeigtu projektu. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu apgūt bezmaksas rīkus darbu plānošanai un organizēšanai. Apmācības norisināsies tiešsaistē 3. un 5. aprīlī plkst. 17:30 - 19:00. Apmācības notiks 4 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 2. aprīlim šeit: www.adre.se/darbuplanosana.             Mācību programma: Ievads darba plānošanas un komandas organizēšanas digitālajos rīkos. Iepazīstināšana ar bezmaksas projektu pārvaldības rīku ClickUp: prakstisku uzdevumu veikšana; uzdevumu veidošana; projekta dalībnieku pievienošana; laika plānošana. Rīku Monday un Asana iespēju salīdzinājums: praktisku uzdevumu veikšana Monday rīkā. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma. Nodarbības vadīs pasniedzēja Linda Kēnigsvalde. Maksa par kursu: 18 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Informācijas tehnoloģijas

31.03 - 21.04

MS Excel 2. līmenis

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties tiešsaistes apmācībām  “Microsoft Excel 2. līmenis” un apgūt padziļinātas zināšanas darbam ar izklājlapām. Microsoft Excel ir datu analīzes un aprēķinu programma, ko izmanto uzņēmumi un parastie lietotāji, lai organizētu, sakārtotu, aprēķinātu un vizualizētu datus, izmantojot tabulas un grafikus. Apmācības norisināsies tiešsaistē 31. martā, 5., 12., 14., 19. un 21. aprīlī plkst. 18:00 - 19:30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 30. martam šeit: www.adre.se/excelkurss2. Mācību programma: Ievads un pamatu atkārtošana: darba lapas struktūra; datu ievade un noformēšana; darbgrāmatas drukāšanas iespējas. Aprēķinu veidošana “Microsoft Excel” darblapā:      automātisko funkciju ievietošana darblapā un to pielietošana; formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā formula; loģiskā funkcija IF; dažādu specializēto funkciju izmantošana, piemēram, skaitīšanas funkcijas (COUNTIF, COUNTIFS), summēšanas funkcija (SUMIF) un citas. Funkcijas darbam ar tekstu:           teksta funkcijas (LEFT, RIGHT, MID, CONCATENATE, UPPER, LOWER, PROPPER). Darblapas un tabulas datu organizēšana: datu padziļināta filtrēšana un atlase; starpsummu veidošana; validācija. Datu attēlošana izmantojot diagrammas:  diagrammu tipi un to pielietojums; diagrammu veidošana. Darbs ar lielām tabulām: vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija VLOOKUP, HLOOKUP); datu analīze ar rakurstabulām. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma un pieeja programmai Microsoft Excel. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis. Maksa par kursu: 54 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Informācijas tehnoloģijas

31.03

E-paraksta rīki

Tuvojoties audzēkņu reģistrācijai 1. klasei Ventspils vispārējās izglītības iestādēs 2023./2024. mācību gadam, aktuāli kļūst eParaksta rīki, jo skolēnus uzņemšanai izglītības iestādē iespējams reģistrēt elektroniski vienotā sistēmā, izmantojot drošu elektronisko parakstu. Ventspils Digitālais centrs aicina vecākus apmeklēt bezmaksas nodarbību un atsvaidzināt zināšanas par elektroniskā paraksta lietošanu. Nodarbība norisināsies 31. martā plkst. 16:00 - 17:00 Ventspils Digitālajā centrā Akmeņu ielā 3. eParaksts ir paraksts elektroniskiem dokumentiem, kā arī rīks, kas ļauj apliecināt identitāti digitālajā  vidē, tas nodrošina vieglu un ātru dokumentu parakstīšanu no jebkuras vietas pasaulē, izmantojot drošu un efektīvu elektronisko paraksta tehnoloģiju, padarot pakalpojumu saņemšanu ātrāku un ērtāku.             Nodarbībā būs iespēja uzzināt: kā iegūt un lietot eParaksta rīkus; par eParaksta rīku veidiem; kā pārbaudīt un parakstīt dokumentus portālā eParaksts.lv, mobilajā lietotnē eParakstsLV un programmā eParakstītājs 3.0.             Uz nodarbību līdzi jāņem savas eParaksta paroles un/vai eID karte. Kā iegūt eParakstu? Iedzīvotājiem ir pieejami vairāki eParaksts rīki un personas, atbilstoši saviem ikdienas paradumiem un nepieciešamībai, var izvēlēties sev ērtāko: eParaksts eID kartē - izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). Lai to saņemtu, ir personīgi jāiesniedz iesniegums par eID kartes saņemšanu. Mobilā lietotne eParaksts mobile - nepieciešams pieteikties pakalpojumam mobile.eparaksts.lv un parakstīt pieteikumu-līgumu. eParaksts mobile ir iespējams saņemt no 14 gadu vecuma ar derīgu Latvijas Republikas izsniegtu personas apliecinošu dokumentu - pasi, personas apliecību (izņemot ārzemnieku eID karti) vai uzturēšanās atļauju. Personas var parakstīt pieteikumu-līgumu sev ērtā adresē, izvēloties līguma piegādi ar kurjeru. Līguma piegāde ar kurjeru ir bez maksas. Ja jau izmanto eParakstu eID kartē, eParaksts mobile līgumu vari parakstīt elektroniski. Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešams pieteikties iepriekš šeit www.adre.se/eparaksts.

Informācijas tehnoloģijas

30.03

Ilgtspējīga dārza izveide

Ilgtspējīga vide ir svarīga mūsu planētas nākotnei, tādēļ mums ir jārūpējas par atbildīgu dabas resursu izmantošanu, katram ieviešot ilgtspējīgus un dabai draudzīgus risinājumus savā ikdienā. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas informatīvo pasākumu uzzināt par ilgtspējīga dārza iekārtošanu.  Tehnoloģiju pēcpusdienā apmeklētājiem būs iespēja saņemt ieteikumus par to, kā iekārtojot un rūpējoties par savu dārzu, ieviest dabai draudzīgākus paradumus, piemēram, uzzināt par komposta izveidi, kā arī par digitālajiem rīkiem, kas palīdzēs plānot dārza darbus, noteikt sējas laikus un atpazīt augus. Tāpat pasākuma dalībnieki varēs iepazīties ar ilgtspējīga dārza veidošanas principiem un paņēmieniem un uzzināt visu par un ap eko – dārzu. Pasākums norisināsies klātienē: 30. martā plkst. 18:00 - 19:00 Digitālās transformācijas centrā,  Akmeņu ielā 5.  Tehnoloģiju pēcpusdienā ar pieredzi dalīsies Ventspils Digitālā centra pasniedzēja Māra Kalneja, kas guvusi savas zināšanas par vides ilgtspēju, piedaloties dažādos projektos Latvijā, Portugālē un Somijā. Dalība: BEZ MAKSAS Pasākums būs noderīgs ikvienam, kam ir savs dārzs un kas vēlās iekārtot savu dārzu un padarīt to pēc iespējas draudzīgāku dabai, kā arī ikvienam, kam interesē vides ilgtspēja. Lai piedalītos Tehnoloģiju pēcpusdienā, nepieciešams pieteikties iepriekš šeit www.adre.se/darzaiekartosana.

Uzņēmējdarbība un personības izaugsme

23.03 - 12.04

Profesionālā tēla kurss (4 moduļi)

Lai sasniegtu profesionālos mērķus un radītu veiksmīgu karjeru, liela nozīme ir izkoptam profesionālajam tēlam. Tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties profesionālā tēla pilnveides kursiem un gūt vērtīgus padomus CV izveidē, sociālās platformas “LinkedIn” lietošanā un sava lietišķā vizuālā tēla uzturēšanai. Profesionālā tēla pilnveides kursu cikls sastāv no 4 moduļiem, kuros klātienē un tiešsaistē būs iespēja gūt padomus profesionālā tēla pilnveidei. Profesionālā tēla pilnveides kursi aptvers dažādas tēmas, sākot no CV izveidošanas un pārvaldīšanas līdz sociālo tīklu platformas "LinkedIn" izmantošanai, kā arī vizuālā tēla veidošanai. Ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt visus kursus, kā arī pieteikties tikai uz kādu sev interesējošo tēmu atsevišķi. Noslēdzies. 23. martā plkst. 13:00-16:10. Kurss “Kā veidot pārliecinošu un uzticamu profesionālo tēlu” klātienē. Maksa par kursu: 35 EUR. Noslēdzies. 30. martā plkst. 13:20-18:25. Kurss “Kā pareizi izveidot vizuālo tēlu ar grima palīdzību” klātienē. Maksa par kursu: 31 EUR. 6 aprīlī plkst. 18:00-19:30. Kurss “LinkedIn – sociālais tīkls profesionāļiem, darba devējiem un darba ņēmējiem”  tiešsaistē. Maksa par kursu: 9 EUR. 12. aprīlī plkst. 18:00-19:30. Kurss “Kā pareizi izveidot CV?” tiešsaistē. Maksa par kursu: 9 EUR. Lai piedalītos profesionālā tēla pilnveides kursos, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu www.adre.se/profesionalatelapilnveide. Klātienes kursi norisināsies Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, savukārt tiešsaistes kursi norisināsies ZOOM platformā. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.