Kursi

Pašlaik nav informācijas par nākamajiem kursiem, bet zemāk varat apskatīt iepriekš organizētos kursus un pieteikties jaunumu saņemšanai, ja vēlaties laikus uzzināt par nākamajiem kursiem.

Iepriekš organizētie kursi

Uzņēmējdarbība un personības izaugsme

23.03 - 12.04

Profesionālā tēla kurss (4 moduļi)

Lai sasniegtu profesionālos mērķus un radītu veiksmīgu karjeru, liela nozīme ir izkoptam profesionālajam tēlam. Tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties profesionālā tēla pilnveides kursiem un gūt vērtīgus padomus CV izveidē, sociālās platformas “LinkedIn” lietošanā un sava lietišķā vizuālā tēla uzturēšanai. Profesionālā tēla pilnveides kursu cikls sastāv no 4 moduļiem, kuros klātienē un tiešsaistē būs iespēja gūt padomus profesionālā tēla pilnveidei. Profesionālā tēla pilnveides kursi aptvers dažādas tēmas, sākot no CV izveidošanas un pārvaldīšanas līdz sociālo tīklu platformas "LinkedIn" izmantošanai, kā arī vizuālā tēla veidošanai. Ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt visus kursus, kā arī pieteikties tikai uz kādu sev interesējošo tēmu atsevišķi. Noslēdzies. 23. martā plkst. 13:00-16:10. Kurss “Kā veidot pārliecinošu un uzticamu profesionālo tēlu” klātienē. Maksa par kursu: 35 EUR. Noslēdzies. 30. martā plkst. 13:20-18:25. Kurss “Kā pareizi izveidot vizuālo tēlu ar grima palīdzību” klātienē. Maksa par kursu: 31 EUR. 6 aprīlī plkst. 18:00-19:30. Kurss “LinkedIn – sociālais tīkls profesionāļiem, darba devējiem un darba ņēmējiem”  tiešsaistē. Maksa par kursu: 9 EUR. 12. aprīlī plkst. 18:00-19:30. Kurss “Kā pareizi izveidot CV?” tiešsaistē. Maksa par kursu: 9 EUR. Lai piedalītos profesionālā tēla pilnveides kursos, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu www.adre.se/profesionalatelapilnveide. Klātienes kursi norisināsies Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, savukārt tiešsaistes kursi norisināsies ZOOM platformā. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Informācijas tehnoloģijas

23.03

Saules paneļi

Saules paneļu uzstādīšana ir kļuvusi arvien populārāka daudzās valstīs, tostarp Latvijā. Tā iemesls ir pieaugošā interese par videi draudzīgiem risinājumiem un arī uzlabotām tehnoloģijām, kas padara saules paneļus efektīvākus un pieejamākus. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas informatīvo pasākumu uzzināt visu par un ap saules paneļiem. Pasākums norisināsies: 23. martā plkst. 17.30 - 18.10, tiešsaistē ZOOM platformā.  Tehnoloģiju pēcpusdienā ar pieredzi dalīsies tehnoloģiju entuziasts un Ventspils Digitālā centra pasniedzējs Edgars Šifers. Saules paneļi ir viens no populārākajiem atjaunojamās enerģijas avotiem, kas var radīt elektroenerģiju no saules gaismas. Tie sastāv no vairākiem saules šūnu moduļiem, kuri absorbē saules gaismu un pārvērš to elektrības enerģijā. Tehnoloģiju pēcpusdienā tiks apskatītas dažādas ar saules paneļiem saistītas tēmas, piemēram, kā darbojas saules paneļu sistēmas, kādu saules paneļu sistēmu ieviest un kā to izdarīt. Kaut arī saules paneļu uzstādīšanas izmaksas var būt augstas, ilgtermiņā tas var samazināt elektroenerģijas izmaksas un būt ieguldījums nākotnē. Edgars Šifers pastāstīts arī par daudziem visvairāk interesējošo jautājumu - par izmaksām, cik tas ir izdevīgi, cik ilgā laikā tas atmaksāsies. Tāpat tehnoloģiju pēcpusdienā tiks sniegts ieskats juridiskās un tehniskās niansēs, kā arī stāstīts par iespēju saņemt valsts atbalstu. Pasākums būs noderīgs ikvienam, kurš vēlās dot priekšroku dabai draudzīgākai elektrībai un uzstādīt saules paneļus savās mājās, kā arī ikvienam, kas vēlas iesaistīties diskusijā par šo tēmu. Lai piedalītos Tehnoloģiju pēcpusdienā, nepieciešams pieteikties iepriekš šeit: www.adre.se/saulesenergija.

Informācijas tehnoloģijas

10.03 - 29.03

MS Excel 1. līmenis

Programmatūra Microsoft Excel ir vērtīgs, plaši pielietojams aprēķinu un datu analīzes rīks, tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursiem un apgūt Microsoft Excel pamatus tiešsaistē. Apmācībās būs iespēja apgūt datu apstrādi un vizualizāciju Excel vidē, kā arī iepazīt dažādas funkcijas un rīkus, kas var ievērojami atvieglot ikdienas darbu ikvienas profesijas pārstāvim. Apmācības norisināsies tiešsaistē 10., 15., 17., 22., 24. un 29. martā plkst. 18:00 - 19:30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 8. martam šeit: https://adre.se/excelpamatkurss.   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma un pieeja programmai Microsoft Excel. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis. Maksa par kursu: 54 EUR.

Sev, mājai un ģimenei

08.03

Sieviešu dienas darbnīca

Par godu vieniem no skaistākajiem pavasara svētkiem - starptautiskajai Sieviešu dienai,  Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu daiļā dzimuma pārstāvi 8. martā palutināt sevi, piedaloties radošā meistarklasē, kur būs iespēja izgatavot mirdzošu kristālu matu rotu un iegūt skaistas portreta fotogrāfijas, rotājoties ar pašas izveidoto aksesuāru. Meistarklases ietvaros ikvienai dāmai būs iespēja ļauties mirdzošo kristālu rotaļai un izgatavot sev skaistu kristālu matu rotu “Kroņu darbnīcas” pārstāves Artas Liepiņas pavadībā. Darbnīcas noslēgumā dalībnieces, rotājoties ar savu jauno aksesuāru, skaistās fotogrāfijās iemūžinās fotogrāfe Margarita Zvejniece. Katra dāma saņems 3 profesionāli apstrādātas portreta fotogrāfijas. Lai piedalītos matu sprādzīšu darbnīcā, nav jābūt priekšzināšanām vai skaidram mērķim, kādu matu rotu vēlas izveidot. Tāpat visi nepieciešamie materiāli rotas izgatavošanai tiks nodrošināti uz vietas. Meistarklase norisināsies 8. martā plkst. 15.00 – 17.30 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Dalības maksa par darbnīcu ir 25 EUR. Lai piedalītos meistarklasē, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu: www.adre.se/maturotumeistarklase.

Sev, mājai un ģimenei

24.02

Meistarnīca "Zīmē viegli"

Zīmēšana ir lielisks veids, kā atbrīvot savu prātu un izbaudīt mirkli, ļaujoties līniju un krāsu burvībai. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu atbrīvot savu radošo garu un 24. februārī piedalīties pilsētvides skicētājas Dainas Domašūtes meistarnīcā “Zīmē viegli”! Meistarnīcā ikvienam interesentam būs iespēja radošās pilsētvides skicētājas un vienkārši lieliskas personības Dainas Domašūtes pavadībā radīt visdažādākās ainas, izmantojot urban sketch jeb pilsētvides skicēšanas tehniku. Daina Domašūte ir pilsētvides skicētāja un ūdenskrāsu zīmola “DeepDeepLight” radītāja. Daina ir pārliecināta, ka, gluži tāpat kā elpot, arī zīmēt prot visi, viņa meklē aizvien jaunus rīkus un metodes, lai zīmējot justos brīvi un dalītos šajā sajūtā ar apkārtējo pasauli. Meistarnīcas dalībniekiem nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas, tikai vēlme lieliski pavadīt vakaru un “pazīmēties”. Meistarnīca “Zīmē viegli” norisināsies 24. februārī plkst. 16:00 – 18:00 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5.  Darbnīcā nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Tāpat par papildu samaksu ikvienam tiks piedāvāta iespēja uzdrukāt savu zīmējumu uz krūzītes, kuru varēs saņemt 28. februārī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Dalības maksa meistarnīcā:12,83 EUR; krūzītes apdruka: 3,51 EUR. Lai piedalītos meistarnīcā nepieciešams pieteikties, aizpildot anketu: www.adre.se/meistarnicazimeviegli.

Informācijas tehnoloģijas

21.02 - 24.02

MS Excel Ekspress kurss

Biroja programmas Microsoft Excel lietošanas prasmes var krietni atvieglot visdažādāko amatu pārstāvju ikdienas darba gaitas, sniedzot iespēju vienkāršoti veikt visdažādākos aprēķinus, datu uzskaiti un analīzi, kā arī strukturēti sakārtot un atlasīt nepieciešamo informāciju. Turklāt Excel zināšanas noderēs ne tikai darba vajadzībām, bet arī ikviena cilvēka ikdienā, pārvaldot savas mājsaimniecības budžetu, piemēram, rēķinot mājokļa remonta vai dārza labiekārtošanas izmaksas, veicot ikdienas izdevumu uzskaiti u.tml. Ventspils Digitālais centrs piedāvā iespēju īsā laikā apgūt visas nepieciešamās pamata prasmes MS Excel pielietošanā. Mācību programma: Vienkārši aprēķini:            formulu veidošana un pieraksta veidi; aprēķinu veikšana ikdienas darbā; formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā adresācija. Darbs ar lielām datu tabulām:       datu filtrēšana; darbgrāmatas pielāgošana drukāšanai; rakurstabulu veidošana. Citi aprēķini:      dalībnieku piedāvāto situāciju analīzes; dalībnieku individuāli piedāvātie uzdevumi un to risinājumi. Apmācības norisināsies tiešsaistē:  21., 22., un 24. februārī plkst. 18.15 - 20.00.  Apmācības notiks 7,5 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 20. februārim šeit: www.adre.se/excelekspresskurss.    Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma un pieeja programmai Microsoft Excel.  Pasniedzējs: Roberts Gaižutis Dalības maksa: 34 EUR