Apraksts

Katru gadu pavasarī Eiropā norisinās “ALL Digital Weeks” jeb “Digitālās nedēļas”, kuru ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāti dažādi informatīvi un izglītojoši semināri, apmācības un pasākumi digitālo prasmju pilnveidei. Arī šogad Ventspils Digitālais centrs iesaistās kampaņā, no 13. līdz 16. maijam piedāvājot bezmaksas vebinārus, darbnīcas un kursus par dažādām aktuālām tēmām.

Digitālā centra “Digitālā nedēļa 2024” pasākumu kalendārs:

 

13. maijā plkst. 18:30 – 19:30 Tehnoloģiju pēcpusdiena “Mākslīgais intelekts dārza plānošanai”

  • Mākslīgā intelekta (MI) izmantošana dārzu plānošanā – no augu izvēles līdz pat dārza iekārtojumam. Trīsdimensionāla dārza plāna un vizualizāciju izveide, gūstot skaidru priekšstatu par to, kā dārzs izskatīsies reālajā dzīvē. Dārza dizaina ideju ģenerēšana ar MI, ņemot vērā gan estētiskās, gan praktiskās vajadzības. Pasākumu vadīs pasniedzēja Arnita Damberga.
  • Tiks apskatīti rescapeai, reimaginehome, mygsrdengpt, neighborbrite, homedesigns rīki.
  • Pasākums norisināsies Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, un tiešsaistē. Pieteikšanās līdz 13. maijam.

 

14. maijā plkst. 10:00 – 10:30 “Latvijas valsts meži” vebinārs “Interneta vietnes atpūtai pie dabas”

  • Vebinārā būs iespēja gūt ieskatu un praktisku informāciju par “Latvijas valsts meži” piedāvātajām atpūtas iespējām - kur var redzēt detalizētu informāciju par atpūtas vietām, kā var zināt, vai atpūtas vietā nenotiek remontdarbi un to var droši apmeklēt, kur ziņot par nekārtībām mežā, kā arī par noteikumiem, kādi ir jāievēro, atrodoties mežā. Pasākumu vadīs “Latvijas valsts meži” Ilgtermiņa plānošanas speciāliste Sarmīte Melne.
  • Vebinārs norisināsies tiešsaistē. Pieteikšanās līdz 14. maijam.

 

14. maijā plkst. 17:15 – 18:45 tehnoloģiju darbnīca “Bilžu digitalizācija un apstrāde”

  • Nodarbība tiks veltīta fotogrāfiju digitalizācijai un apstrādei, apgūstot prasmes un tehnikas, kas nepieciešamas, lai atjaunotu senas un laika gaitā bojātas fotogrāfijas, saglabājot tās vēsturisko un māksliniecisko vērtību digitālajā formātā. Darbnīcu vadīs pasniedzēja Dace Kamela.
  • Darbnīca notiks Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Pieteikšanās līdz 12. maijam.

 

15. maijā plkst. 15:00 – 16.00 kurss “MS Office liela apjoma e-pastu sūtīšanai”

  • Dalībnieki uzzinās par MS Outlook un citu Office programmu funkcijām, kas ļauj sūtīt liela apjoma e-pastus, kā arī sagatavot automatizētu e-pastu nosūtīšanu, iekļaujot personalizētu informāciju katram saņēmējam. Tāpat būs iespēja uzzināt, kā profesionāli izveidot un sagatavot e-pastu, izmantojot dažādas veidnes. Kursu vadīs Dace Bergmane.
  • Kurss norisināsies Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Pieteikšanās līdz 13. maijam.

 

15. maijā plkst. 18:00 – 19:30 tehnoloģiju darbnīca “Mājas lapu izstrāde ar Wix”

  • Darbnīcas dalībnieki uzzinās par dažādām funkcijām un rīkiem, ko piedāvā Wix, lai soli pa solim izveidotu savas mājaslapas vai e-veikala sākumlapu, pielāgojot to savām vajadzībām. Bez priekšzināšanām! Nodarbību vadīs uzņēmuma TheOpulentStudio dibinātājs, grafiskais dizainers, mārketinga un pārdošanas speciālists Edmunds Zālītis.
  • Darbnīca norisināsies tiešsaistē. Pieteikšanās līdz 13. maijam.

 

16. maijā plkst. 14:30 – 16:00 labās prakses darbnīca pedagogiem “Darba lapu veidošana ar Microsoft  Word”

  • Pedagogi uzzinās par dažādām MS Word funkcijām un rīkiem, lai veiktu darba lapu izstrādi. Dalībnieki soli pa solim izveidos vairākas darba lapas, iekļaujot attēlus, tekstu un tabulas, izmantojot arī kopēšanas un ievietošanas funkcijas, kā arī iepazīsies ar dažādām veidnēm un iespējām, kas ļauj pielāgot darba lapas konkrētām vajadzībām, piemēram, rakstītprasmes, lasītprasmes vai rēķināšanas prasmju pilnveidošanai. Nodarbību vadīs pasniedzēja Ilze Bukela.
  • Darbnīca norisināsies Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Pieteikšanās līdz 14. maijam.

 

16. maijā plkst. 15:00 – 16:00 vebinārs “Medijpratība un digitālā labbūtība”

  • Vebinārā tiks apgūtas prasmes, kas nepieciešamas, lai kritiski novērtētu digitālo saturu, atpazītu viltus ziņas un manipulācijas, kā arī efektīvi pārbaudītu informāciju pirms tās dalīšanas vai pieņemšanas par patiesu. Tāpat tiks aplūkoti paņēmieni, kā nodrošināt pozitīvu un veselīgu digitālo pieredzi, kas veicina labbūtību un emocionālo stabilitāti, izvairoties no negatīvām emocijām. Vebināru vadīs mārketinga un sabiedrisko attiecību eksperte Linda Rudzroga.
  • Pasākums norisināsies tiešsaistē. Pieteikšanās līdz 16. maijam.

 

Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas! Pieteikties “Digitālā nedēļa 2024” aktivitātēm iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesdigitalanedela.

“Digitālo nedēļu” kampaņa tiek rīkota kopš 2010. gada un tās mērķis ir pilnveidot iedzīvotāju un uzņēmēju digitālās prasmes. Katru gadu tā palīdz vairāk kā 50 000 Eiropas iedzīvotājiem no vairāk kā 20 Eiropas valstīm mācīties un iedvesmoties no tehnoloģiju sniegtajām iespējām, veicinot digitālo transformāciju profesionālai izaugsmei. Eiropā “Digitālās nedēļas” norisinās 13. – 31. maijā, un sociālajos tīklos kampaņas aktivitātes iespējams atrast izmantojot tēmturi  #ADWeeks2024.

Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā  www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram.