Kursi

Pašlaik nav informācijas par nākamajiem kursiem, bet zemāk varat apskatīt iepriekš organizētos kursus un pieteikties jaunumu saņemšanai, ja vēlaties laikus uzzināt par nākamajiem kursiem.

Iepriekš organizētie kursi

Sev, mājai un ģimenei

17.09 - 15.10

Cimdu adīšanas meistarklase

Saules meita vārtus vēra, Zvaigžņu cimdi rociņā | Cimdu adīšanas meistarklase Lai ziemā nesaltu rokas, mēs meklējam siltākus cimdus, ko adījusi zinoša meistare. No 17. septembra Amatu māja sadarbībā ar rokdarbu studiju „Spārni” aicina apmeklēt adīšanas meistarklasi, īsta meistarstiķa – divpusējo cimdu adīšanas, apgūšanai. Kā uzadīt šādus cimdus mācīs meistare Ilze Buivida. Rokdarbu studijas „Spārni” veidotais projekts “Ventspils un tās novadu etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijas – radošais meistarstiķis” ir guvis Kurzemes kultūras projektu atbalstu un līdz ar to rokdarbniecēm šoruden būs iespēja apgūt tādu cimdu adīšanu, kas ir īpaši silti un vienlīdz labi nēsājami uz abām pusēm. Meistares Ilzes Buividas pūrā jau ir vairāki šādi cimdi un viņa labprāt dalīsies ar savām zināšanām trīs sekojošās meistarklasēs – 17.septembrī, 1. un 15.oktobrī. Ikdienā pati meistare vada Lietišķās mākslas studiju „Sauldare” (Rīga), kur top brīnumskaistasti darbi adot, aužot vai strādājot kādā citā rokdarbu tehnikā. Pirmā nodarbība paredzēta 17. septembrī plkst.11:00 Amatu mājā (Skolas ielā 3). Visus interesentus lūdzam iepriekš pieteikties pa tālr. 29423646

Organizācija

Ventspils muzejs
Sev, mājai un ģimenei

01.09

Etnogrāfisko kreklu šūšana

Ventspils Amatu māja (Skolas iela 3) aicina uz etnogrāfisko kreklu šūšanas nodarbībām, kuras vadīs meistare Gunda Baltaisvilks. Nodarbību laikā varēs iemācīties šūt etnogrāfiskus, tautiskus linu kreklus vai kleitas, kā arī atbilstošu balto darbu tehniku tērpa detaļu rotāšanai un iegūt pašdarinātu kreklu vai kreklkleitu. Nodarbības notiks vienu reizi nedēļā no plkst.15.00.-17.00. Detalizēta informācija un pieteikšanās pa tālr.29368910

Organizācija

Ventspils muzejs
Sev, mājai un ģimenei

19.06

Grills

Pasniedzēja vadībā seminārā - meistarklasē būs iespēja papildināt zināšanas grilla ēdienu gatavošanā. Būs iespēja pagatavot un nobaudīt: cūkgaļu mellenēs, putna gaļu cidonijās, liellopu zaļumos, jūras asari citrusaugļos, vegāno burgeri, grilla piedevas.

Organizācija

PIKC Ventspils Tehnikums
Sev, mājai un ģimenei

16.06

Suitu smeķis Līgo svētkiem

Sagaidīsim Līgo svētkus, bruņojušies ar īstas suitu sievas Taigas Reķes sniegtajiem kulinārajiem padomiem - kā siet sieru, kā izcept borkaņrausi jeb žoga rausi, jeb arī sklandrausi, un kādas zālītes izmantot gardai lauku tējai.

Organizācija

PIKC Ventspils Tehnikums
Sev, mājai un ģimenei

07.06

Meistarklase- praktiskā nodarbība "Suši gatavošana"

Pieredzējuša meistara vadībā dalībnieki apgūs dažād veidu suši gatavošanu un labi pavadīs laiku.

Organizācija

PIKC Ventspils Tehnikums
Sev, mājai un ģimenei

11.05 - 12.05

Veslīgas garšas Tavā virtuvē

Ko nozīmē veselīgs ēdiens? Šīs meistarklases izpratnē tas ir piemērots vegāniem, veģetāriešiem, diabētiķiem, tievētājiem un visiem, kam tuvs ķermenim vērtīgs uzturs.Nāc uz praktisko nodarbību sertificētas uztura speciālistes un fizioloģes Baibas Grīnbergas vadībā.Garšu tapšanas procesā iepazīsim neparastu un eksotisku piparu, sāļu un cukuru īpašības un aromātu nianses, mācīsimies tos savstarpēji savienot un radīt unikālas garšu kombinācijas dažādām maltītēm. Katrs dalībnieks gatavos 3 garšvielu maisījumus līdzņemšanai. Pasniedzēja stāstīs par garšvielu vērtīgajām īpašībām un ietekmi uz veselību.

Organizācija

PIKC Ventspils Tehnikums