Kursi

Informācijas tehnoloģijas

26.09 - 26.09

Tehnoloģiju pēcpusdiena par auto videoreģistratoriem

Mūsdienu tehnoloģijas var būt ļoti noderīgas arī ceļu satiksmes negadījumos un citās nepatīkamās situācijās, kas var rasties, pārvietojoties ar transportlīdzekli. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu apmeklēt Tehnoloģiju pēcpusdienu, kurā būs iespēja uzzināt vairāk par auto videoreģistratoriem, to veidiem, sniegtajām iespējām, kā arī to lietošanas likumisko pusi. Pasākumā būs iespēja piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē, un tas ir bezmaksas! Ir dažādi iemesli, kāpēc autovadītāji izvēlas uzstādīt transportlīdzekļu videoreģistratoru savā automašīnā, piemēram, lai palīdzētu strīdīgās situācijās ceļu satiksmes negadījumos vai piefiksētu vainīgo, ja transportlīdzeklis ir bojāts vai apzagts. Izvēloties sev piemērotāko risinājumu, ir daudz funkciju un parametru, kas jāņem vērā – par to būs iespēja uzzināt tehnoloģiju pēcpusdienā. Pasākums norisināsies klātienē 26. septembrī plkst. 18:00 - 18:40 Digitālās transformācijas centrā,  Akmeņu ielā 5. Savukārt interesentiem, kuriem nav iespēja ierasties klātienē, tiks piedāvāta iespēja pievienoties nodarbībai attālināti, izmantojot Zoom pltaformu. Tehnoloģiju pēcpusdienā būs iespēja uzzināt: kas ir auto videoreģistrators; kādu videoreģistratoru vislabāk iegādāties; kā uzstādīt un lietot videoreģistratoru; kādi ir auto videoreģistratoru lietošanas noteikumi Latvijā. Ar savu lietotāja pieredzi dalīsies Ventspils Digitālā centra pasniedzējs un IT jomas entuziasts Edgars Šifers, bet par videoreģistratoru lietošanas likumisko pusi Latvijā pastāstīs Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes "Ventspils domes administrācija" juridiskās nodaļas jurists Salvis Lazdiņš. Pieteikties nodarbībai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/registratorianketa. Dalībnieki, kuri atzīmēs, ka vēlas piedalīties pasākumā tiešsaistē, dažas stundas pirms pasākuma saņems Zoom pieslēgšanās saiti e-pastā. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Informācijas tehnoloģijas

28.09 - 25.01

Ievads Python programmēšanā

Studiju kursa apjoms: 2 kredītpunkti (80 stundas, t.sk. 40% kontaktstundas, 60% patstāvīgais darbs)Mācību īstenošana: attālināti no 2023. gada septembra līdz 2024. gada janvārim BigBlueButton un Moodle platformās.Prasības iepriekšējai izglītībai: vispārējā vai profesionālā vidējā izglītībaPriekšzināšanu līmenis: nav nepieciešamas Mācību īstenošanai nepieciešams: dators (vēlami divi monitori), interneta pieslēgums Izglītības programmas saturs:  Programma tiks īstenota 100% attālināti. Python pēdējos gados ir kļuvusi par vienu no populārākajām programmēšanas valodām. Python ir daudzpusīga programmēšanas valoda ar plašu pielietojumu - sākot ar nelieliem skriptiem un beidzot ar lielām sistēmām. Python izmanto gan tīmekļa aplikācijās, gan mašīnmācīšanās, gan lielo datu apstrādē., un tā ir piemērota gan iesācējiem, gan programmētājiem, gan zinātniekiem. Šī kursa mērķis ir veidot par algoritmisku pieeju problēmu risināšanā, veidot izpratni un zināšanas programmu izstrādē, izmantojot programmēšanas valodu Python, attīstīt programmēšanas tehniku, ievērojot programmēšanas labo praksi, dot izpratni par objektorientētās programmēšanas priekšrocībām un vienības testēšanu, lai sekmētu izglītojamo iesaistīšanos IT darba tirgū. Cena: 360.00 EUR Pieteikšanās mācībām: https://www.venta.lv/muzizglitiba/pieteiksanas Plašāka informācija: -     zvanot pa tālruni +371 63629650; -    rakstot uz e-pastu [email protected]

Organizācija

Ventspils Augstskola
Informācijas tehnoloģijas

28.09 - 28.09

Instagram tiešraides rubrika par noderīgiem digitālajiem rīkiem DIY jeb “dari pats” projektos

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pievienoties Instagram live rubrikai “Digitālās tehnoloģijas un rīki visās dzīves sfērās un profesijās”, kurā multimākslinieks Jānis Valks pastāstīs par dažādiem digitālajiem rīkiem, kas noderēs ikvienam, kurš aizraujas ar DIY projektiem, dodot priekšroku dažādu lietu izveidei vai darbu paveikšanai ar pašu rokām. Pasākums ir bezmaksas! Šoreiz Digitālais centrs saviem Instagram sekotājiem piedāvā uzzināt vairāk par DIY tēmu jeb “dari pats” projektiem. Sarunā piedalīsies Jānis Valks – rakstnieks, galdnieks, video operators, cilvēks, kurš prot gan metināt, gan betonēt, gan būvēt, gan ar 3D modelēšanas palīdzību izveidot savam motociklam detaļas. Dažādas prasmes un talantus apvienojot ar tehnoloģiju pasaules sniegtajām iespējām, ir iespēja paveikt brīnumainas lietas, tāpēc Jānis pastāstīs par digitālajiem rīkiem, kas viņam ir noderējuši, veicot galdniecības, būvniecības un projektēšanas darbus. Saruna ar Jāni Valku notiks 28. septembrī plkst. 17.15 Ventspils Digitālā centra Instagram kontā https://www.instagram.com/vdcentrs  tiešraidē (live). Piedalīties Instagram live sarunā aicināts ikviens interesents, kurš vēlas iegūt vērtīgus ieteikumus par dažādu aplikāciju un lietotņu izmantošanu un lietderīgumu, pašu spēkiem veicot remontu, izgatavojot, piemēram, mēbeli, vārtu stabus vai bērniem smilšu kasti. Tāpat saruna būs noderīga ikvienam, kurš vēlas attīstīt savu mājražotāja biznesu. Pasākums ir bezmaksas, interesentiem ceturtdien, 28. septembrī, plkst. 17.15 jādodas uz Ventspils Digitālā centra Instagram kontu @vdcentrs un jāgaida tiešraides sākums, kas parādīsies stāstu (story) sadaļā ar ikoniņu “live”. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama, bet ikviens aicināts aizpildīt pieteikuma anketu www.adre.se/pieteiktieslive, lai tuvojoties pasākuma norises dienai saņemtu atgādinājumu. Ventspils Digitālā centra rubrika “Digitālās tehnoloģijas un rīki visās sfērās un profesijās” norisināsies katru mēnesi iestādes Instagram kontā, piesaistot visdažādāko profesiju un hobiju pārstāvjus, kas pastāstīs ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, cik plašas un daudzveidīgas var būt tehnoloģiju un aplikāciju sniegtās iespējas. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Informācijas tehnoloģijas

04.10 - 06.10

Bezmaksas rīki darbu plānošanai un organizēšanai izglītības iestādēs

Ventspils Digitālais centrs aicina izglītības iestāžu vadītājus un metodiķus piedalīties tiešsaistes apmācībās par bezmaksas rīkiem darbu plānošanai un organizēšanai izglītības iestādēs, ar kuru palīdzību iespējams organizēt un uzraudzīt darbu gaitu, veidot plānus, pievienot resursus, piešķirt termiņus un prioritātes, uzlabojot darba efektivitāti un kvalitāti. Apmācības norisināsies tiešsaistē 4. un 6. oktobrī plkst. 15.00 – 16.30. Pieteikties iespējams līdz 1. oktobrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/rikiizglitibasiestadem. Apmācību “Bezmaksas rīki darbu plānošanai un organizēšanai izglītības iestādēs” programma: 1. nodarbība: Darba uzdevums un metodoloģija. Darbu un komandas organizēšanas rīku veidi. Kā izvēlēties piemērotu rīku? Monday un ClickUp pamatfunkciju apskats. Praktiskais darbs ar Monday rīku. 2. nodarbība: Papildus funkcionalitāte Monday un ClickUp. Rīku savienošana ar citiem rīkiem un platformām. Diskusija par plānošanas rīku pielietošanas iespējām mācību darba organizēšanai. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, internets un pieeja Zoom platformai. Apmācībās tiks izmantota arī Moodle platfroma. Nodarbības vadīs pasniedzēja Linda Kēnigsvalde. Maksa par kursu 12,27 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

30.03

Ilgtspējīga dārza izveide

Ilgtspējīga vide ir svarīga mūsu planētas nākotnei, tādēļ mums ir jārūpējas par atbildīgu dabas resursu izmantošanu, katram ieviešot ilgtspējīgus un dabai draudzīgus risinājumus savā ikdienā. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas informatīvo pasākumu uzzināt par ilgtspējīga dārza iekārtošanu.  Tehnoloģiju pēcpusdienā apmeklētājiem būs iespēja saņemt ieteikumus par to, kā iekārtojot un rūpējoties par savu dārzu, ieviest dabai draudzīgākus paradumus, piemēram, uzzināt par komposta izveidi, kā arī par digitālajiem rīkiem, kas palīdzēs plānot dārza darbus, noteikt sējas laikus un atpazīt augus. Tāpat pasākuma dalībnieki varēs iepazīties ar ilgtspējīga dārza veidošanas principiem un paņēmieniem un uzzināt visu par un ap eko – dārzu. Pasākums norisināsies klātienē: 30. martā plkst. 18:00 - 19:00 Digitālās transformācijas centrā,  Akmeņu ielā 5.  Tehnoloģiju pēcpusdienā ar pieredzi dalīsies Ventspils Digitālā centra pasniedzēja Māra Kalneja, kas guvusi savas zināšanas par vides ilgtspēju, piedaloties dažādos projektos Latvijā, Portugālē un Somijā. Dalība: BEZ MAKSAS Pasākums būs noderīgs ikvienam, kam ir savs dārzs un kas vēlās iekārtot savu dārzu un padarīt to pēc iespējas draudzīgāku dabai, kā arī ikvienam, kam interesē vides ilgtspēja. Lai piedalītos Tehnoloģiju pēcpusdienā, nepieciešams pieteikties iepriekš šeit www.adre.se/darzaiekartosana.

Informācijas tehnoloģijas

23.03

Saules paneļi

Saules paneļu uzstādīšana ir kļuvusi arvien populārāka daudzās valstīs, tostarp Latvijā. Tā iemesls ir pieaugošā interese par videi draudzīgiem risinājumiem un arī uzlabotām tehnoloģijām, kas padara saules paneļus efektīvākus un pieejamākus. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu uz bezmaksas informatīvo pasākumu uzzināt visu par un ap saules paneļiem. Pasākums norisināsies: 23. martā plkst. 17.30 - 18.10, tiešsaistē ZOOM platformā.  Tehnoloģiju pēcpusdienā ar pieredzi dalīsies tehnoloģiju entuziasts un Ventspils Digitālā centra pasniedzējs Edgars Šifers. Saules paneļi ir viens no populārākajiem atjaunojamās enerģijas avotiem, kas var radīt elektroenerģiju no saules gaismas. Tie sastāv no vairākiem saules šūnu moduļiem, kuri absorbē saules gaismu un pārvērš to elektrības enerģijā. Tehnoloģiju pēcpusdienā tiks apskatītas dažādas ar saules paneļiem saistītas tēmas, piemēram, kā darbojas saules paneļu sistēmas, kādu saules paneļu sistēmu ieviest un kā to izdarīt. Kaut arī saules paneļu uzstādīšanas izmaksas var būt augstas, ilgtermiņā tas var samazināt elektroenerģijas izmaksas un būt ieguldījums nākotnē. Edgars Šifers pastāstīts arī par daudziem visvairāk interesējošo jautājumu - par izmaksām, cik tas ir izdevīgi, cik ilgā laikā tas atmaksāsies. Tāpat tehnoloģiju pēcpusdienā tiks sniegts ieskats juridiskās un tehniskās niansēs, kā arī stāstīts par iespēju saņemt valsts atbalstu. Pasākums būs noderīgs ikvienam, kurš vēlās dot priekšroku dabai draudzīgākai elektrībai un uzstādīt saules paneļus savās mājās, kā arī ikvienam, kas vēlas iesaistīties diskusijā par šo tēmu. Lai piedalītos Tehnoloģiju pēcpusdienā, nepieciešams pieteikties iepriekš šeit: www.adre.se/saulesenergija.

Informācijas tehnoloģijas

10.03 - 29.03

MS Excel 1. līmenis

Programmatūra Microsoft Excel ir vērtīgs, plaši pielietojams aprēķinu un datu analīzes rīks, tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursiem un apgūt Microsoft Excel pamatus tiešsaistē. Apmācībās būs iespēja apgūt datu apstrādi un vizualizāciju Excel vidē, kā arī iepazīt dažādas funkcijas un rīkus, kas var ievērojami atvieglot ikdienas darbu ikvienas profesijas pārstāvim. Apmācības norisināsies tiešsaistē 10., 15., 17., 22., 24. un 29. martā plkst. 18:00 - 19:30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 8. martam šeit: https://adre.se/excelpamatkurss.   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma un pieeja programmai Microsoft Excel. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis. Maksa par kursu: 54 EUR.

Informācijas tehnoloģijas

21.02 - 24.02

MS Excel Ekspress kurss

Biroja programmas Microsoft Excel lietošanas prasmes var krietni atvieglot visdažādāko amatu pārstāvju ikdienas darba gaitas, sniedzot iespēju vienkāršoti veikt visdažādākos aprēķinus, datu uzskaiti un analīzi, kā arī strukturēti sakārtot un atlasīt nepieciešamo informāciju. Turklāt Excel zināšanas noderēs ne tikai darba vajadzībām, bet arī ikviena cilvēka ikdienā, pārvaldot savas mājsaimniecības budžetu, piemēram, rēķinot mājokļa remonta vai dārza labiekārtošanas izmaksas, veicot ikdienas izdevumu uzskaiti u.tml. Ventspils Digitālais centrs piedāvā iespēju īsā laikā apgūt visas nepieciešamās pamata prasmes MS Excel pielietošanā. Mācību programma: Vienkārši aprēķini:            formulu veidošana un pieraksta veidi; aprēķinu veikšana ikdienas darbā; formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā adresācija. Darbs ar lielām datu tabulām:       datu filtrēšana; darbgrāmatas pielāgošana drukāšanai; rakurstabulu veidošana. Citi aprēķini:      dalībnieku piedāvāto situāciju analīzes; dalībnieku individuāli piedāvātie uzdevumi un to risinājumi. Apmācības norisināsies tiešsaistē:  21., 22., un 24. februārī plkst. 18.15 - 20.00.  Apmācības notiks 7,5 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 20. februārim šeit: www.adre.se/excelekspresskurss.    Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma un pieeja programmai Microsoft Excel.  Pasniedzējs: Roberts Gaižutis Dalības maksa: 34 EUR

Informācijas tehnoloģijas

20.02 - 10.03

Mājaslapas veidošanas pamati 7. klasei SKOLA2030 programmas apguvei datorikā

Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus apgūt mājaslapas veidošanas pamatus tiešsaistē. Mācību programma: Ievads mājaslapu veidošanā un plānošanā: mājaslapas dizaina veidošana un plānošana, koncepta zīmēšana pirms kodēšanas; ievads HTML tagos (<div>, <h1>, <h2>, <p>, <img>, <a>) un to izmantošana lapas veidošanā; papildus tagu izmantošana sarakstu un tabulas veidošanā lapā (<ul>, <ol>, <li>, <table>,  <td>, <tr>). Ievads CSS, tās sintakse: id un klases izmantošana dokumenta noformēšanā; dažādu elementu noformēšana ar CSS palīdzību; CSS lapas pievienošana HTML dokumentam. Ievads JavaScript programmēšanas valodā, sintakse: mainīgo lielumu deklarēšana, izmantošana programmā; funkciju veidošana un izsaukšana; vienkāršu datu izvade dažādos veidos. Zīmēšana ar Java Script: koordinātu plakne JavaScript; izveido dažādas figūras ar JavaScript palīdzību; maina iestatījumus – krāsa, līnijas platums, līnijas krāsa; teksta ievade ar Java Script. Darbs ar datiem JavaScript valodā: datu ievades lauka veidošana, izmantojot <button> tagu un ievadīto datu izvade; izveido vienkāršu lapu ar ievades lauku datnes augšupielādei; augšupielādēto datņu rekvizītu un satura parādīšana mājaslapā. Apmācības norisināsies: 20., 23., 24. februārī, 6., 9. un 10. martā, plkst. 16:00-17:30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas.  Reģistrācija kursam šeit: www.adre.se/majaslapasveidosanaspamati. Dalības maksa: 54 EUR

Informācijas tehnoloģijas

15.02 - 02.03

Adobe Illustrator

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties apmācībās, kurās būs iespēja iepazīt programmatūras Adobe Illustrator sniegtās iespējas un to pielietošanu, veidojot dažādus vizuālos materiālus. Apmācību dalībnieki gūs priekšstatu par grafisko dizainu, krāsu formātiem un mērvienībām, veidojot vizuālos materiālus sociāliem tīkliem un drukai, kā arī par programmatūras funkcijām un rīkiem. Apmācībās ir iespējams piedalīties gan klātienē Digitālās transformācijas centrā (Akmeņu ielā 5, Ventspils), gan attālināti (mācoties, izmantojot mācību platformu moodle.digitalaiscentrs.lv). Nodarbību apmeklējumu iespējams kombinēt - dažas nodarbības klātienē un dažas attālināti. Apmācības norisināsies: 15., 16., 21., 23., 28. februārī un 2. martā plkst. 16.00-17.30 (12 akadēmiskās stundas).  Pieteikties iespējams līdz 9. februārim šeit: www.adre.se/apgustiillustrator. Lai piedalītos nodarbībās attālināti, dalībniekiem nepieciešams dators, programmatūra Adobe Illustrator (sākot ar 2020. gada versijām – 24.1., 24.2., 24.3., 25.0, kuras var izmantot gan Mac, gan Windows programmatūrās) un interneta pieslēgums. Nodarbības vadīs: pasniedzēja Dace Kamela. Maksa par kursu: 54 EUR. *Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.