Kursi

Pašlaik nav informācijas par nākamajiem kursiem, bet zemāk varat apskatīt iepriekš organizētos kursus un pieteikties jaunumu saņemšanai, ja vēlaties laikus uzzināt par nākamajiem kursiem.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

12.04 - 19.04

Ventspils Digitālais centrs aicina tiešsaistē apgūt kursu “Mākslīgā intelekta rīki darbam”

Mākslīgais intelekts (MI) ir kļuvis par neatņemamu digitālās pasaules sastāvdaļu, piedāvājot inovatīvus risinājumus gan prezentāciju un tekstu veidošanai, gan attēlu radīšanai. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties kursā “Mākslīgā intelekta rīki darbam”, kur būs iespēja uzzināt, kā izveidot piesaistošus un interesantus tekstus un attēlus, atvieglojot un optimizējot ikdienas darbu. Kurss norisināsies 2 daļās tiešsaistes platformā Zoom, pieteikties iespējams līdz 7. aprīlim, aizpildot anketu šeit: https://adre.se/pieteiktiesmiriki.   modulis 12. un 15. aprīlī plkst. 16.00 – 17.30 “MI rīki prezentāciju un tekstu veidošanai”: Ievads, mākslīga intelekta pamati: ievads par MI satura ģenerēšanas rīkiem, aktualitāte un darbības principi. Ģeneratīvie mākslīga intelekta rīki un to ietekme un tehnoloģijas: MI saturu ģenerēšanas rīku funkcionalitāte, darbības ierobežojumi un riski; etiķete, drošības riski un autortiesības; bezmaksas un brīvpiekļuves rīku apskats un funkcionalitāte (ChatGPT, Google Gemini, Microsoft Copilot u.c.). Ikdienas uzdevumu veikšana, izmantojot mākslīga intelekta rīkus: praktiskās demonstrācijas, tekstu, vizualizācijas ģenerēšanai un pārbaudei; rīku salīdzinājumi (ChatGPT, Google Gemini, Microsoft Copilot, Gramarly, zeroGPT u.c.). Prezentāciju izstrāde, izmantojot mākslīga intelekta rīkus: prezentāciju izstrāde; atgriezeniskās saites interaktīvu rīku izmantošanas praktiska demonstrācija (SlidesGPT, presentations.ai, popai.pro, menti.com, Microsoft Copilot u.c.). Praktiskie uzdevumi. 2. modulis 18. un 19. aprīlī plkst. 16.00 – 17.30  “MI rīki attēlu veidošanai”: MI attēlu veidošanas rīki: ieskats mākslīgā intelekta attēlu ģenerētājos; ieskats Dall-E; dažādi MI rīki attēlu ģenerēšanai (MS Copilot, Craiyon). Attēlu ģenerēšana izmantojot MI rīkus: attēlu ģenerēšanas vaicājumu veidošana; attēlu ģenerēšana, izmantojot apgūtos rīkus atbilstoši uzdevumam. Interesentiem ir iespēja pieteikties uz katru moduli atsevišķi vai izvēlēties apgūt abus! Kursu vadīs Ventspils Digitālā centra Mūžizglītības un Pedagogu profesionālās pilnveides kursu vadītājs un pasniedzējs Didzis Ābele. Maksa pa vienu moduli ir 12,27 EUR, par abiem moduļiem 24,54 EUR. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

11.04

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties bezmaksas tiešsaistes pasākumā “Mobilās tehnoloģijas un to pielietojums ikdienas dzīvē”

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties bezmaksas tiešsaistes pasākumā “Mobilās tehnoloģijas un to pielietojums ikdienas dzīvē”   Mobilais telefons jau sen vairs nekalpo tikai kā saziņas rīks, bet gan apvieno visdažādākās funkcijas ikdienas dzīves atvieglošanai - pieeja internetam, rēķinu apmaksa, maksājumu karte, kalendārs, piezīmju blociņš, pasaules karte un ne tikai! Ventspils Digitālais centrs pasākuma “Pieaugušo izglītības dienas Kurzemē” ietvaros aicina ikvienu interesentu uz Tehnoloģiju pēcpusdienu, kurā tiks apskatītas mobilo tehnoloģiju sniegtās iespējas, kā arī drošības aspekti. Tehnoloģiju pēcpusdiena “Mobilās tehnoloģijas un to pielietojums ikdienas dzīvē” norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 11. aprīlī plkst. 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 10. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/mobilaanketa. Bezmaksas nodarbības saturs: Mobilās tehnoloģijas ikdienas dzīvē: Telefona plānotāja izmantošana – kalendāra un piezīmju aplikācijas ikdienas plānošanā un pierakstos. Noderīgas aplikācijas ērtākai ikdienas organizēšanai. GPS un kartes - Google Maps vai Waze izmantošana ceļojot, lai atrastu ceļa norādes, veikalus, restorānus u.c. vietas. Mobilo maksājumu sistēmas – Google Wallet un Google Pay aplikācijas, lai saglabātu maksājuma kartes un veiktu maksājumus veikalā vai tiešsaistē, izmantojot viedtālruni, kā arī saglabātu veikalu klientu kartes. Drošība un privātums mobilajās tehnoloģijās: Parole un biometrija, lai aizsargātu savu viedtālruni un personas datus. Datu aizsardzība un drošība - privātuma iestatījumi un drošība internetā (viltus zvani, e-pasti, SMS). 112 aplikācija nelaimes gadījumos. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, stabils interneta pieslēgums, pieeja Zoom konferenču programmai. Zoom pieslēgšanās saite tiks nosūtīta uz dalībnieka norādīto e-pastu pasākuma dienā.  Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. No 8. līdz 12. aprīlim Kurzemes reģiona pašvaldību pieaugušo izglītības koordinatori aicina ikvienu piedalīties pasākuma “Pieaugušo izglītības dienas Kurzemē” aktivitātēs. Dažāda formātu pasākumos iedzīvotājiem būs iespēja iepazīt pieaugušo izglītības daudzveidību Kurzemes reģiona pašvaldībās un apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Visas piedāvātās aktivitātes ir bez maksas. Vienlaikus būs iespēja pieteikties uz individuālo konsultāciju par mācību iespējām savā pašvaldībā un visā Latvijā. Pasākuma “Pieaugušo izglītības dienas Kurzemē” mērķis ir veicināt iedzīvotāju iesaisti pieaugušo izglītības aktivitātēs un izpratni par mācīšanās nozīmi personīgai un profesionālai pilnveidei visa mūža garumā. Plašāk par pasākuma ietvaros piedāvātajām aktivitātēm: www.adre.se/kursikurzeme. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

08.04 - 31.12

Tālmācības kursi pedagogiem un citiem interesentiem

Digitālais centrs piedāvā apgūt tālmācības kursus (e-kursus) gan pedagogiem, gan citiem interesentiem, kuri vēlas pilnveidot savas zināšanas. Tiek piedāvātas gan neformālās izglītības programmas, gan pedagogu profesionālās pilnveides programmas. Digitālais centrs pedagogiem regulāri piedāvā aktuālus apmācību kursus par dažādām mācību tēmām, kas palīdz nodrošināt mācību procesu atbilstoši programmas “Skola2030” nostādnēm un ļauj apgūtās zināšanas izmantot mācību metožu dažādošanai. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, Digitālais centrs ir izstrādājis arī tālmācības kursus, kas sniedz iespēju skolotājiem mācīties sev ērtā vietā, laikā un tempā.    Ventspils Digitālā centra tālmācības kursi: “Mājaslapas veidošanas pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 7. klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Darba organizēšanas forma. Ievads CSS, tās sintakse. Ievads JavaScript programmēšanas valodā, sintakse. Zīmēšana ar Java Script. Darbs ar datiem JavaScript valodā.   “JavaScript, HTML un CSS pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 8. klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Ievads HTML ievades laukos, to izmantošana. Ievads datu masīvos, dažādas darbības ar datu masīviem (skaitīšana, aprēķini, nolasīšana, izvade mājaslapā). Failu augšupielāde un apstrāde mājaslapā – teorija, praktiski uzdevumi. Attēlu galerijas izveide mājaslapā 2 veidos. Datu grafiska attēlošana (vienkāršas diagrammas veidošana),  vienkārši statistikas aprēķini (lielākā, mazākā vērtība, vidējā vērtība, to attēlošana diagrammā).   “Programmēšanas pamati mācību satura īstenošanai datorikā 9.klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Kas ir programmēšanas projekts, projekta dokumenta veidošana, aplikācijas skices pievienošana projekta dokumentam. Aplikācijas struktūras veidošana, izmantojot HTML elementus. Ievads Bootstrap, veidoto elementu noformēšana pēc izveidotās skices. JavaScript kods aplikācijas funkcionalitātei - punktu skaitīšana, izvade, piezīmju skaitīšana, punktu vēstures ierakstīšana teksta dokumentā u.c.. Statistikas aprēķini no punktiem - diagrammas veidošana, aprēķinu rezultātu izvade.   “Stundu saraksta plānošanas lietotne aScTimeTables” Padagogu profesionālās pilnveides programma Lietotnes bezmaksas izmēģinājuma versija. Pamatdatu ievadīšana. Stundu saraksta sastādīšana. Darbības ar gatavu sarakstu.   "H5P un Moodle iespējas mācību procesā" Padagogu profesionālās pilnveides programma prasmes darboties ar H5P saturu (darbs ar jautājumu pievienošanu un konfigurēšanu - Drag and Drop, Crossword, Drag the Words, Find The Words, Questionnaire, Interactive Video); patstāvīgi izveidot digitāli interaktīvu saturu un interaktīvus video; prasmes pievienot mācību resursus un uzdevumus e-mācību platformā Moodle.   "Vizuālo materiālu veidošana tiešsaistē - Canva.com" Neformālās izglītības programma jauna vizuāla materiāla veidošanu; gatavu maketu izmantošanu un pielāgošanu; attēlu augšupielādi, apstrādi; dažādu elementu (rāmju, līniju, ikonu) izmantošanu; teksta ievietošanu, noformēšanu; materiālu lejupielādi, kopīgošanu.   Pieteikties e-kursiem iespējams jebkurā laikā, aizpildot anketu: www.adre.se/ekursi. Piesakoties e-kursiem, interesentiem ir iespēja mācīties patstāvīgi, mācības notiek Moodle platformā, kur ir pieejami apmācību video, apraksti, instrukcijas un tīmekļa vietnes, kuras pasniedzējs ir ievietojis, lai veiksmīgi apgūtu kursu. Apgūstot kursu un paveicot uzdevumus, tiek izsniegts Ventspils Digitālā centra sertifikāts.  Ventspils Digitālais centrs turpinās piedāvāt dažādus klātienes un tiešsaistes kursus ikvienam, kurš vēlas pilnveidot savas digitālās prasmes. Pieteikties uz dažādām apmācībām, kā arī norādīt sev vēlamos kursus, iespējams šeit: www.adre.se/gribumacities. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājaslapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Informācijas tehnoloģijas

04.04 - 02.05

Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus tiešsaistē apgūt lietotnes Inkscape izmantošanu mācību satura pilnveidei

Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus tiešsaistē apgūt lietotnes Inkscape izmantošanu mācību satura pilnveidei               Ventspils Digitālais centrs piedāvā pedagogiem apgūt tiešsaistes kursu par vektorgrafikas pielietojumu grafiskajā dizainā, izmantojot programmatūru Inkscape. Iegūtās prasmes noderēs mācību materiālu, piemēram, diagrammu, plakātu, infografikas, interaktīvu uzdevumu un citu dizaina projektu izstrādei. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 4., 8., 11., 15., 18., 22., 29. aprīlī un 2. maijā plkst. 16.00 - 17.30. Pieteikties iespējams līdz 27. martam, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesinkscape.  Tiešsaistes kursa “Vektorgrafikas lietotnes Inkscape izmantošana mācību satura pilnveidei” mācību programma: Lietotnes darba vide un navigācija: rīku joslas, darba logi, mērjoslas, palīglīnijas; piesaistes un to nozīmīgums. Formu un līniju veidošanas rīki un raksturlielumi: objektu transformēšana, kopēšana un masīvu veidošana, piemēri. Objektu kombinēšanas darbības un iespējas: efektu izmantošana, objektu kadrēšana, piemēri. Teksta veidošana un formatēšana. Slāņu izmantošanas priekšrocības dizaina projektu sagatavošanā. faila tipu izvēle dizaina projektu saglabāšanai. Praktiskie darbi vielas nostiprināšanai. Maksa par kursu ir 49,08 EUR. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams ar 2 ekrāniem), stabils interneta pieslēgums, kā arī brīvpieejas lietotne Inkscape. Nodarbības vadīs Mg.sc.educ., lektore Ilva Magazeina, kura ieguvusi izglītības zinātņu maģistra grādu pedagoģijā, inženiera – matemātiķa kvalifikāciju Rīgas Tehniskās universitātes, Automātikas un skaitļošanas tehnikas fakultātē. Kopš 1990. strādā par lektori Liepājas Universitātē. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

26.03

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Kompozīciju fotografēšana ar mobilo telefonu”

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Kompozīciju fotografēšana ar mobilo telefonu” Dažādu svarīgu un skaistu mirkļu iemūžināšana, pateicoties mūsdienu tehnoloģiju sniegtajām iespējam, ir kļuvusi aktuāla ikvienam, tāpēc Digitālais centrs aicina piedalīties meistarklasē, kurā būs iespēja pilnveidot savas fotografēšanas prasmes ar mobilo telefonu, kas lieliski noderēs gan sociālo tīklu ierakstu attēlu veidošanai, gan Lieldienu kompozīciju un citu atmiņu iemūžināšanai privātajam arhīvam.   Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 26. martā plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 24. martam, aizpildot anketu: www.adre.se/fotomeistarklase.   Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni.   Lai nodarbībā būtu iespēja praktiski darboties, nepieciešams ņemt līdzi savus mobilos telefonus. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR.   Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.