Ventspils Digitālais centrs aicina pilnveidot zināšanas darbam ar grafiskā dizaina platformu Canva Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā “Canva – padomi un triki”, kas sniegs iespēju pilnveidot savas prasmes tabulu un video veidošanā, kā arī dažādu elementu un citu funkciju izmantošanā. Canva piedāvā plašu gatavo veidņu klāstu plakātiem, prezentācijām, ielūgumiem, plānotājiem un sociālo tīklu vizuāļiem, padarot dizaina veidošanu vienkāršu un pieejamu ikvienam. Kurss būs noderīgs ikvienam interesentam, kuram jau ir pamatzināšanas darbā ar platformu Canva.com. Apmācības norisināsies 14. un 15. aprīlī plkst. 18.00 – 19.30 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties iespējams līdz 9. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/canvaanketa. Tiešsaistes kursa “Canva.com – padomi un triki” apmācību programma: Canva logs: opcijas, iespējas un pamatdarbības. Canva elementi un to pielietojums: figūras un attēli; savu rāmju izveidošana un izmantošana; orientēšanās Canva elementos pēc dažādiem parametriem; darbības ar elementiem. Lietotņu izmantošana: grupēšana; kārtošana; slāņi; papildus funkcijas. Citas Canva funkcijas: lielapjoma dokumenti; knifi video veidošanā. Ieskats Canva tīmekļa vietnēs. Praktiskais darbs. Kursa dalībniekiem nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu un Zoom konferenču programma. Kursu vadīs Anna Beāte Būmane - Latvijas Universitātes pasniedzēja ar maģistra grādu programmā "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai". Maksa par kursu ir 18,41 EUR. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā “MS EXCEL: Padomi, triki un mākslīgais intelekts” Kurss sniegs iespēju padziļinātāk iepazīties ar Microsoft Excel iespējām, lai efektīvāk pārvaldītu darbu ar lielām datu tabulām un datu analīzes rīkiem. Dalībnieki iegūs praktiskas zināšanas un apgūs noderīgus trikus, kas ļaus pilnvērtīgāk izmantot programmu, kā arī iemācīsies izmantot mākslīgā intelekta rīkus, lai automatizētu darbības un atvieglotu darbu ar datiem. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 24. un 25. aprīlī plkst. 17.45 – 20.00. Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/exceltrikianketa. Tiešsaistes kursa “MS Excel - padomi, triki un mākslīgais intelekts” programma: MS Excel padomi un triki: filtri un to iespējas; formulas efektīva darba organizēšanai; citi darbam noderīgi risinājumi. Darbs ar lielām datu tabulām: rakurstabulas un to pielietošana. MS Excel izklājlapas un vienots darbs tiešsaistē. Mākslīgais intelekts programmā MS Excel: mākslīgā intelekta rīki un iespējas; manuālu darbību automatizēšana ar MI palīdzību; praktiskie darbi. Maksa par kursu ir 35,05 EUR. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, stabils interneta pieslēgums, pieeja Zoom konferenču un Microsoft Excel programmām. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis ar profesionālo maģistra grādu finansēs un uzņēmējdarbībā. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Digitālais centrs aicina pedagogus apgūt mākslīgā intelekta rīku izmantošanu prezentāciju veidošanai Ventspils Digitālais centrs aicina skolotājus piedalīties tiešsaistes kursā, kur būs iespēja iepazīties ar dažādiem mākslīgā intelekta (MI) rīkiem, kas atvieglo prezentāciju veidošanu mācību procesam, piemēram, Gamma.app, Brisk, Prezi un Visme, tādējādi veicinot radošu pieeju, efektivitāti un digitālo kompetenču pilnveidi. Apmācības notiks tiešsaistes platformā Zoom 28. un 30. aprīlī plkst. 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 23. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/miprezentacijasanketa. Kursa “Mākslīgā intelekta rīki pedagogu prezentācijām” saturs: Ievads mākslīgā intelekta iespējās prezentāciju veidošanā: kā MI maina mācību materiālu sagatavošanu; efektivitāte un radošums skolotāju ikdienā. Gamma.app – prezentācijas, kas veidojas pašas: teksta ievade un automātiska slaidu ģenerēšana; sadarbība un pielāgošana izglītības vajadzībām. Brisk – MI palīgs Google Slides un mācību materiālos: ātra satura radīšana no vienkāršām komandām; idejas testiem, kopsavilkumiem un uzdevumiem. Prezi – dinamiskas prezentācijas ar MI palīdzību: stāstniecības pieeja vizuālajā formā; idejas interaktīvām nodarbībām. Visme – vizuāli piesaistošs saturs dažādām auditorijām: infografikas, plakāti un prezentācijas skolēniem; AI iespējas dizaina veidošanā. Praktiskais darbs: katrs dalībnieks izveido savu prezentāciju, izmantojot izvēlēto AI rīku. Maksa par kursu ir 21,43 EUR. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, stabils interneta pieslēgums, pieeja Zoom konferenču programmai un Google konts. Kursu vadīs Latvijas Universitātes pasniedzēja Anna Beāte Būmane ar maģistra grādu programmā "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai", Iespējamās Misijas absolvente. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Trešdien, 26. aprīlī, plkst. 17:00 Ventspils Digitālais centrs jau 23. reizi aicina ikvienu interesentu piedalīties pasākumā “Ventspils #TechUp”, kura mērķis ir stāstīt un diskutēt par dažādām aktuālām tēmām IT jomā. Šoreiz pasākuma tēma ir veltīta kiberdrošībai un ģeopolitiskiem konfliktiem. Pasākumam būs iespēja pievienoties gan klātienē Ventspils Digitālās transformācijas centrā, gan tiešsaistē. Pasākumā mākslīgā intelekta eksperts Gundars Bergmanis - Korāts un starptautisko attiecību eksperts Tomass Pildegovičs stāstīs par ģeoplotiskiem konfliktiem, paskaidros NATO 5. panta nozīmi, pastāstīs, kā atšķirt melus no patiesības sociālajās platformās, kā arī sniegs ieskatu par kiberdrošību un mākslīgā intelekta platformas OpenAI iespējām. Gundars Bergmanis - Korāts ir NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts mākslīgā intelekta (MI) jautājumos. Viņa ikdienas darbs ir saistīts ar tehnoloģiju un MI attīstības tendenču izpēti, īpaši koncentrējoties uz MI lomu dezinformācijā, komunikāciju tehnoloģijās (5G), u.tml. Gundars piedalījies dažādos pētniecības projektos, pētot datu brokeru drošības aspektus un veicot sociālo mediju platformas Twitter analīzi, kā arī piedalījies dažādu dezinformācijas analīzes rīku izstrādē. Savukārt Tomass Pildegovičs ir politikas un starptautisko attiecību doktorants Kembridžas Universitātē. Pāris mēnešus pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, Tomass atgriezās Latvijā, lai uzsāktu darbu kā vecākais eksperts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā (Stratcom). Iepriekš viņš ir strādājis par Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes palīgu drošības un ārpolitikas jautājumos. Pagājušā gada februārī Tomass tika izvēlēts par vienu no NATO 2030 globālās programmas jaunajiem ekspertiem, savukārt 2021. gadā tika atzīts par vienu no GLOBSEC jaunajiem līderiem drošības un aizsardzības jomā. Pasākuma apmeklētājus sagaida ne vien vērtīga pieredzes apmaiņa un tīklošanās, bet arī gardas uzkodas. Pasākums norisināsies klātienē Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5 un tiešsaistē, platformā ZOOM. Dalība pasākumā ir bez maksas. Interesenti aicināti reģistrēties dalībai pasākumā šeit: www.adre.se/techup
Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties vebināram “Izveido savu mājaslapu vienkārši ar Mozello!”, kurā būs iespēja bez maksas uzzināt, kā piereģistrēt savu domēna vārdu, kā mājaslapā ievietot savu logo, kā pievienot satura blokus un veidot lapas izkārtojumu. Kurss ir piemērots ikvienam interesentam, kas interesējas par mājaslapas izveidi un tās niansēm! Vebinārs norisināsies 25. aprīlī plkst. 18:00 - 19:00, tiešsaistē ZOOM platformā. Pieteikties iespējams līdz 24. aprīlim šeit: www.adre.se/mozello. Vebināru vadīs pasniedzēja Dace Kamela. Dalība ir BEZ MAKSAS.
Digitālās nedēļas ietvaros Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus pieteikties labās prakses darbnīcai “Robotika bez robotiem!” Darbnīcā tiks parādītas iespējas, kā datorikas elementus var integrēt mācību procesā jebkurā mācību priekšmetā. Praktiski piemēri datoru un robotu izmantošanā mācību procesā, kas piesaistīs skolēnu uzmanību un sekmēs mācību vielas apguvi. Kurss norisināsies 24. aprīlī plkst. 15:30 – 17:00 Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Darbnīca norisināsies 2 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 22. aprīlim šeit: www.adre.se/robotikabezrobotiem. Labās prakses darbnīcu vadīs Ilze Bukela. Dalība darbnīcā ir BEZ MAKSAS.
Ventspils Digitālais centrs aicina izmantot Datorologa pakalpojumus! Digitālās nedēļas ietvarā piedāvajam klātienē izmantot mūsu speciālistu zināšanas un saņemt palīdzību problēmsituācijās, kas radušās ar datoru vai kādu citu viedierīci, piemēram, planšetdatoru vai viedtālruni. Saņemt datorologa konsultāciju būs iespējams Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, ņemot līdzi pašam savu datoru vai kādu citu viedierīci, piemēram, planšetdatoru vai viedtālruni, lai to bez maksas pārbaudītu, pārliecinātos vai tajā nav vīrusu, kā arī saņemtu konsultāciju par drošu datora lietošanu. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās! Pieteikties konsultācijai pie Digitālā centra IT speciālistiem iespējams, aizpildot anketu: https://adre.se/datorologakonsultacija, kā arī zvanot pa tālruni 63607607. Jāņem vērā, ka būs situācijas, kā piemēram, nelegālu programmatūru lejupielāde, filmu vai seriālu lejupielāde, bankas kontu un internetbanku izmantošana u.c., kurās mēs nevarēsim palīdzēt. Datorologa pakalpojumi būs pieejami: 19. aprīlī plkst. 9:00-13:00; 26. aprīlī plkst. 13:00-17:00. Katram apmeklētājam konsultācijai tiks atvēlētas 20 minūtes. Dodoties uz konsultāciju, jāņem vērā, ka situācijās, kas saistītas ar nelegālu programmatūru instalēšanu, filmu vai seriālu lejupielādi, bankas kontu un internetbanku izmantošanu, konsultācija netiks sniegta. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par citiem Digitālās nedēļas pasākumiem!
Video formāts ir viens no labākajiem veidiem, kā interesanti, saprotami un atraktīvi pasniegt informāciju. Ventspils Digitālais centrs aicina vispārizglītojošo skolu pedagogus un ikvienu interesentu pieteikties kursiem un tiešsaistē apgūt bezmaksas video veidošanas programmu “DaVinci Resolve”. Apmācības norisināsies 18., 20., 27. aprīlī, 2., 9. maijā plkst. 15.30 - 17.00 klātienē Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Apmācības notiks 10 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 17. aprīlim šeit: www.adre.se/davinciresolve. Mācību programma: Video redaktora izmantošanas iespējas: DaVinci Resolve un citas populārākās video montāžas platformas; failu saglabāšana; video montāžas darba vide; audio failu pievienošana. Praktiskais darbs ar video redaktoru DaVinci Resolve: attēlu izvēle internetā; attēlu saglabāšana; video izveide no izvēlētajiem attēliem. Pārejas animācijas starp attēliem vai video: animācijas izveide no atlasītiem attēliem; audio/mūzikas pievienošana un rediģēšana izveidotajam videomateriālam; izveidotā videomateriāla saglabāšana. Darbs ar video failiem: attēlu pievienošana videomateriālam; pārejas starp attēliem un video; krāsu korekcija; skaņas pievienošana; videofaila saglabāšana un eksportēšana. Nodarbības vadīs pasniedzēja Eleonora Harčuka. Maksa par kursu: 45 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.
JavaScript ir programmēšanas valoda, kas tiek plaši pielietota mājas lapu izstrādē. Lai padarītu datorikas mācības skolās interesantākas un veicinātu skolēnu interesi par mājas lapu izstrādi, Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas pedagogus pilnveidot prasmes JavaScript programmēšanas valodas izmantošanā mācību satura veidošanā 8. klasei. Apmācības norisināsies tiešsaistē 13., 14., 19., 20., 24. un 27. aprīlī plkst. 16.00 - 17.30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 13. aprīlim šeit: www.adre.se/piesakiesjavascript . Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators un pieeja Zoom konferenču programmai. Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Maksa par kursu: 54 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.