Ventspils Digitālais centrs aicina pilnveidot zināšanas darbam ar grafiskā dizaina platformu Canva Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā “Canva – padomi un triki”, kas sniegs iespēju pilnveidot savas prasmes tabulu un video veidošanā, kā arī dažādu elementu un citu funkciju izmantošanā. Canva piedāvā plašu gatavo veidņu klāstu plakātiem, prezentācijām, ielūgumiem, plānotājiem un sociālo tīklu vizuāļiem, padarot dizaina veidošanu vienkāršu un pieejamu ikvienam. Kurss būs noderīgs ikvienam interesentam, kuram jau ir pamatzināšanas darbā ar platformu Canva.com. Apmācības norisināsies 14. un 15. aprīlī plkst. 18.00 – 19.30 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties iespējams līdz 9. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/canvaanketa. Tiešsaistes kursa “Canva.com – padomi un triki” apmācību programma: Canva logs: opcijas, iespējas un pamatdarbības. Canva elementi un to pielietojums: figūras un attēli; savu rāmju izveidošana un izmantošana; orientēšanās Canva elementos pēc dažādiem parametriem; darbības ar elementiem. Lietotņu izmantošana: grupēšana; kārtošana; slāņi; papildus funkcijas. Citas Canva funkcijas: lielapjoma dokumenti; knifi video veidošanā. Ieskats Canva tīmekļa vietnēs. Praktiskais darbs. Kursa dalībniekiem nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu un Zoom konferenču programma. Kursu vadīs Anna Beāte Būmane - Latvijas Universitātes pasniedzēja ar maģistra grādu programmā "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai". Maksa par kursu ir 18,41 EUR. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā “MS EXCEL: Padomi, triki un mākslīgais intelekts” Kurss sniegs iespēju padziļinātāk iepazīties ar Microsoft Excel iespējām, lai efektīvāk pārvaldītu darbu ar lielām datu tabulām un datu analīzes rīkiem. Dalībnieki iegūs praktiskas zināšanas un apgūs noderīgus trikus, kas ļaus pilnvērtīgāk izmantot programmu, kā arī iemācīsies izmantot mākslīgā intelekta rīkus, lai automatizētu darbības un atvieglotu darbu ar datiem. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 24. un 25. aprīlī plkst. 17.45 – 20.00. Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/exceltrikianketa. Tiešsaistes kursa “MS Excel - padomi, triki un mākslīgais intelekts” programma: MS Excel padomi un triki: filtri un to iespējas; formulas efektīva darba organizēšanai; citi darbam noderīgi risinājumi. Darbs ar lielām datu tabulām: rakurstabulas un to pielietošana. MS Excel izklājlapas un vienots darbs tiešsaistē. Mākslīgais intelekts programmā MS Excel: mākslīgā intelekta rīki un iespējas; manuālu darbību automatizēšana ar MI palīdzību; praktiskie darbi. Maksa par kursu ir 35,05 EUR. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, stabils interneta pieslēgums, pieeja Zoom konferenču un Microsoft Excel programmām. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis ar profesionālo maģistra grādu finansēs un uzņēmējdarbībā. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Digitālais centrs aicina pedagogus apgūt mākslīgā intelekta rīku izmantošanu prezentāciju veidošanai Ventspils Digitālais centrs aicina skolotājus piedalīties tiešsaistes kursā, kur būs iespēja iepazīties ar dažādiem mākslīgā intelekta (MI) rīkiem, kas atvieglo prezentāciju veidošanu mācību procesam, piemēram, Gamma.app, Brisk, Prezi un Visme, tādējādi veicinot radošu pieeju, efektivitāti un digitālo kompetenču pilnveidi. Apmācības notiks tiešsaistes platformā Zoom 28. un 30. aprīlī plkst. 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 23. aprīlim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/miprezentacijasanketa. Kursa “Mākslīgā intelekta rīki pedagogu prezentācijām” saturs: Ievads mākslīgā intelekta iespējās prezentāciju veidošanā: kā MI maina mācību materiālu sagatavošanu; efektivitāte un radošums skolotāju ikdienā. Gamma.app – prezentācijas, kas veidojas pašas: teksta ievade un automātiska slaidu ģenerēšana; sadarbība un pielāgošana izglītības vajadzībām. Brisk – MI palīgs Google Slides un mācību materiālos: ātra satura radīšana no vienkāršām komandām; idejas testiem, kopsavilkumiem un uzdevumiem. Prezi – dinamiskas prezentācijas ar MI palīdzību: stāstniecības pieeja vizuālajā formā; idejas interaktīvām nodarbībām. Visme – vizuāli piesaistošs saturs dažādām auditorijām: infografikas, plakāti un prezentācijas skolēniem; AI iespējas dizaina veidošanā. Praktiskais darbs: katrs dalībnieks izveido savu prezentāciju, izmantojot izvēlēto AI rīku. Maksa par kursu ir 21,43 EUR. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, stabils interneta pieslēgums, pieeja Zoom konferenču programmai un Google konts. Kursu vadīs Latvijas Universitātes pasniedzēja Anna Beāte Būmane ar maģistra grādu programmā "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai", Iespējamās Misijas absolvente. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar CERT.LV aicina piedalīties tiešsaistes lekcijā “Internets un mēs – 2024” februārī jau 21. gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena, kuras mērķis ir atgādināt par drošību internetā un katra ieguldījumu, veidojot labāku interneta vidi, tāpēc Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.LV aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas tiešsaistes lekcijā par riskiem un apdraudējumiem interneta vidē. Lekcija norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 6. februārī plkst. 14.00 – 15.30. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktieslekcijai. Tiešsaistes lekcijas “Internets un mēs – 2024” tēmas: Apdraudējumi interneta vidē, tehnoloģiju un cilvēku uzvedības riski, kultūra un drošība, mediju ietekme. Tehnoloģiju un cilvēku uzvedības riski: Riski, kas balstās uz paradumiem. Riski, kas balstās uz tehnoloģijām. Krāpnieku rīcība internetā: Pikškerēšana (Phishing). Smikšķerēšana (Smishing). Vikšķerēšana (Vishing). Mākslīgais intelekts, lietu internets, drošu paroļu veidošanas pamatprincipi, informācijas telpas, ārējo datu nesēju izmantošanas riski, nolietoto iekārtu utilizācija. Padomi un rīki. Diskusija par riskiem un rīcību interneta vidē. Tiešsaistes lekciju vadīs Egils Stūrmanis, kurš ir ieguvis maģistra grādu tehniskajās zinātnēs un finansēs, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu sociālajā antropoloģijā. Jau vairāk nekā 15 gadus Egils strādā IT drošības jomā, vadot un realizējot dažādus projektus. Pēdējos 10 gadus daudz laika veltījis dažādu iestāžu darbinieku un sabiedrības izglītošanai - galvenās apskatītās tēmas ir "Virtuālā realitāte", Informācijas drošības kultūra", "Draudzīga IT drošība" un " Mēs un internets". Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursam “Fotografēšanas pamati”, kur gan praktiskās, gan teorētiskās nodarbībās būs iespēja iepazīt fotokameras uzbūvi un darbību, apgūt fotoattēla veidošanas principus, kā arī gūt izpratni par kompozīciju un vizuālo komunikāciju. Kurss būs aktuāls gan tiem, kuri tikai vēlas spert savus pirmos soļus fotografēšanā, gan tiem, kuri vēlas pilnveidot jau esošās prasmes. Interesenti aicināti apmeklēt bezmaksas iepazīšanās nodarbību, kas norisināsies 25. janvārī plkst. 17.30 Ventspils Digitālajā centrā. Nodarbībā būs iespējams gūt priekšstatu par apmācību saturu un noskaidrot citus sev interesējošus jautājumus. Apmācības norisināsies Ventspils Digitālajā centrā no 30. janvāra līdz 7. martam katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 17.30 – 19.00. Pieteikties iespējams līdz 28. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesfotokursiem. “Fotografēšanas pamati” nodarbību tēmas: Attēla veidošanas princips, fokokameras uzbūve, ieskats režīmos. Objektīvi – to veidi, nozīme, pielietojums, parametri. Fokusēšanās, fokusa attālums, fokusēšanas distance. Viss par un ap asuma dziļumu. Slēdža ātrums un ekspozīcijas (eksponēšanas) laiks. Ekspozīcija, tās vērtības un noteikšana. Eksponometrija – ekspozīcijas mērīšana. Ekspozīcijas kompensācija, dinamiskais diapazons, krāsu temperatūra, histogrammas, to nolasīšana. Ieskats attēla kompozīcijā, kompozīcijas pamatprincipi un paņēmieni. Attēla valoda (ieskats vizuālajā komunikācijā). Dažādi fotogrāfijas virzieni un žanri, mākslinieku pieredze. Gaisma fotografēšanā, iebūvējamās un ārējās zibspuldzes. Fotogrāfijas analīze un vērtēšana. Savu dabu un pieredzes vērtēšana. Lai nodarbībās būtu iespēja praktiski darboties, nepieciešama sava fotokamera. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Mācību kursa noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Dalības maksa par kursu ir 88,20 EUR. Maksu par kursu var veikt divos maksājumos - pirmais maksājums (44,10 EUR) līdz 30. janvārim, otrs maksājums (44,10 EUR) līdz 20. februārim. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā sertificēts Scrum Master speciālists Austris Laizāns dalīsies ar savu pieredzi un padomiem par dažādu projektu vadības rīku pielietošanu ikdienā. Tehnoloģiju pēcpusdiena norisināsies tiešsaistē. Nodarbība būs vērtīga ikvienam, kurš vēlas uzzināt vairāk par populārākajiem projektu vadības veidiem, kāda ir to nozīme un pielietošana sava projekta mērķu sasniegšanai, kā arī tiks apskatītas populārākās programmatūras, kas tiek izmantotas projektu vadībā. Bezmaksas pasākums norisināsies 24. janvārī plkst. 18.00 – 19.00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesprojektuvadiba Tehnoloģiju pēcpusdienā “Projektu vadības rīki un metodoloģijas” apskatāmās tēmas: kas ir Agile un Waterfall projektu vadības pieejas; kas ir projektu vadības rīki – Trello, Jira un virtuālās tāfeles. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams interneta pieslēgums un pieeja konferenču programmai Zoom. Februārī tiks piedāvāts padziļināts apmācību kurss projektu vadības rīku izmantošanā. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas skolotājus pieteikties tiešsaistes apmācībām “Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei”, kur būs iespēja iepazīties ar praktiskiem piemēriem, kā programmēšanas apguvi padarīt skolēniem interesantāku. Programmēšana ir daļa no mācību programmas, ko skolēni apgūst jau pamatskolā. Skolēni 7. klasē sāk apgūt tekstuālo programmēšanu, veidojot mājaslapas un papildinot tās ar interaktīvām funkcijām. Lai ieinteresētu skolēnus apgūt programmēšanu, nepieciešams piedāvāt saistošus un praktiskus uzdevumus, kas veicinās skolēnu izpratni par programmēšanas iespējām un elementiem. Mācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom. 1. grupas nodarbību grafiks: 4. janvārī plkst. 10.00 – 13.30 un 5. janvārī plkst. 10.00 – 11.30 (grupa nokomplektēta). 1. papildgrupas nodarbību grafiks: 17., 18. un 19. janvārī plkst. 16.00 - 17.30 (grupa nokomplektēta). Lielās intereses dēļ ir atvērta pieteikšanās 2. papildgrupai! Nodarbību grafiks 2. papildgrupai 23., 25. un 26. janvārī: 1. nodarbība – 23. janvāris, 16.00 – 17.30; 2. nodarbība – 25. janvāris, 16:00 – 17.30; 3. nodarbība – 26. janvāris, 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 18. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/programmesanaskursi Dalībnieku skaits ir ierobežots. Kursa mācību programma: Ievads programmēšanas projektu veidošanā. Programmas specifikācijas dokuments, piemēri. Programmēšanas projekta veidošana 7. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementi; eventListener; funkcijas; zīmēšana. Programmēšanas projektu veidošana 8. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementi; datu masīvi; eventListener; funkcijas. Programmēšanas projektu veidošana 9. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementu veidošana ar JavaScript; datu masīvi; eventListener; nosacījumi. JavaScript pamatelementi – mainīgie, funkcijas, notikumu klausītāji, datu masīvi, failu lasīšana, zīmēšana. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam), interneta pieslēgums, pieeja Zoom platformai. Nodarbības vadīs Ventspils Digitālā centra IT pulciņu vadītājs Didzis Ābele. Dalības maksa par kursiem 18,41 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Seminārs tiks veltīts tam, lai aktualizētu informāciju, kā pasargāt gan savu naudu, gan datus veiksmīgai un ērtai finanšu jautājumu risināšanai ikdienā. Seminārā īpaša uzmanība tiks veltīta šādām tēmām: krāpnieku motivācija, krāpšanas veidi digitālajā vidē, digitālās tendences finanšu jomā. Dalība seminārā ir bez maksas. Veiksmīgam darbam līdzi nepieciešams savs viedtālrunis.
Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā olimpiete Lauma Grīva dalīsies ar savu pieredzi un padomiem, kā dažādas mobilās aplikācijas var palīdzēt un motivēt ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu. Tehnoloģiju pēcpusdiena ir iespēja piedalīties gan klātienē, gan tiešsaistē. Sākoties jaunam gadam, bieži vien tiek uzstādīti jauni mērķi un apņemšanās, piemēram, vairāk kustēties un izvēlēties veselīgāku uzturu. Lai gan galvenā veiksmes atslēga ir motivācija un neatlaidība, arī mūsdienu tehnoloģiju piedāvātās iespējas var palīdzēt sasniegt nosprausto mērķi, tāpēc Digitālas centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā vieglatlēte, olimpiete, trenere, uzņēmēja un veselīga dzīvesveida entuziaste Lauma Grīva pastāstīs par dažādām mobilajām aplikācijām un digitālajiem rīkiem, kas var būt lielisks palīgs ceļā uz veselīgāku dzīvesveidu. Pasākumā Lauma padalīsies ar ieteikumiem, kas noderēs ikvienam, kurš vēlas sekot līdzi savam uzturam un fiziskajām aktivitātēm, kā arī tiks aplūkotas vispiemērotākās lietotnes katra izvirzītajiem mērķiem, personībai un ikdienai. Bezmaksas pasākums norisināsies 10. janvārī plkst. 17.30 – 18.30 Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, kā arī tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesdzivesveids. Dalībnieki, kuri atzīmēs, ka vēlas piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā tiešsaistē, Zoom pieslēgšanās saiti saņems e-pastā pasākuma dienā. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.