Organizācija
Ventspils Digitālais centrs ir pašvaldības publiska iestāde, kuras mērķis ir sekmēt Ventspils pilsētas pašvaldības, iedzīvotāju un uzņēmēju iesaistīšanos informācijas sabiedrībā un e-pārvaldē, veikt aktīvu darbību informācijas sabiedrības veidošanā un e-pārvaldes risinājumu ieviešanā vietējā, reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, veidot, uzturēt un attīstīt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūru, kā arī veicināt izglītības, zinātnes un ražošanas integrāciju, pētniecisko rezultātu ieviešanu, uz zināšanām bāzētu nozaru attīstību, tehnoloģiski orientētu mazo un vidējo uzņēmumu veidošanos un kvalitātes nodrošinājuma sistēmas uzlabošanu. Vairāk informācijas https://digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus tiešsaistē apgūt kursu “Animāciju veidošana ar bezmaksas rīkiem” Lai radītu skolēniem saistošu mācību saturu, Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties tiešsaistes apmācībās un apgūt prasmes darbā ar bezmaksas animāciju veidošanas rīku DaVinci Resolve, kas sniegs iespēju vizualizēt likumsakarības, procesus un jebkuru mācību tēmu, padarot apgūstamo materiālu pievilcīgāku un saprotamāku. Pieteikties aicināti jebkura mācību priekšmeta skolotāji. Lai piedalītos apmācībās, nav nepieciešamas priekšzināšanas. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 19., 20. un 26. septembrī plkst. 17.00 – 19.00. Pieteikties iespējams līdz 15. septembrim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesanimacijas. Apmācību programma: Animācijas un zīmēšanas programmas - 8 bitu retro stili. Animācija ar prezentācijas programmām. Animācijas un zīmēšanas programmas - līkņu zīmēšanas (vektorgrafika). Animācija ar video montāžas programmām, video montāža animācijai. Animācija ar zīmēšanas programmām. Citu autoru veidotu animāciju lietošana. Praktiskie uzdevumi. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, stabils interneta pieslēgums, aktīvs Google konts, DaVinci Resolve programma. Nodarbības vadīs pasniedzējs Ģirts Edvarts Stepiņš, kurš ieguvis maģistra grādu Jauno Mediju Mākslā un ir pasniedzējs Ventspils Digitālajā Centrā un Liepājas Universitātē. Dalības maksa par kursu ir 30,68 EUR. Mācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Notiks Tehnoloģiju pēcpusdiena pedagogiem“Sadarbība mācību jomās: radoša pieeja izglītības pilnveidei” Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kur tiks apskatīts, kā radoša sadarbība starp dažādām mācību jomām var veicināt izglītības procesa pilnveidi un uzlabot mācīšanās rezultātus, padarot izglītību mūsdienīgāku un interesantāku gan skolēniem, gan skolotājiem. Tehnoloģiju pēcpusdiena pedagogiem “Sadarbība mācību jomās: radoša pieeja izglītības pilnveidei” norisināsies tiešsaistes platformā Zoom ceturtdien, 19. septembrī, plkst. 16.00 – 16.50. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/anketaizglitibaspilnveide. Dalība nodarbībā ir bez maksas! Tehnoloģiju pēcpusdienas saturs: Sadarbības nozīme mācību procesā: starppriekšmetu sadarbības nozīme un tās ietekme uz skolēnu mācīšanās pieredzi - kā sadarbība starp dažādām mācību jomām veicina skolēnu daudzpusīgu izpratni un palīdz sagatavoties nākotnes izaicinājumiem. Radošās pieejas nozīme: radošums mācību procesā, lai palīdzētu attīstīt skolēnu kritisko domāšanu un motivāciju; dažādas radošās metodes, kas palīdz dziļāk saprast mācību vielu. Sadarbības piemēri un metodes: starppriekšmetu mācību jomu projekti: piemēri, kur veiksmīgi integrētas dažādas mācību jomas, piemēram, STEM un māksla vai literatūra; interaktīvās mācību metodes: kā radošas mācību metodes, piemēram, problēmu risināšana komandās un lomu spēles, veicina skolēnu sadarbību; kopīgs skolotāju darbs: piemēri, kā skolotāji var sadarboties, radot integrētus mācību materiālus un domnīcas, lai uzlabotu mācību kvalitāti. Radošums izglītības pilnveidē: radošās domāšanas attīstīšana: praktiski piemēri un metodes, kā veicināt skolēnu radošumu; inovācijas klasē: kā inovācijas un tehnoloģijas var atbalstīt radošumu un sadarbību starp mācību priekšmetiem. Nodarbību vadīs Ventspils 2. vidusskolas dizains un tehnoloģijas skolotāja, mācību jomas vadītāja Marta Ezerkalna ar vairāk kā 10 gadu pieredzi apģērbu, mājas lapu, logo dizainā un reklāmas materiālu maketēšanā gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā. Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams dators, interneta pieslēgums un pieeja konferenču programmai Zoom. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā “MS Excel 2. līmenis” Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā, kur būs iespēja pilnveidot zināšanas praktiskam darbam ar programmatūru Microsoft Excel, apgūstot darblapu, tabulu, datu un dažādu funkciju izmantošanu un datu attēlošanu. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešamas MS Excel lietotāja prasmes vidējā līmenī. Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 24., 26. septembrī un 1., 3., 8., 10., 15., 17. oktobrī plkst. 18.00 – 19.30. Pieteikties kursam iespējams līdz 17. septembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/anketa2limenismsexcel. Tiešsaistes kursa “MS Excel 2. līmenis” saturs: Darblapas: darblapas struktūra; datu ievade un noformēšana; darbgrāmatas drukāšanas iespējas. Aprēķinu veidošana Excel darblapā: automātisko funkciju ievietošana darblapā un to pielietošana; formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā formula; loģiskā funkcija IF; dažādu specializēto funkciju izmantošana, piemēram, skaitīšanas funkcijas (COUNTIF, COUNTIFS), summēšanas funkcija (SUMIF) un citas. Funkcijas darbam ar tekstu: teksta funkcijas (LEFT, RIGHT, MID, CONCATENATE, UPPER, LOWER, PROPPER); Darblapas un tabulas datu organizēšana: datu padziļināta filtrēšana un atlase; starpsummu veidošana; validācija. Datu attēlošana izmantojot diagrammas: diagrammu tipi un to pielietojums; diagrammu veidošana. Darbs ar lielām tabulām: vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija VLOOKUP, HLOOKUP); datu analīze ar rakurstabulām. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu, pieeja programmām Zoom un Microsoft Excel (ērtākam darbam var izmantot 2 ekrānus). Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis, kurš ieguvis profesionālo maģistra grādu finanšu vadībā un uzņēmējdarbības vadībā. Dalības maksa par kursu ir 49,08 EUR. Mācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs Zinātnieku naktī aicina uz “Zināšanu labirintu” Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas izglītojošās aktivitātēs “Zināšanu labirints”, kas norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par dažādiem mākslīgā intelekta (MI) rīkiem un pārbaudīt savas zināšanas par internetu un zinātniskiem faktiem, savukārt paši mazākie varēs darboties radoši un izveidot lidojošu objektu. Zinātnieku nakts darbnīcas “Zināšanu labirints” norisināsies Ventspils Digitālā centra publiskajā zonā, Multimediju, Lielajā un Mazajā zālē 27. septembrī plkst. 17.00 – 19.00: Publiskajā zonā apmeklētājiem būs iespēja uzzināt vairāk par dažādiem mākslīgā intelekta rīkiem, kā arī praktiski izmēģināt MI sniegtās iespējas savās ierīcēs. Mazajā zālē mākslīgā intelekta darbnīcas kopā ar pasniedzēju Didzi Ābeli (ar iepriekšēju pieteikšanos): plkst. 17.15 – 17.45 darbnīcas dalībnieki apgūs MI rīku Microsoft Copilot; plkst. 18.00 – 18.30 apmeklētājiem būs iespēja iepazīt MI rīka Google Gemini. Lielajā zālē dažādi LearningApps uzdevumi, krustvārdu mīklas, zināšanu pārbaude par MI un internetu. Multimediju zālē darbnīca, kur bērniem būs iespēja izveidot kādu lidojošu objektu pēc izvēles - lidmašīnu, robotu, raķeti u.tml. Darbnīcās aicināts piedalīties ikviens interesents, bez vecuma ierobežojuma! Darbnīcas ir bezmaksas. Lai pieteiktos nodarbībām Mazajā zālē, jāaizpilda pieteikuma anketa šeit: www.adre.se/midarbnicas , pārējām aktivitātēm nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram
Ventspils Digitālais centrs aicina klātienē apgūt attēlu apstrādi, izmantojot programmu Lightroom Ventspils Digitālais centrs aicina visus foto entuziastus apgūt Adobe Lightroom, kas ir viena no pasaulē vadošajām digitālās fotogrāfijas apstrādes programmām. Apmācībās dalībnieki soli pa solim iepazīsies ar Lightroom struktūru un pamata rīkiem, kas nepieciešami, lai izveidotu vēlamo vizuālo efektu savos attēlos. Apmācībās būs iespēja apgūt ne tikai attēlu apstrādi, efektu veidošanu, defektu retušēšanu, sagatavju pielietošanu un izveidi, bet arī attēlu sagatavošanu dažādiem mērķiem – drukai, publicēšanai digitālajā vidē un citur. Pieteikties kursam aicināts jebkurš interesents. Apmācības norisināsies 1., 3., 8., 10., 15. un 17. oktobrī plkst. 17.30 – 19.00 Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Pieteikties iespējams līdz 24. septembrim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktieslightroom. Apmācību programma: Ievads programmā. Failu organizēšana. Programmas struktūra un iespējas: attēlu formāti un importēšana; LIBRARY modulis; failu organizēšana un glabāšana; attēlu strukturēšana. Attēla apstrāde. Pamatrīki: DEVELOPE modulis, tā struktūra; pamatrīki attēla apstrādei; attēla apstrādes loģika; kadrēšana; attēla ģeometrijas korekcijas; krāsu temperatūras korekcijas. Pamatkorekcijas: ekspozīcijas un kontrasta uzlabošana; līknes; krāsu tonēšana un korekcijas. Attēla uzlabošana. Efektu pievienošana. Apstrādes specifika: attēlu korekcijas; trokšņu noņemšana; efektu pievienošana. Vienkāršā retuša. Lokālās apstrādes paņēmieni: masku un filtru pielietošana; otu pielietošana; lokāla apstrāde. Sagataves jeb preseti. Automatizēta apstrāde: gatavo presetu lietošana; presetu veidošana; automatizēta apstrāde; attēlu eksportēšana. Dalībniekiem nepieciešamais aprīkojums tiks nodrošināts. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Maksa par kursu ir 36,81 EUR. Mācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Digitālais centrs piedāvā apgūt tālmācības kursus (e-kursus) gan pedagogiem, gan citiem interesentiem, kuri vēlas pilnveidot savas zināšanas. Tiek piedāvātas gan neformālās izglītības programmas, gan pedagogu profesionālās pilnveides programmas. Digitālais centrs pedagogiem regulāri piedāvā aktuālus apmācību kursus par dažādām mācību tēmām, kas palīdz nodrošināt mācību procesu atbilstoši programmas “Skola2030” nostādnēm un ļauj apgūtās zināšanas izmantot mācību metožu dažādošanai. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, Digitālais centrs ir izstrādājis arī tālmācības kursus, kas sniedz iespēju skolotājiem mācīties sev ērtā vietā, laikā un tempā. Ventspils Digitālā centra tālmācības kursi: “Mājaslapas veidošanas pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 7. klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Darba organizēšanas forma. Ievads CSS, tās sintakse. Ievads JavaScript programmēšanas valodā, sintakse. Zīmēšana ar Java Script. Darbs ar datiem JavaScript valodā. “JavaScript, HTML un CSS pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 8. klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Ievads HTML ievades laukos, to izmantošana. Ievads datu masīvos, dažādas darbības ar datu masīviem (skaitīšana, aprēķini, nolasīšana, izvade mājaslapā). Failu augšupielāde un apstrāde mājaslapā – teorija, praktiski uzdevumi. Attēlu galerijas izveide mājaslapā 2 veidos. Datu grafiska attēlošana (vienkāršas diagrammas veidošana), vienkārši statistikas aprēķini (lielākā, mazākā vērtība, vidējā vērtība, to attēlošana diagrammā). “Programmēšanas pamati mācību satura īstenošanai datorikā 9.klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Kas ir programmēšanas projekts, projekta dokumenta veidošana, aplikācijas skices pievienošana projekta dokumentam. Aplikācijas struktūras veidošana, izmantojot HTML elementus. Ievads Bootstrap, veidoto elementu noformēšana pēc izveidotās skices. JavaScript kods aplikācijas funkcionalitātei - punktu skaitīšana, izvade, piezīmju skaitīšana, punktu vēstures ierakstīšana teksta dokumentā u.c.. Statistikas aprēķini no punktiem - diagrammas veidošana, aprēķinu rezultātu izvade. “Stundu saraksta plānošanas lietotne aScTimeTables” Padagogu profesionālās pilnveides programma Lietotnes bezmaksas izmēģinājuma versija. Pamatdatu ievadīšana. Stundu saraksta sastādīšana. Darbības ar gatavu sarakstu. "H5P un Moodle iespējas mācību procesā" Padagogu profesionālās pilnveides programma prasmes darboties ar H5P saturu (darbs ar jautājumu pievienošanu un konfigurēšanu - Drag and Drop, Crossword, Drag the Words, Find The Words, Questionnaire, Interactive Video); patstāvīgi izveidot digitāli interaktīvu saturu un interaktīvus video; prasmes pievienot mācību resursus un uzdevumus e-mācību platformā Moodle. "Vizuālo materiālu veidošana tiešsaistē - Canva.com" Neformālās izglītības programma jauna vizuāla materiāla veidošanu; gatavu maketu izmantošanu un pielāgošanu; attēlu augšupielādi, apstrādi; dažādu elementu (rāmju, līniju, ikonu) izmantošanu; teksta ievietošanu, noformēšanu; materiālu lejupielādi, kopīgošanu. "Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei" (12 akadēmiskās stundas) Ievads programmēšanas projekta veidošanā. Programmas specifikācijas dokuments, piemēri. Programmēšanas projekta veidošana 7. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei (HTML elementi; eventListener; funkcijas; zīmēšana). Programmēšanas projektu veidošana 8. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei (datu masīvi; ievades lauki; failu augšupielāde; faila satura nolasīšana un datu apstrāde; datu vizualizācija). Programmēšanas projektu veidošana 9. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei (programmēšanas projekta dokuments; saskarnes skices veidošana un implementēšana projektā; ievads Bootstrap). Mācību programma. Pieteikties e-kursiem iespējams jebkurā laikā, aizpildot anketu: www.adre.se/ekursi. Piesakoties e-kursiem, interesentiem ir iespēja mācīties patstāvīgi, mācības notiek Moodle platformā, kur ir pieejami apmācību video, apraksti, instrukcijas un tīmekļa vietnes, kuras pasniedzējs ir ievietojis, lai veiksmīgi apgūtu kursu. Apgūstot kursu un paveicot uzdevumus, tiek izsniegts Ventspils Digitālā centra sertifikāts. Ventspils Digitālais centrs turpinās piedāvāt dažādus klātienes un tiešsaistes kursus ikvienam, kurš vēlas pilnveidot savas digitālās prasmes. Pieteikties uz dažādām apmācībām, kā arī norādīt sev vēlamos kursus, iespējams šeit: www.adre.se/gribumacities. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājaslapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.
Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem piedalīties radošās un izglītojošās STEAM aktivitātēs, kas šoreiz būs ziemas un Ziemassvētku tematikā. Darbnīcā bērni kopā ar vecākiem un rūķiem eksperimentēs un pildīs dažādus interesantus uzdevumus, veicinot radošo domāšanu. Tehnoloģiju darbnīcā “Rūķa uzdevumi” aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni (4 – 6 gadi) kopā ar pieaugušo, kas var būt gan vecāki, gan vecvecāki, auklīte, vecākais brālis vai māsa. Darbnīca norisināsies ceturtdien, 28. decembrī, plkst. 10:30 – 12:00 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Darbnīcā bērni kopā ar vecākiem veiks dažādus rūķu uzdevumus, tādējādi uzzinot, kā veidojas sniegpārsliņas jeb ledus kristāli, kā radās tradīcija rotāt egli, veidos svētku apsveikuma dejas video, veiks dažādas aktivitātes Minecraft Edu Ziemassvētku ciemā, kā arī darbosies ar jaunajiem mBot2 robotiņiem. Visi, kuri būs veiksmīgi paveikuši Digitālā centra rūķu uzdevumus, saņems nelielu pārsteigumu! Dāvanas tiks nodrošinātas sadarbībā ar Ventspils tūrisma informācijas centru. Jaunu zināšanu apguve notiks radošā un aktīvā veidā, izmantojot planšetdatorus, robotiņus un dažādas spēles, tāpēc darbnīcas apmeklētājiem ieteicams ģērbties ērtā apģērbā. Tehnoloģiju darbnīcu vadīs pasniedzējas Arnita Damberga un Santa Līce. Dalības maksa ir 7.35 EUR (ģimenei). Maksa jāveic pirms darbnīcas Digitālā centra kasē, Akmeņu ielā 3.Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram.
Nodot svētkos labus vārdus un siltus sveicienus var ne tikai ar pastkartīšu starpniecību, bet arī elektroniski, izveidojot digitālus apsveikumus, ko ērti nosūtīt ģimenes locekļiem un draugiem, lai arī kurā pasaules malā tie atrastos. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties darbnīcā, kurā būs iespēja vienkāršā veidā izveidot sirsnīgu apsveikumu GIF jeb kustīgu attēlu formātā, izmantojot savas mīļākās fotogrāfijas. Tehnoloģiju nodarbība “GIF apsveikuma izveide” norisināsies 19. decembrī plkst. 17.15 – 18.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Pieteikties nodarbībai iesējams līdz 17. decembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesgif. Nodarbības dalībnieki: iepazīs un izmēģinās dažādas attēlu rediģēšanas aplikācijas; “atdzīvinās” statiskas fotogrāfijas; lietos 3D attēlu efektus; izstrādās digitālu apsveikumu no savām fotogrāfijām. Dalības maksa par nodarbību 7,35 EUR. Nodarbību vadīs pasniedzēja Dace Kamela. Nodarbībā vēlams izmantot personīgos viedtālruņus vai planšetdatorus. Nepieciešamības gadījumā planšetdators tiks nodrošināts uz vietas. Tāpat nodarbības dalībnieki tiek aicināti iepriekš sagatavot savas mīļākās fotogrāfijas digitālā formātā, kas tiks izmantotas GIF apsveikuma izveidē. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.
Ventspils Digitālais centrs aicina privātmāju īpašniekus un tehnoloģiju entuziastus piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā šoreiz stāstīs par iespējām un ieguvumiem, ko sniedz viedo tehnoloģiju izmantošana mājas apkures nodrošināšanā, par apkures veidiem, to trūkumiem un priekšrocībām. Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā daudzveidīgas iespējas mājas apkures efektivitātes paaugstināšanai un enerģijas taupīšanai. Viedie risinājumi šajā jomā kļūst arvien pieejamāki un populārāki, piedāvājot plašas iespējas mājsaimniecībām kontrolēt un optimizēt mājas siltumapgādes sistēmu. Bezmaksas pasākums norisināsies 5. decembrī plkst. 17.30 – 18.10 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5, kā arī tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesviedaapkure. Tehnoloģiju pēcpusdienā “Viedā apkure” apskatāmās tēmas: Apkures veidi mājās: no tradicionālās malkas apkures līdz siltumsūkņiem. Gudrās (viedās) radiatoru termogalvas. Temperatūras un mitruma sensori, releji. Ar savu pieredzi dalīsies Ventspils Digitālā centra pasniedzējs un IT jomas entuziasts Edgars Šifers. Dalībnieki, kuri atzīmēs, ka vēlas piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā tiešsaistē, Zoom pieslēgšanās saiti saņems e-pastā pasākuma dienā. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus piedalīties tiešsaistes apmācībās “Mākslīgā intelekta rīku izmantošana izglītības procesā”, kur būs iespēja apgūt, kā jēgpilni izmantot dažādus mākslīgā intelekta rīkus mācību materiālu, testu un uzdevumu veidošanā. Mācības norisināsies 28. un 30. novembrī plkst. 16.00 – 18.00 tiešsaistes platformā Zoom. Papildgrupa 5. un 7. decembris 16:00 – 18:00. Pieteikšanās uz papildgrupas nodarbībām atvērta līdz 30.novembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/mipedagogiemanketa. Mācību “Mākslīgā intelekta rīku izmantošana izglītības procesā” programma: Ievads par mākslīgo intelektu un tā praktisku pielietojumu izglītības procesā. Google Bard un Microsoft Copilot mākslīgā intelekta rīki. IMicrosoft Bing attēlu veidotājs. Craiyon mākslīgā intelekta attēlu ģenerētājs (angliski). Kā izmantot ChatGTP mākslīgā intelekta rīku dažādu mācību materiālu veidošanai. Slidesai.io mākslīgā intelekta rīks prezentāciju veidošanai. Dalības maksa par kursu 20,45 EUR. Nodarbību vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam), interneta pieslēgums, pieeja konferenču programmai Zoom, kā arī vēlams lietotāja konts e-pastā gmail.com. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.
Ceturtdien, 23. novembrī, norisināsies pasākums Ventspils #TechUP, kurā šoreiz tiks runāts par mūsdienās arvien aktuālāku tēmu – kiberdrošību. Pasākumā tiks apskatīts Latvijas kibertelpā notiekošais, biežākie uzņēmēju kiber-klupšanas akmeņi, kā no tiem izvairīties, kā arī notiks praktiska darbošanās, izmeklējot kiberuzbrukumu uzņēmumam. Pasākumā aicināti piedalīties uzņēmumu pārstāvji, IT jomas entuziasti, kā arī ikviens interesents, kuram ir aktuāla kiberdrošības tēma. Ventspils #TechUP norisināsies 23. novembrī plkst. 17:00 – 19:00 Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams aizpildīt anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiestechup24. Dalība pasākumā ir bez maksas! “Ja pirms pāris gadiem, stāstot par kiberincidentu draudiem, tipiskākā uzņēmēju atbilde bija: “Kuram tad es interesēju?” vai “Latvijā jau nekas tāds nenotiek!”, tad šodien situācija ir strauji mainījusies. Redzam, ka aizvien vairāk uzņēmumu ne tikai interesējas par kiberdrošības jautājumiem, bet arī praktiski meklē iespējas izglītot savus darbiniekus un rast savam budžetam atbilstošus kiberdrošības risinājumus. Bet vai maz ir iespējams nodrošināties pret visiem potenciālajiem kiberdraudiem? Un kā samazināt riskus, ja uzņēmumam nav lieku līdzekļu, ko ieguldīt kiberdrošībā? Priecāsimies kopā ar Ventspils uzņēmējiem rast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem 23. novembrī pie rudenīgas kafijas tases”, Dana Ludviga, CERT.LV. Pasākuma Ventspils #TechUP “Kā uzņēmējam vieglu (ne)pazaudēt naudu kibertelpā?” programma: Dana Ludviga: Kā uzņēmējam viegli (ne)pazaudēt naudu kibertelpā? CERT.LV, analizējot Latvijas kibertelpā notiekošo, novērojusi, ka katru gadu turpina pieaug kiber-incidentos cietušo uzņēmumu skaits arī Latvijā. Vairumā gadījumu no šādām situācijām varētu vienkārši izvairīties – pārzinot elementāru kiber-higiēnu un digitālo etiķeti, izvēloties un reģistrējot pareizo domēna vārdu, kā arī izvirzot pareizās prasības - savam interneta pakalpojumu sniedzējam, vietnes izstrādātajam, e-pasta pakalpojuma uzturētājam utt. Pasākumā CERT.LV pārstāve Dana Ludviga apskatīs biežākos uzņēmēju kiber-klupšanas akmeņus, un kā no tiem maksimāli izvairīties. Daina Ozoliņa: Kiberdrošības incidentu izmeklēšanas izspēle Ventspils #TechUP dalībnieki iejutīsies kiber-detektīvu lomā un interaktīvā veidā pētīs un analizēs kiberuzbrukuma gaitu kādam starptautiskam uzņēmumam. Viens no izspēles centrālajiem uzdevumiem būs noskaidrot ļaundari, kas atbildīgs par uzbrukumu un tā sekām. Lai piedalītos izspēlē, dalībniekiem nav nepieciešamas tehniskās zināšanas. Izspēle būs noderīga gan biroja darbiniekiem, gan uzņēmumu vadītājiem, lai gūtu labāku priekšstatu par kiberuzbrukumu gaitu un potenciālajiem scenārijiem. Dana Ludviga ir LU datorzinātņu pētniece, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV projektu vadītāja un Informācijas sistēmu drošības analītiķe. Zinātnisko kvalifikāciju pilnveidojusi, strādājot vairākos Eiropas Savienības 7. ietvara zinātniskajos IT pētniecības un tīkla attīstības projektos, kā ietvaros arī vadījusi sabiedrisko attiecību un tirgus izpētes darba grupas. Danai ir vairāk nekā 10 gadu pieredze domēna vārdu sistēmas (DNS) pārvaldībā un kiberdrošībā. Daina Ozoliņa jau vairāk nekā 10 gadus strādā aizsardzības un drošības jomā ar mediju, informatīvās vides analīzes un kiberdrošības jautājumiem, īpašu uzmanību pievēršot tieši sabiedrības izglītošanas un apmācību pilnveidei. Pirms pievienošanās CERT.LV komandai, Daina strādājusi Aizsardzības ministrijā un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā. Pasākuma apmeklētājus sagaida ne vien vērtīga informācija un praktiska darbošanās, bet arī gardas uzkodas! Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.
Tuvojoties Ziemassvētku gaidīšanas laikam jeb Adventei, Ventspils Digitālais centrs aicina pedagogus un vecākus piedalīties tehnoloģiju darbnīcā “Digitāla Adventes kalendāra izveide ar rīku Genially”, kurā būs iespēja apgūt, kā vienkāršā veidā izveidot personalizētu Adventes kalendāru ar dažādām izglītojošām un izklaidējošām aktivitātēm, uzdevumiem un pārsteigumiem katrai dienai. Tiešsaistes darbnīcā aicināti piedalīties pedagogi, kuri Adventes kalendāru var izstrādāt kādam konkrētam mācību priekšmetam vai visai skolai, aicinot skolēnus katru dienu paveikt kādu īpašu uzdevumu vai tematisku aktivitāti, kā arī vecāki, kas kalendāru var izveidot savai ģimenei, katru dienu iepriecinot bērnus ar kādu kopīgu nodarbi vai jautru uzdevumu, kas ģimenei jāpaveic kopā. Darbnīca “Digitāla Adventes kalendāra izveide ar rīku Genially” norisināsies 22. novembrī plkst. 14:30 – 16:00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties nodarbībai iespējams līdz 20. novembrim, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/adventepieteikties. Darbnīcā būs iespēja apgūt: rīka Genially pamatus (profila izveide, rīku josla); veidus, kā pielāgot veidni savām vajadzībām; aktivitāšu pievienošanu savam kalendāram; izstrādātā kalendāra kopīgošanu. Digitālajā Adventes kalendārā ir iespēja iekļaut visdažādākos uzdevumus un aktivitātes, atbilstoši bērnu vecumam vai nepieciešamajam mērķim, piemēram, rotājumu veidošana, Ziemassvētku stāsta lasīšana, filmas skatīšanās, atjautības testa paveikšana, komplimenta izteikšana blakus sēdošajam, labdarības veicināšana, Ziemassvētku dziesmas dziedāšana u.t.t. Tāpat šādu kalendāru var izveidot arī kolektīvam, veicinot saliedēšanos un padarot ikdienu jautrāku. Dalības maksa par nodarbību 6,14 EUR. Nodarbību vadīs pasniedzēja Ilze Bukela. Lai piedalītos darbnīcā, nepieciešams dators, piekļuve Zoom programmai un interneta pieslēgums. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.