Organizācija

Ventspils Digitālais centrs

Ventspils Digitālais centrs

Ventspils Digitālais centrs

Ventspils Digitālais centrs ir pašvaldības publiska iestāde, kuras mērķis ir sekmēt Ventspils pilsētas pašvaldības, iedzīvotāju un uzņēmēju iesaistīšanos informācijas sabiedrībā un e-pārvaldē, veikt aktīvu darbību informācijas sabiedrības veidošanā un e-pārvaldes risinājumu ieviešanā vietējā, reģionālā, nacionālā un starptautiskā līmenī, veidot, uzturēt un attīstīt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūru, kā arī veicināt izglītības, zinātnes un ražošanas integrāciju, pētniecisko rezultātu ieviešanu, uz zināšanām bāzētu nozaru attīstību, tehnoloģiski orientētu mazo un vidējo uzņēmumu veidošanos un kvalitātes nodrošinājuma sistēmas uzlabošanu. Vairāk informācijas https://digitalaiscentrs.lv.

Aktuālie kursi

Sev, mājai un ģimenei

02.07 - 23.07

Ģimeņu darbnīcas "Drošības eksperts"

Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes piedalīties izglītojošās tehnoloģiju darbnīcās “Drošības eksperts”   Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem piedalīties radošās un izglītojošās aktivitātēs, kas šoreiz būs veltītas dažādiem drošības jautājumiem. Darbnīcās bērni ne tikai iegūs jaunas un vērtīgas zināšanas, bet arī satiks policistus, ugunsdzēsējus, kā arī Cūkmenu, kurš pastāstīs, kā mēs varam pasargāt dabu, nepiesārņojot mežu un šķirojot atkritumus. Tehnoloģiju darbnīcās aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni (4 – 6 gadi) kopā ar pieaugušo, kas var būt gan vecāki, gan vecvecāki, auklīte, vecākais brālis vai māsa. Darbnīcas norisināsies otrdienās, 2., 9., 16. un 23. jūlijā plkst. 11.00 – 12.40 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Pieteikties darbnīcām iespējams, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesdrosibaseksperts. Katra nodarbība tiks veltīta citai tēmai: 02.07. “Ceļu satiksmes drošība” kopā ar Valsts policiju; 09.07. “Ugunsdrošība” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu; 16.07. “Drošība pie ūdens” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu; 07. “Dabas aizsardzība” kopā ar Cūkmenu. Jaunu zināšanu apguve notiks radošā un aktīvā veidā, izmantojot planšetdatorus, robotiņus un dažādas spēles. Aktivitātes notiks gan iekštelpās, gan ārā, tāpēc darbnīcas apmeklētāji aicināti ģērbties ērtā un laikapstākļiem atbilstošā apģērbā. Uz katru darbnīcu jāpiesakās atsevišķi. Cena par nodarbību ir 5 EUR ģimenei. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram.

Informācijas tehnoloģijas

13.08

Pedagogu prasmju pilnveides diena “Digitāli – tas ir vienkārši!”

Pedagogu prasmju pilnveides diena “Digitāli – tas ir vienkārši!” Diena būs piepildīta ar praktiskām, izglītojošām un radošām aktivitātēm, sniedzot ieskatu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta rīku daudzveidībā un iespējās. Izglītojošā un radošā diena pedagogiem notiks 13. augustā plkst. 10.00 - 18.00 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, dienas programma un pieteikšanās: www.adre.se/dienapedagogiem2024

Informācijas tehnoloģijas

15.08 - 16.08

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām!”

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām! Nometnē dažādās praktiskās darbnīcās un nodarbībās būs iespēja iegūt zināšanas, kas palīdzēs organizēt datorikas stundas un mācību procesu tā, lai pilnvērtīgāk sagatavotu skolēnus studijām un iespējamai karjerai IT jomā.  Nometne datorikas pedagogiem notiks 15. augustā plkst. 11.45 - 18.40 un 16. augustā 9.00 – 12.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, nometnes programma un pieteikšanās: www.adre.se/datorikasnometne

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

24.08

Instagram tiešraides rubrika "Bērnu drošība internetā"

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pievienoties Instagram live rubrikai “Digitālās tehnoloģijas un rīki visās dzīves sfērās un profesijās”, kurā tēti un IT jomas entuziasti Matīss Tjapkins un Aldis Bergmanis pastāstīs par dažādām lietotnēm un digitāliem risinājumiem, kas būs noderīgi, lai parūpētos par bērnu drošību internetā un ikdienas dzīvē. Saruna ar divu meitu tēti Matīsu Tjapkinu un 3 dēlu tēti Aldi Bergmani notiks 24. augustā plkst. 17.15 Ventspils Digitālā centra Instagram kontā https://www.instagram.com/vdcentrs tiešraidē (live). Matīss dalīsies pieredzē par dažādiem digitāliem risinājumiem un rīkiem operētājsistēmas Android lietotājiem, savukārt Aldis iOS lietotājiem. Tēti pastāstīs, kādus risinājums paši izmanto, kā tas noder ikdienā, kā arī parunās par dažādiem tehnoloģiju jaunumiem. Piedalīties Instagram live sarunā aicināts ikviens interesents, kurš vēlas iegūt vērtīgus ieteikumus par dažādu aplikāciju un lietotņu izmantošanu un lietderīgumu rūpējoties par bērnu drošību. Pasākums ir bezmaksas, interesentiem ceturtdien, 24. augustā, plkst. 17.15 jādodas uz Ventspils Digitālā centra Instagram kontu @vdcentrs un jāgaida tiešraides sākums, kas parādīsies stāstu (story) sadaļā ar ikoniņu “live”. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama, bet ikviens aicināts aizpildīt pieteikuma anketu www.adre.se/pieteiktieslive, lai tuvojoties pasākuma norises dienai saņemtu atgādinājumu.

Pedagogu profesionālā pilnveide

23.08 - 31.08

Mājaslapas veidošanas pamati 7. klasei

Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas skolotājus piedalīties tiešsaistes kursā “Mājaslapas veidošanas pamati 7. klasei” Skola2030 programmas apguvei datorikā. Apmācībās tiks apgūta statiskas mājaslapas izveide, izmantojot HTML, CSS un JavaScript programmēšanas valodas.   Apmācībās aicināti piedalīties datorikas skolotāji bez priekšzināšanām programmēšanā, apmācības  norisināsies tiešsaistē, Zoom un Moodle platformās, 23., 24., 25., 29., 30. un 31. augustā plkst. 11.00 – 12.30. Pieteikties iespējams līdz 22. augustam, aizpildot pieteikšanās anketu: www.adre.se/pieteiktiesprogrammesanai. Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Maksa par kursu: 52,15 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Jauniešiem

22.08 - 23.08

Mēs mācāmies spēļu dizainu!

Ventspils Digitālais centrs aicina 7. – 12. klašu skolēnus piedalīties bezmaksas pasākumā “Mēs mācāmies spēļu dizainu”, kurā jauniešiem būs iespēja radošā un praktiskā veidā apgūt spēļu dizaina pamatus, eksperimentējot un radot pašiem savas spēles, tādējādi iegūstot jaunas digitālās prasmes un  pieredzi. Pasākums “Mēs mācāmies spēļu dizainu” norisināsies Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5: 22. augustā plkst. 10:00 – 15:00:  7. – 9. klašu skolēniem; 23. augustā plkst. 10:00 – 15:00: 10. - 12. klašu skolēniem. Pasākuma ietvaros skolēni darbosies komandās, kopā izveidojot digitālo (7.- 9. klašu skolēni) vai galda (10. – 12. klašu skolēni) spēli par pasaulē aktuālām tēmām, pēc tam prezentēs to citām komandām, pastāstot par spēles būtību un tajā atspoguļoto tēmu, kā arī testēs citu izveidotās spēles. Lai dalībniekiem būtu enerģija darboties, tiks nodrošinātas gardas uzkodas un dzērieni! Piedalīties pasākumā aicināts ikviens interesents, nav nepieciešamas priekšzināšanas, tikai vēlme radoši darboties, apgūt jaunas zināšanas un satikt citus jauniešus! Visi pasākuma dalībnieki saņems apliecību par dalību pasākumā, pārsteiguma balviņas, kā arī bezmaksas Ventspils zinātnes centra VIZIUM apmeklējumu. Vietu skaits pasākumā ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās šeit: www.adre.se/macamiesspeludizainu. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Pasākums tiek realizēts ERASMUS+ programmas Maza mēroga partnerības Projekta “Sesame – Mēs mācamies spēļu dizainu” ietvaros.

Pedagogu profesionālā pilnveide

21.08 - 07.09

Digitālie rīki mūziķiem un mūzikas pedagogiem

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties tiešsaistes kursā “Digitālie rīki mūziķiem un mūzikas pedagogiem”, kurā būs iespēja apgūt mūzikas veidošanu ar vienkāršiem rīkiem, kas noderēs gan mūzikas pedagogiem, gan mūziķiem, kā arī ikvienam, kurš aizraujas ar mūzikas veidošanu hobija līmenī. Nodarbību dalībnieki apgūs, kā veidot mūziku ar bezmaksas interneta rīkiem, profesionālu, bet viegli apgūstamu programmu – BandLab, kā arī ar mūziku saistītus izklaidējošus digitālos rīkus. 1. grupa: 21., 24., 28. augustā no plkst. 16:00 līdz 17:30.  2. grupa: 5., 6., 7. septembrī no plkst. 16:00 līdz 17:30. Apmācības norisināsies tiešsaistē, Zoom un Moodle platformās. Pieteikties iespējams šeit: www.adre.se/pieteiktiesmuzika. Nodarbības vadīs pasniedzējs Ģirts Edvarts Stepiņš. Maksa par kursu: 28,70 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Informācijas tehnoloģijas

10.08

Tehnoloģiju darbnīca “Matemātika dabā”

Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem piedalīties tehnoloģiju darbnīcā – šoreiz ar dažādiem digitālajiem rīkiem, spēlēm un tehnoloģijām tiks atkārtoti cipari un apgūta matemātika, parādot, ka mācīties var arī bērniem saistošā veidā. Tehnoloģiju darbnīcā “Matemātika dabā” aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni (4 – 6 gadi) kopā ar pieaugušo, kas var būt gan vecāki, gan vecvecāki, auklīte, vecākais brālis vai māsa.  Darbnīca norisināsies ceturtdien, 10 augustā, plkst. 10:30 – 12:00 (1. grupa); Plkst. 13:00 – 14:30 (2. grupa) Digitālās transformācijas centra pagalmā, Akmeņu ielā 5 (sliktu laikapstākļu gadījumā iekštelpās).  Pieteikties darbnīcai iespējams, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesmatematikai. Darbnīcas mērķis ir parādīt bērniem, ka matemātika var būt interesenta un ir sastopama visur, gan maksājot par produktiem, gan atrodoties uz ielas, gan plānojot laiku u.tml. Darbnīcā bērni atkārtos ciparus un veiks vienkāršas matemātiskas darbības, spēlēs dažādas interaktīvas spēles par cipariem, izmantojot planšetdatorus, datorus, robotikas un LEGO elementus.  Nodarbības laikā būs nepieciešama līdzi atnākušā pieaugušā iesaiste, tāpēc aicinām ierasties ērtā apģērbā un apavos. Tehnoloģiju darbnīcu vadīs pasniedzējas Arnita Damberga un Santa Līce. Dalības maksa ir 5 EUR (ģimenei). Maksa jāveic pirms darbnīcas Digitālā centra kasē, Akmeņu ielā 3.

Informācijas tehnoloģijas

08.08 - 17.08

Pedagogu nometne "Digitāli - tas ir vienkārši un aizraujoši!"

Vasara ir labākais laiks, lai ne tikai atpūstos, bet arī pilnveidotu sevi un gūtu jaunas zināšanas. Tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina 1. – 9. klašu pedagogus no visas Latvijas piedalīties trīs dienu garā izglītojošā piedzīvojumā Ventspilī - pedagogu nometnē “Digitāli – tas ir vienkārši un aizraujoši!”. Pedagogu nometnes “Digitāli- tas ir vienkārši un aizraujoši” mērķis ir nodrošināt interesantu un saturīgu laika pavadīšanu, vienlaicīgi pilnveidojot skolotāju digitālās prasmes. Iegūtās zināšanas un pieredze būs kā iedvesma jaunajam mācību gadam, kā arī padarīs mācību stundas aizraujošākas un pedagogu darbu efektīvāku. Nometnes norises laiki: 1. grupa no 8. līdz 10. augustam: 1. - 6. klašu vispārizglītojošo iestāžu pedagogi un interešu izglītības pedagogi. 2. grupa no 15. līdz 17. augustam: 7. - 9. klašu vispārizglītojošo iestāžu pedagogi un interešu izglītības pedagogi. Trīs dienu laikā nometnes dalībniekiem būs iespēja apgūt animācijas veidošanu, prezentācijas rīkus, infografiku izveidi, dažādas MS Excel nianses datu apstrādē, spēļu elementus un citus digitālo rīkus mācību satura veidošanai, kā arī praktiski pielietot jaunās zināšanas. Dalībnieki veidos savus īpašos suvenīrus tehnoloģiju darbnīcā un piedalīsies nodarbībās Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Tāpat pedagogi dosies ekskursijā uz dažādiem Ventspils apskates objektiem. Nometnē paredzētās aktivitātes norisināsies Ventspils Digitālās transformācijas centrā, zinātnes centrā VIZIUM un citos Ventspils pilsētvides objektos. Dalības maksa par nometni ir 150 EUR. Cenā ir iekļautas izglītojošas nodarbības un darbnīcas, ekskursija uz Ventspils apskates objektiem, pusdienas (3 reizes) un kafijas pauzes. Izdevumi par nakšņošanu nav iekļauti dalības maksā. Dalībniekiem, kuriem nepieciešamas naktsmītnes, tiks piedāvāta palīdzība ar naktsmītnes izvēli, tāpēc par šādu vajadzību jāziņo savlaicīgi. 1. grupai dalības maksa par nometni jāveic līdz 1. augustam, bet 2. grupai līdz 8. augustam.  Pieteikties nometnei iespējams līdz 25. jūlijam, aizpildot anketu: www.adre.se/nometne2023. Plašāka informācija pieejama, zvanot pa tālr. 63607607 vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Pirms nometnes norises dalībniekiem tiks nosūtīts atgādinošs e-pasts.