Kursi

Sev, mājai un ģimenei

02.07 - 23.07

Ģimeņu darbnīcas "Drošības eksperts"

Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes piedalīties izglītojošās tehnoloģiju darbnīcās “Drošības eksperts”   Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem piedalīties radošās un izglītojošās aktivitātēs, kas šoreiz būs veltītas dažādiem drošības jautājumiem. Darbnīcās bērni ne tikai iegūs jaunas un vērtīgas zināšanas, bet arī satiks policistus, ugunsdzēsējus, kā arī Cūkmenu, kurš pastāstīs, kā mēs varam pasargāt dabu, nepiesārņojot mežu un šķirojot atkritumus. Tehnoloģiju darbnīcās aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni (4 – 6 gadi) kopā ar pieaugušo, kas var būt gan vecāki, gan vecvecāki, auklīte, vecākais brālis vai māsa. Darbnīcas norisināsies otrdienās, 2., 9., 16. un 23. jūlijā plkst. 11.00 – 12.40 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Pieteikties darbnīcām iespējams, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesdrosibaseksperts. Katra nodarbība tiks veltīta citai tēmai: 02.07. “Ceļu satiksmes drošība” kopā ar Valsts policiju; 09.07. “Ugunsdrošība” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu; 16.07. “Drošība pie ūdens” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu; 07. “Dabas aizsardzība” kopā ar Cūkmenu. Jaunu zināšanu apguve notiks radošā un aktīvā veidā, izmantojot planšetdatorus, robotiņus un dažādas spēles. Aktivitātes notiks gan iekštelpās, gan ārā, tāpēc darbnīcas apmeklētāji aicināti ģērbties ērtā un laikapstākļiem atbilstošā apģērbā. Uz katru darbnīcu jāpiesakās atsevišķi. Cena par nodarbību ir 5 EUR ģimenei. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram.

Informācijas tehnoloģijas

13.08

Pedagogu prasmju pilnveides diena “Digitāli – tas ir vienkārši!”

Pedagogu prasmju pilnveides diena “Digitāli – tas ir vienkārši!” Diena būs piepildīta ar praktiskām, izglītojošām un radošām aktivitātēm, sniedzot ieskatu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta rīku daudzveidībā un iespējās. Izglītojošā un radošā diena pedagogiem notiks 13. augustā plkst. 10.00 - 18.00 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, dienas programma un pieteikšanās: www.adre.se/dienapedagogiem2024

Informācijas tehnoloģijas

15.08 - 16.08

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām!”

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām! Nometnē dažādās praktiskās darbnīcās un nodarbībās būs iespēja iegūt zināšanas, kas palīdzēs organizēt datorikas stundas un mācību procesu tā, lai pilnvērtīgāk sagatavotu skolēnus studijām un iespējamai karjerai IT jomā.  Nometne datorikas pedagogiem notiks 15. augustā plkst. 11.45 - 18.40 un 16. augustā 9.00 – 12.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, nometnes programma un pieteikšanās: www.adre.se/datorikasnometne

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

18.06 - 18.06

Līgo fotostūris

Arī šogad būs iespēja iegūt skaistas Līgo tematikas fotogrāfijas Ventspils Digitālā centra fotostūrītī   Pavisam drīz tiks svinēti līksmākie un ar tradīcijām bagātākie latviešu svētki, kad tiek dziedātas Jāņu dziesmas, siets Jāņu siers, vāktas jāņuzāles un pīti vainagi, tāpēc arī šogad Ventspils Digitālais centrs piedāvā ikvienam interesentam kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem piedalīties fotostūrīti, kur būs iespēja iegūt skaistas fotogrāfijas Jāņu svētku noskaņās. Jāņu fotostūrītis būs pieejams otrdien, 18. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 18.00. Lai piedalītos fotostūrītī, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās elektroniski www.adre.se/piesakiesligofoto. Aicinām pieteikšanos neatlikt uz pēdējo brīdi, jo vietu skaits ir ierobežots. Fotografēšanās notiks Ventspils Digitālā centra pagalma zaļajā zonā, bet sliktu laikapstākļu gadījumā iekštelpās. Maksimālais dalībnieku skaits vienā fotografēšanās reizē ir 6 personas. Katrai grupai fotosesijai paredzētas 15 minūtes, rezultātā iegūstot 5 – 10 skaistas, profesionāli apstrādātas digitālās fotogrāfijas, kas pāris dienu laikā tiks nosūtītas uz norādīto e-pasta adresi. Maksa par dalību fotosesijā ir 23,00 EUR (neatkarīgi no dalībnieku skaita). Samaksa jāveic pirms fotosesijas Ventspils Digitālā centra kasē, Akmeņu ielā 3. Fotostūrīša dalībnieki varēs izvēlēties dažādus Jāņu svētkiem atbilstošus aksesuārus, kas būs pieejami uz vietas, kā arī ikviens ir aicināts izpausties radoši un ņemt līdzi aksesuārus svētku noskaņās, kas fotogrāfijas padarīs interesantākas. Par skaisto Jāņu tematikas fotogrāfiju tapšanu parūpēsies talantīgais fotogrāfs Eduards Žiborkins (Instagram @telpa.studios), kurš ikdienā iemūžina dabas ainavas, portretus, pilsētvidi, kā arī kultūras pasākumus. Savu radošo pusi Eduards pilnveido studējot grafisko dizainu Latvijas Universitātē.  Ja neparedzētu apstākļu dēļ nav iespējams ierasties uz fotosesiju, lūgums par to informēt savlaicīgi, zvanot pa tālr. 63607607 (darba dienās 9.00 - 18.00) vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Piedaloties fotosesijā, dalībnieki piekrīt, ka fotoattēli informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam, var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv un sociālajos tīklos Facebook, Instagram.

Informācijas tehnoloģijas

12.06 - 28.05

Tehnoloģiju pēcpusdiena jauniešiem un vecākiem “Izklaidējošs laiks digitālajā vidē ar pievienoto vērtību”

Notiks Tehnoloģiju pēcpusdiena jauniešiem un vecākiem “Izklaidējošs laiks digitālajā vidē ar pievienoto vērtību”   Ventspils Digitālais centrs aicina jauniešus un vecākus piedalīties tiešsaistes nodarbībā, kur tiks apskatīti veidi, kā lietderīgi pavadīt laiku digitālajā vidē, kādas datorspēles, aplikācijas un vietnes ir ne tikai izklaidējošas, bet arī izglītojošas, ko ņemt vērā un no kā izvairīties, pavadot laiku tiešsaistē, tāpat tiks apskatīti YouTube satura veidotāji, kuri cenšas ne tikai izklaidēt, bet arī izglītot. Tehnoloģiju pēcpusdiena jauniešiem un vecākiem “Izklaidējošs laiks digitālajā vidē ar pievienoto vērtību” norisināsies tiešsaistes platformā Zoom trešdien, 12. jūnijā, plkst. 17.30. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/jauniesiemunvecakiem. Dalība nodarbībā ir bez maksas! Tehnoloģiju pēcpusdienas saturs: izklaidējošas un izglītojošas vietnes internetā; vērtīgas datorspēles; tehnoloģiju gigantu nevēlamais saturs; YouTube satura veidotāji. Nodarbību vadīs pasniedzējs Ģirts Edvarts Stepiņš, Mg. Art., Foto, Video, 3D modelēšanas un spēļu veidošanas pasniedzējs Ventspils Digitālajā centrā un Liepājas Universitātē. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams dators, interneta pieslēgums un pieeja konferenču programmai Zoom. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

03.06 - 04.06

Tiešsaistes kurss “Canva.com – padomi un triki”

Ventspils Digitālais centrs aicina pilnveidot zināšanas darbam ar grafiskā noformējuma izveides vietni Canva   Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā, kur būs iespēja uzzināt dažādus noderīgus padomus un trikus darbam ar vizuālo materiālu izveides vietni Canva.com, kas piedāvā gatavas veidnes plakātiem, prezentācijām, ielūgumiem, plānotājiem, sociālo tīklu vizuāļiem, padarot dizainu izveidi ātru, ērtu un vienkāršu. Kurss būs noderīgs ikvienam interesentam, kuram jau ir pamatzināšanas darbā ar vizuālo materiālu veidošanas vietni Canva.com. Apmācības norisināsies 3. un 4. jūnijā plkst. 17.30 – 19.00 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties iespējams līdz 28. maijam, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/anketacanva. Tiešsaistes kursa “Canva.com – padomi un triki” apmācību programma: Canva logs: opcijas, iespējas un pamatdarbības. Canva elementi un to pielietojums: figūras un attēli; savu rāmju izveidošana un izmantošana; orientēšanās Canva elementos pēc dažādiem parametriem; darbības ar elementiem (grupēšana, kārtošana, slāņi) papildus funkcijas. Lietotņu izmantošana: grupēšana; kārtošana; slāņi; papildus funkcijas. Citas Canva funkcijas: lielapjoma dokumenti; knifi video veidošanā. Ieskats Canva tīmekļa vietnēs. Praktiskais darbs. Kursa dalībniekiem nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu un Zoom konferenču programma. Kursu vadīs Anna Beāte Būmane - Latvijas Universitātes pasniedzēja ar maģistra grādu programmā "Tehnoloģiju inovācijas un dizains izglītībai". Maksa par kursu ir 18,41 EUR. Ja kursa dalībniekam nav iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībai, tad iespējams nodarbības ierakstus apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, nodarbību ieraksti un mācību materiāli būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā var atsvaidzināt zināšanas par apgūto. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

27.05 - 31.12

Tālmācības kursi pedagogiem un citiem interesentiem

Digitālais centrs piedāvā apgūt tālmācības kursus (e-kursus) gan pedagogiem, gan citiem interesentiem, kuri vēlas pilnveidot savas zināšanas. Tiek piedāvātas gan neformālās izglītības programmas, gan pedagogu profesionālās pilnveides programmas. Digitālais centrs pedagogiem regulāri piedāvā aktuālus apmācību kursus par dažādām mācību tēmām, kas palīdz nodrošināt mācību procesu atbilstoši programmas “Skola2030” nostādnēm un ļauj apgūtās zināšanas izmantot mācību metožu dažādošanai. Ņemot vērā lielo pieprasījumu, Digitālais centrs ir izstrādājis arī tālmācības kursus, kas sniedz iespēju skolotājiem mācīties sev ērtā vietā, laikā un tempā.    Ventspils Digitālā centra tālmācības kursi: “Mājaslapas veidošanas pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 7. klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Darba organizēšanas forma. Ievads CSS, tās sintakse. Ievads JavaScript programmēšanas valodā, sintakse. Zīmēšana ar Java Script. Darbs ar datiem JavaScript valodā.   “JavaScript, HTML un CSS pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 8. klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Ievads HTML ievades laukos, to izmantošana. Ievads datu masīvos, dažādas darbības ar datu masīviem (skaitīšana, aprēķini, nolasīšana, izvade mājaslapā). Failu augšupielāde un apstrāde mājaslapā – teorija, praktiski uzdevumi. Attēlu galerijas izveide mājaslapā 2 veidos. Datu grafiska attēlošana (vienkāršas diagrammas veidošana),  vienkārši statistikas aprēķini (lielākā, mazākā vērtība, vidējā vērtība, to attēlošana diagrammā).   “Programmēšanas pamati mācību satura īstenošanai datorikā 9.klasei” Padagogu profesionālās pilnveides programma Kas ir programmēšanas projekts, projekta dokumenta veidošana, aplikācijas skices pievienošana projekta dokumentam. Aplikācijas struktūras veidošana, izmantojot HTML elementus. Ievads Bootstrap, veidoto elementu noformēšana pēc izveidotās skices. JavaScript kods aplikācijas funkcionalitātei - punktu skaitīšana, izvade, piezīmju skaitīšana, punktu vēstures ierakstīšana teksta dokumentā u.c.. Statistikas aprēķini no punktiem - diagrammas veidošana, aprēķinu rezultātu izvade.   “Stundu saraksta plānošanas lietotne aScTimeTables” Padagogu profesionālās pilnveides programma Lietotnes bezmaksas izmēģinājuma versija. Pamatdatu ievadīšana. Stundu saraksta sastādīšana. Darbības ar gatavu sarakstu.   "H5P un Moodle iespējas mācību procesā" Padagogu profesionālās pilnveides programma prasmes darboties ar H5P saturu (darbs ar jautājumu pievienošanu un konfigurēšanu - Drag and Drop, Crossword, Drag the Words, Find The Words, Questionnaire, Interactive Video); patstāvīgi izveidot digitāli interaktīvu saturu un interaktīvus video; prasmes pievienot mācību resursus un uzdevumus e-mācību platformā Moodle.   "Vizuālo materiālu veidošana tiešsaistē - Canva.com" Neformālās izglītības programma jauna vizuāla materiāla veidošanu; gatavu maketu izmantošanu un pielāgošanu; attēlu augšupielādi, apstrādi; dažādu elementu (rāmju, līniju, ikonu) izmantošanu; teksta ievietošanu, noformēšanu; materiālu lejupielādi, kopīgošanu.   Pieteikties e-kursiem iespējams jebkurā laikā, aizpildot anketu: www.adre.se/ekursi. Piesakoties e-kursiem, interesentiem ir iespēja mācīties patstāvīgi, mācības notiek Moodle platformā, kur ir pieejami apmācību video, apraksti, instrukcijas un tīmekļa vietnes, kuras pasniedzējs ir ievietojis, lai veiksmīgi apgūtu kursu. Apgūstot kursu un paveicot uzdevumus, tiek izsniegts Ventspils Digitālā centra sertifikāts.  Ventspils Digitālais centrs turpinās piedāvāt dažādus klātienes un tiešsaistes kursus ikvienam, kurš vēlas pilnveidot savas digitālās prasmes. Pieteikties uz dažādām apmācībām, kā arī norādīt sev vēlamos kursus, iespējams šeit: www.adre.se/gribumacities. Aktuālā informācija par apmācībām pieejama mājaslapā www.digitalaiscentrs.lv, Digitālā centra sociālajos tīklos Facebook un Instagram (@vdcentrs), kā arī Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607.

Informācijas tehnoloģijas

22.05

Ventspils #TechUP “Biznesa ilgtspēja zemestrīču laikmetā”

Pasākumā Ventspils #TechUP runās par biznesa ilgtspēju zemestrīču laikmetā   Trešdien, 22. maijā, Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties bezmaksas pasākumā Ventspils #TechUP “Biznesa ilgtspēja zemestrīču laikmetā”, kur tehnoloģiju un jaunu produktu izstrādes, pārmaiņu vadības un cilvēkresursu attīstības jomas eksperte Vita Brakovska dalīsies ar rīkiem, metodēm un pieejām uzņēmumu ilgtspējas nodrošināšanai laikā, kad to darbību satricina pasaulē notiekošais. Pasākumā aicināti piedalīties IKT un citu jomu uzņēmumu pārstāvji, kuri vēlas iegūt vērtīgus padomus, lai veicinātu sava biznesa attīstību un stabilitāti, veiksmīgi pārvarot dažādus šķēršļus. Ventspils #TechUP norisināsies 22. maijā plkst. 17.00 – 19.00 Ventspils Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Lai piedalītos pasākumā, nepieciešams aizpildīt anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiestechup26. Ventspils #TechUP “Biznesa ilgtspēja zemestrīču laikmetā” tiks apskatītas sekojošas tēmas: Ieskats sistēmiskajā domāšanā. Komandas iesaiste un motivācija. Rīki veiktspējas uzlabošanai. Vita Brakovska ir pieredzējusi eksperte inovāciju, pārmaiņu un cilvēkresursu jomā. 15 gadu laikā Vita ir vadījusi vairāk nekā 1800 pasākumus, risinot dažādu auditoriju vajadzības, tostarp uzņēmējiem, valsts iestādēm, izglītības un kultūras nozarēm. Vita ir guvusi atzinību gan publiskajā, gan privātajā sektorā, sadarbojoties ar vadošajiem uzņēmumiem, piemēram, TET, LMT, Airbaltic, un institūcijām Latvijā un ārpus tās. Viņas ekspertīze tiek novērtēta arī starptautiski, sadarbojoties ar Eiropas Komisiju, UNESCO un citām organizācijām, lai risinātu globālus izaicinājumus un veicinātu inovācijas un attīstību. Pasākuma apmeklētājus sagaida ne vien vērtīga pieredzes apmaiņa un tīklošanās, bet arī gardas uzkodas! Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram.

Informācijas tehnoloģijas

21.05 - 22.05

Meistarklase "Fotografēšana pilsētvidē"

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Fotografēšana pilsētvidē” Kā skaisti iemūžināt ceļojumus, atpūtu pie dabas vai pilsētvidi savam privātajam arhīvam, izmantojot mobilo telefonu vai fotokameru?  Atbildes uz šiem jautājumiem ikviens interesents varēs rast meistarklasēs “Fotografēšana pilsētvidē”, kur būs iespēja iegūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas fotoattēlu uzņemšanā brīvā dabā. Meistarklase norisināsies divos datumos, piedāvājot jaunas prasmes apgūt gan tiem, kuri fotogrāfijas uzņem ar mobilo telefonu, gan tiem, kuri izvēlas skaistus mirkļus iemūžināt ar fotokameru: 21. maijā plkst. 17.30 – 19.30 “Fotografēšana ar mobilo telefonu”. 22. maijā plkst. 17.30 – 19.30 “Fotografēšana ar fotokameru”.  Nodarbību sākums Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3. Pieteikties iespējams līdz 19. maijam, aizpildot anketu: www.adre.se/anketapilsetvidesfoto. Meistarklases tēmas: Fotografēšana ārā – rakursi un objekti kadrā. Dabīgais apgaismojums. Parametru un režīmu izvēle. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Dalībniekiem, kuri apmeklēs nodarbību 21. maijā, līdzi jāņem savs mobilais telefons, savukārt dalībniekiem, kuri pieteikušies uz nodarbību 22. maijā, līdzi jāņem sava fotokamera. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto publisko pasākumu laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā, sociālajos tīklos, kā arī drukātajos izdevumos.