Kursi

Informācijas tehnoloģijas

23.04

Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu”

  Ventspils Digitālais centrs aicina uz meistarklasi “Produkcijas fotografēšana ar mobilo telefonu” Bieži vien nākas meklēt fotogrāfus, kuri profesionāli iemūžina uzņēmuma ražotu produkciju. Mūsdienu mobilie telefoni ir lielisks rīks, lai pašiem tiktu galā ar šo uzdevumu, tādēļ Digitālais centrs aicina uz meistarklasi, kurā varēs iegūt prasmes un zināšanas par to, kā uzlabot savu uzņēmuma produktu attēlus. Meistarklasē tiks stāstīts par iedarbīgāko leņķu izvēli, piemērotāko gaismu un citiem padomiem, lai uzņemtie attēli būtu pievilcīgāki un efektīvāki, piesaistot klientu uzmanību un veicinot produktu pārdošanu. Meistarklase norisināsies Ventspils Digitālajā centrā 23. aprīlī plkst. 17.30 – 19.30.  Pieteikties iespējams līdz 21. aprīlim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesprodukcija. Meistarklases tēmas: Kompozīcijas paņēmieni. Iedarbīgi leņķi un rakursi foto uzņemšanai. Fonu un konteksta ietekme uz gala rezultātu. Praktiski piemēri un paņēmieni. Dalībnieki, kuri vēlās pēc tam veidot attēlus konkrētiem produktiem vai saviem ražojumiem, tiek aicināti ņemt līdzi savus produktus, lai nodarbības laikā jau izmēģinātu veidot to fotogrāfijas. Tāpat dalībnieki aicināti ņemt līdzi statīvu mobilajam telefonam, ja tāds pieejams. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Dalības maksa par meistarklasi ir 9,80 EUR. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

06.02

Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar CERT.LV aicina piedalīties tiešsaistes lekcijā “Internets un mēs – 2024”

Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar CERT.LV aicina piedalīties tiešsaistes lekcijā “Internets un mēs – 2024”   februārī jau 21. gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena, kuras mērķis ir atgādināt par drošību internetā un katra ieguldījumu, veidojot labāku interneta vidi, tāpēc Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.LV aicina ikvienu interesentu piedalīties bezmaksas tiešsaistes lekcijā par riskiem un apdraudējumiem interneta vidē. Lekcija norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 6. februārī plkst. 14.00 – 15.30. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktieslekcijai. Tiešsaistes lekcijas “Internets un mēs – 2024” tēmas: Apdraudējumi interneta vidē, tehnoloģiju un cilvēku uzvedības riski, kultūra un drošība, mediju ietekme. Tehnoloģiju un cilvēku uzvedības riski: Riski, kas balstās uz paradumiem. Riski, kas balstās uz tehnoloģijām. Krāpnieku rīcība internetā: Pikškerēšana (Phishing). Smikšķerēšana (Smishing). Vikšķerēšana (Vishing). Mākslīgais intelekts, lietu internets, drošu paroļu veidošanas pamatprincipi, informācijas telpas, ārējo datu nesēju izmantošanas riski, nolietoto iekārtu utilizācija. Padomi un rīki. Diskusija par riskiem un rīcību interneta vidē. Tiešsaistes lekciju vadīs Egils Stūrmanis, kurš ir ieguvis maģistra grādu tehniskajās zinātnēs un finansēs, kā arī sociālo zinātņu maģistra grādu sociālajā antropoloģijā. Jau vairāk nekā 15 gadus Egils strādā IT drošības jomā,  vadot un realizējot dažādus projektus. Pēdējos 10 gadus daudz laika veltījis dažādu iestāžu darbinieku un sabiedrības izglītošanai - galvenās apskatītās tēmas ir "Virtuālā realitāte", Informācijas drošības kultūra", "Draudzīga IT drošība" un " Mēs un internets". Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

06.02 - 22.02

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes kursā “Ievads projektu vadības rīku un metodoloģiju izmantošanā”

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties tiešsaistes kursā, kurā būs iespēja iegūt un pilnveidot zināšanas par projektu vadību un projektu vadības rīku pielietošanu. Apmācību dalībnieki apgūs projektu vadības pamatus, populāras pieejas projektu vadībā, kā arī rīkus prasību reģistrēšanai, uzraudzībai un specificēšanai.   Kurss “Ievads projektu vadības rīku un metodoloģiju izmantošanā” norisināsies 6., 8., 13., 15., 20. un 22. februārī plkst. 18.00 – 19.30 tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties kursam iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/anketaprojekturiki. Pieteikšanās līdz 1. februārim!   Kursa “Ievads projektu vadības rīku un metodoloģijas izmantošanā” programma: Projektu dzīves cikls. Projektu vadības pieejas: tradicionālā; Agile. Agile izstrādes metodes: Kanban; Scrum. Rīki projekta pārvaldīšanai: Trello; Milanotes; Jira. Tiešsaistes sadarbošanās rīki: Lucid; Miro. Projekta prasību reģistrēšana un pārvaldība.   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, interneta pieslēgums, pieeja Zoom platformai un tiešsaistes rīku Trello, Milanotes, Jira, Lucid un Miro bezmaksas versijām. Nodarbības vadīs Austris Laizāns, sertificēts Scrum master speciālists, Agile projektu vadības pasniedzējs. Dalības maksa 36,81 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra apliecību.   Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

30.01 - 07.03

Ventspils Digitālais centrs aicina apgūt fotografēšanas pamatus

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursam “Fotografēšanas pamati”, kur gan praktiskās, gan teorētiskās nodarbībās būs iespēja iepazīt fotokameras uzbūvi un darbību, apgūt fotoattēla veidošanas principus, kā arī gūt izpratni par kompozīciju un vizuālo komunikāciju. Kurss būs aktuāls gan tiem, kuri tikai vēlas spert savus pirmos soļus fotografēšanā, gan tiem, kuri vēlas pilnveidot jau esošās prasmes.   Interesenti aicināti apmeklēt bezmaksas iepazīšanās nodarbību, kas norisināsies 25. janvārī plkst. 17.30 Ventspils Digitālajā centrā. Nodarbībā būs iespējams gūt priekšstatu par apmācību saturu un noskaidrot citus sev interesējošus jautājumus.   Apmācības norisināsies Ventspils Digitālajā centrā no 30. janvāra līdz 7. martam katru otrdienu un ceturtdienu plkst. 17.30 – 19.00.  Pieteikties iespējams līdz 28. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesfotokursiem.     “Fotografēšanas pamati” nodarbību tēmas: Attēla veidošanas princips, fokokameras uzbūve, ieskats režīmos. Objektīvi – to veidi, nozīme, pielietojums, parametri. Fokusēšanās, fokusa attālums, fokusēšanas distance. Viss par un ap asuma dziļumu. Slēdža ātrums un ekspozīcijas (eksponēšanas) laiks. Ekspozīcija, tās vērtības un noteikšana. Eksponometrija – ekspozīcijas mērīšana. Ekspozīcijas kompensācija, dinamiskais diapazons, krāsu temperatūra, histogrammas, to nolasīšana. Ieskats attēla kompozīcijā, kompozīcijas pamatprincipi un paņēmieni. Attēla valoda (ieskats vizuālajā komunikācijā). Dažādi fotogrāfijas virzieni un žanri, mākslinieku pieredze. Gaisma fotografēšanā, iebūvējamās un ārējās zibspuldzes. Fotogrāfijas analīze un vērtēšana. Savu dabu un pieredzes vērtēšana.   Lai nodarbībās būtu iespēja praktiski darboties, nepieciešama sava fotokamera. Nodarbības vadīs fotomāksliniece un dažādu izstāžu autore Jekaterina Karpova. Mācību kursa noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu. Dalības maksa par kursu ir 88,20 EUR. Maksu par kursu var veikt divos maksājumos - pirmais maksājums (44,10 EUR) līdz 30. janvārim, otrs maksājums (44,10 EUR) līdz 20. februārim. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

24.01

Ventspils Digitālais centrs aicina uz Tehnoloģiju pēcpusdienu “Projektu vadības rīki un metodoloģijas”

Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties Tehnoloģiju pēcpusdienā, kurā sertificēts Scrum Master speciālists Austris Laizāns dalīsies ar savu pieredzi un padomiem par dažādu projektu vadības rīku pielietošanu ikdienā. Tehnoloģiju pēcpusdiena norisināsies tiešsaistē. Nodarbība būs vērtīga ikvienam, kurš vēlas uzzināt vairāk par populārākajiem projektu vadības veidiem, kāda ir to nozīme un pielietošana sava projekta mērķu sasniegšanai, kā arī tiks apskatītas populārākās programmatūras, kas tiek izmantotas projektu vadībā.   Bezmaksas pasākums norisināsies 24. janvārī plkst. 18.00 – 19.00  tiešsaistes platformā Zoom. Pieteikties Tehnoloģiju pēcpusdienai iespējams, aizpildot anketu šeit: www.adre.se/pieteiktiesprojektuvadiba   Tehnoloģiju pēcpusdienā “Projektu vadības rīki un metodoloģijas” apskatāmās tēmas: kas ir Agile un Waterfall projektu vadības pieejas; kas ir projektu vadības rīki – Trello, Jira un virtuālās tāfeles.   Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams interneta pieslēgums un pieeja konferenču programmai Zoom. Februārī tiks piedāvāts padziļināts apmācību kurss projektu vadības rīku izmantošanā. Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

23.01 - 26.01

Ventspils Digitālais centrs aicina tiešsaistē apgūt kursu “Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei”

Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas skolotājus pieteikties tiešsaistes apmācībām “Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei”, kur būs iespēja iepazīties ar praktiskiem piemēriem, kā programmēšanas apguvi padarīt skolēniem interesantāku.   Programmēšana ir daļa no mācību programmas, ko skolēni apgūst jau pamatskolā. Skolēni 7. klasē sāk apgūt tekstuālo programmēšanu, veidojot mājaslapas un papildinot tās ar interaktīvām funkcijām. Lai ieinteresētu skolēnus  apgūt programmēšanu, nepieciešams piedāvāt saistošus un praktiskus uzdevumus, kas veicinās skolēnu izpratni par programmēšanas iespējām un elementiem.   Mācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom. 1. grupas nodarbību grafiks: 4. janvārī plkst. 10.00 – 13.30 un 5. janvārī plkst. 10.00 – 11.30 (grupa nokomplektēta).  1. papildgrupas nodarbību grafiks: 17., 18. un 19. janvārī plkst. 16.00 - 17.30 (grupa nokomplektēta). Lielās intereses dēļ ir atvērta pieteikšanās 2. papildgrupai! Nodarbību grafiks 2. papildgrupai 23., 25. un 26. janvārī: 1. nodarbība – 23. janvāris, 16.00 – 17.30; 2. nodarbība – 25. janvāris, 16:00 – 17.30; 3. nodarbība – 26. janvāris, 16.00 – 17.30. Pieteikties iespējams līdz 18. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/programmesanaskursi Dalībnieku skaits ir ierobežots.    Kursa mācību programma: Ievads programmēšanas projektu veidošanā. Programmas specifikācijas dokuments, piemēri. Programmēšanas projekta veidošana 7. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementi; eventListener; funkcijas; zīmēšana. Programmēšanas projektu veidošana 8. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementi; datu masīvi; eventListener; funkcijas. Programmēšanas projektu veidošana 9. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei: HTML elementu veidošana ar JavaScript; datu masīvi; eventListener; nosacījumi. JavaScript pamatelementi – mainīgie, funkcijas, notikumu klausītāji, datu masīvi, failu lasīšana, zīmēšana.   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam), interneta pieslēgums, pieeja Zoom platformai. Nodarbības vadīs Ventspils Digitālā centra IT pulciņu vadītājs Didzis Ābele. Dalības maksa par kursiem 18,41 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.   Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto.   Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

Informācijas tehnoloģijas

16.01

Finanšu drošība digitālajā vidē

Seminārs tiks veltīts tam, lai aktualizētu informāciju, kā pasargāt gan savu naudu, gan datus veiksmīgai un ērtai finanšu jautājumu risināšanai ikdienā. Seminārā īpaša uzmanība tiks veltīta šādām tēmām: krāpnieku motivācija, krāpšanas veidi digitālajā vidē, digitālās tendences finanšu jomā. Dalība seminārā ir bez maksas. Veiksmīgam darbam līdzi nepieciešams savs viedtālrunis.    

Organizācija

Ventspils bibliotēka