Kursi

Sev, mājai un ģimenei

02.07 - 23.07

Ģimeņu darbnīcas "Drošības eksperts"

Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes piedalīties izglītojošās tehnoloģiju darbnīcās “Drošības eksperts”   Ventspils Digitālais centrs aicina ģimenes ar pirmsskolas vecuma bērniem piedalīties radošās un izglītojošās aktivitātēs, kas šoreiz būs veltītas dažādiem drošības jautājumiem. Darbnīcās bērni ne tikai iegūs jaunas un vērtīgas zināšanas, bet arī satiks policistus, ugunsdzēsējus, kā arī Cūkmenu, kurš pastāstīs, kā mēs varam pasargāt dabu, nepiesārņojot mežu un šķirojot atkritumus. Tehnoloģiju darbnīcās aicināti piedalīties pirmsskolas vecuma bērni (4 – 6 gadi) kopā ar pieaugušo, kas var būt gan vecāki, gan vecvecāki, auklīte, vecākais brālis vai māsa. Darbnīcas norisināsies otrdienās, 2., 9., 16. un 23. jūlijā plkst. 11.00 – 12.40 Digitālās transformācijas centrā, Akmeņu ielā 5. Pieteikties darbnīcām iespējams, aizpildot anketu: www.adre.se/pieteiktiesdrosibaseksperts. Katra nodarbība tiks veltīta citai tēmai: 02.07. “Ceļu satiksmes drošība” kopā ar Valsts policiju; 09.07. “Ugunsdrošība” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu; 16.07. “Drošība pie ūdens” kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu; 07. “Dabas aizsardzība” kopā ar Cūkmenu. Jaunu zināšanu apguve notiks radošā un aktīvā veidā, izmantojot planšetdatorus, robotiņus un dažādas spēles. Aktivitātes notiks gan iekštelpās, gan ārā, tāpēc darbnīcas apmeklētāji aicināti ģērbties ērtā un laikapstākļiem atbilstošā apģērbā. Uz katru darbnīcu jāpiesakās atsevišķi. Cena par nodarbību ir 5 EUR ģimenei. Papildu informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 63607607. Informējam, ka Ventspils Digitālā centra rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra portālā www.digitalaiscentrs.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram.

Informācijas tehnoloģijas

13.08

Pedagogu prasmju pilnveides diena “Digitāli – tas ir vienkārši!”

Pedagogu prasmju pilnveides diena “Digitāli – tas ir vienkārši!” Diena būs piepildīta ar praktiskām, izglītojošām un radošām aktivitātēm, sniedzot ieskatu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta rīku daudzveidībā un iespējās. Izglītojošā un radošā diena pedagogiem notiks 13. augustā plkst. 10.00 - 18.00 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, dienas programma un pieteikšanās: www.adre.se/dienapedagogiem2024

Informācijas tehnoloģijas

15.08 - 16.08

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām!”

Nometne datorikas pedagogiem “Izglītošanas iedvesma - praktiski padomi datorikas stundām! Nometnē dažādās praktiskās darbnīcās un nodarbībās būs iespēja iegūt zināšanas, kas palīdzēs organizēt datorikas stundas un mācību procesu tā, lai pilnvērtīgāk sagatavotu skolēnus studijām un iespējamai karjerai IT jomā.  Nometne datorikas pedagogiem notiks 15. augustā plkst. 11.45 - 18.40 un 16. augustā 9.00 – 12.45 Ventspils Digitālās transformācijas centrā un Ventspils zinātnes centrā VIZIUM. Plašāka informācija, nometnes programma un pieteikšanās: www.adre.se/datorikasnometne

Iepriekš organizētie kursi

Informācijas tehnoloģijas

13.04 - 27.04

Javascript pamati programmēšanas mācību satura īstenošanai 8. klasē

JavaScript ir programmēšanas valoda, kas tiek plaši pielietota mājas lapu izstrādē. Lai padarītu datorikas mācības skolās interesantākas un veicinātu skolēnu interesi par mājas lapu izstrādi, Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas pedagogus pilnveidot prasmes JavaScript programmēšanas valodas izmantošanā mācību satura veidošanā 8. klasei. Apmācības norisināsies tiešsaistē 13., 14., 19., 20., 24. un 27. aprīlī plkst. 16.00 - 17.30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 13. aprīlim šeit: www.adre.se/piesakiesjavascript .   Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators un pieeja Zoom konferenču programmai. Nodarbības vadīs pasniedzējs Didzis Ābele. Maksa par kursu: 54 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Uzņēmējdarbība un personības izaugsme

12.04

Kā pareizi izveidot CV?

Sākot jauna darba meklējumus, viena no pirmajām lietām ir sava CV izveide vai atjaunošana. Nereti rodas jautājums, kāda informācija ir jāiekļauj CV un kā to vislabāk noformēt, lai to padarītu pievilcīgu potenciālajiem darba devējiem vai atlases speciālistiem. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu piedalīties tiešsaistes apmācībās un uzzināt par konkurētspējīga CV izveides nosacījumiem un gūt vērtīgus padomus, kā piesaistīt darba devēju uzmanību! Kurss “Kā pareizi izveidot CV” norisināsies tiešsaistē 12. aprīlī plkst. 18:00-19:30. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu www.adre.se/profesionalatelapilnveide.  Kursu vadīs Ventspils Techgirls pārstāve Laura Karatājeva. Maksa par kursu: 9 EUR. Kurss norisināsies tiešsaistē, ZOOM platformā.

Informācijas tehnoloģijas

11.04 - 18.04

Animēta video veidošana ar bezmaksas rīkiem

Ventspils Digitālais centrs piedāvā iespēju piedalīties tiešsaistes apmācībās un apgūt animētu video veidošanas prasmes ar bezmaksas rīkiem Stop Motion Studio un Canva.com. Iegūt zināšanas animēta video veidošanā un video faila apstrādē aicināti izglītības iestāžu pedagogi, kā arī ikviens interesents, kuram ir vēlme vai nepieciešamība nodot informāciju saistoši - video formātā. Apmācības norisināsies 11., 13. un 18. aprīlī plkst. 16:00-17:30. Apmācības notiks 6 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 10. aprīlim šeit: www.adre.se/animetsvideo.             Mācību programma: Iepazīšanās ar Stop Motion Studio pamatfunkcijām: iepazīšanās ar dažādām StopMotion video režiju iespējām; jauna video faila izveidošana; kadru veidošana; balss ieraksta pievienošana. Iepazīšanās ar tiešsaistes rīka Canva.com pamatfunkcijām video izveidē: video faila ievietošana; kadru pievienošana; teksta ievadīšana; efektu izmantošana. Praktiskais darbs. Profesionālajai interesei un kompetencei atbilstoša animēta videofaila izveidošana. Nodarbības norisināsies attālināti, patstāvīgi apgūstot mācību materiālu ar paralēlu ZOOM pieslēgumu, lai nepieciešamības gadījumā varētu konsultēties un diskutēt ar pasniedzēju. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma, mobilais tālrunis vai planšete ar Android vai iOS operētājsistēmu. Ar Windows, MacOS vai Linux aprīkots dators. Nodarbības vadīs pasniedzēja Dace Kamela. Maksa par kursu: 27 EUR. 

Uzņēmējdarbība un personības izaugsme

06.04

LinkedIn – sociālais tīkls profesionāļiem, darba devējiem un darba ņēmējiem

Kurss “LinkedIn – sociālais tīkls profesionāļiem, darba devējiem un darba ņēmējiem” norisināsies tiešsaistē 6. aprīlī plkst. 18:00-19:30. Lai piedalītos apmācībās, nepieciešams pieteikties iepriekš, aizpildot anketu www.adre.se/profesionalatelapilnveide.             Mācību programma. Profila izveide un uzstādīšana: uzmanību piesaistoša un profesionāla profila izveide; profila sadaļas aizpildīšana ar faktiem par profesionālo pieredzi, izglītību, prasmēm un citiem svarīgiem aspektiem; profila uzstādījumu pielāgošana, lai padarītu profilu pieejamu darba devējiem un citiem profesionāļiem. Kontaktu izveide un tīkla veidošana: karjeras attīstībai potenciāli noderīgu kontaktu meklēšana un pievienošana; profesionālā tīkla izveide un uzturēšana. Darba meklēšana un darba sludinājumu meklēšana: LinkedIn izmantošana darba meklējumiem un saziņai ar potenciālajiem darba devējiem; interesējošo darba sludinājumu meklēšana un pieteikuma nosūtīšana; LinkedIn profila optimizēšana meklēšanai potenciālajiem darba devējiem. Satura veidošana un dalīšanās: interesanta un uzmanību piesaistoša satura izveide; satura izveide un dalīšanās reputācijas un profesionālās pieredzes uzlabošanai. LinkedIn rīki un funkcijas: LinkedIn rīku un funkciju izmantošana, lai optimizētu savu profilu un tīkla veidošanu; LinkedIn grupas un padziļinātas meklēšanas funkciju izmantošana, lai atrastu potenciālos darba devējus un darba iespējas; LinkedIn Premium un citu produktu izmantošana papildu priekšrocību iegūšanai. Kursu vadīs Ventspils Techgirls pārstāve Laura Karatājeva. Maksa par kursu: 9 EUR. Kurss norisināsies tiešsaistē, ZOOM platformā.

Informācijas tehnoloģijas

03.04 - 05.04

Darbu plānošanas un organizēšanas bezmaksas rīki

Lai visi plānotie darbi, projekti un uzdevumi būtu pabeigti laikā un kvalitatīvi, nepieciešams noteikt termiņus, prioritātes un uzraudzīt uzdevumu izpildi. Tiešsaistē ir pieejami vairāki bezmaksas darbu plānošanas rīki, ar kuru palīdzību iespējams organizēt un uzraudzīt darbu gaitu, veidot plānus, pievienot resursus, piešķirt termiņus, kā arī veikt daudzas citas darbības, kas ir būtiskas, lai veiksmīgi pabeigtu projektu. Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu apgūt bezmaksas rīkus darbu plānošanai un organizēšanai. Apmācības norisināsies tiešsaistē 3. un 5. aprīlī plkst. 17:30 - 19:00. Apmācības notiks 4 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 2. aprīlim šeit: www.adre.se/darbuplanosana.             Mācību programma: Ievads darba plānošanas un komandas organizēšanas digitālajos rīkos. Iepazīstināšana ar bezmaksas projektu pārvaldības rīku ClickUp: prakstisku uzdevumu veikšana; uzdevumu veidošana; projekta dalībnieku pievienošana; laika plānošana. Rīku Monday un Asana iespēju salīdzinājums: praktisku uzdevumu veikšana Monday rīkā. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma. Nodarbības vadīs pasniedzēja Linda Kēnigsvalde. Maksa par kursu: 18 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Informācijas tehnoloģijas

31.03 - 21.04

MS Excel 2. līmenis

Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties tiešsaistes apmācībām  “Microsoft Excel 2. līmenis” un apgūt padziļinātas zināšanas darbam ar izklājlapām. Microsoft Excel ir datu analīzes un aprēķinu programma, ko izmanto uzņēmumi un parastie lietotāji, lai organizētu, sakārtotu, aprēķinātu un vizualizētu datus, izmantojot tabulas un grafikus. Apmācības norisināsies tiešsaistē 31. martā, 5., 12., 14., 19. un 21. aprīlī plkst. 18:00 - 19:30. Apmācības notiks 12 akadēmiskās stundas. Pieteikties iespējams līdz 30. martam šeit: www.adre.se/excelkurss2. Mācību programma: Ievads un pamatu atkārtošana: darba lapas struktūra; datu ievade un noformēšana; darbgrāmatas drukāšanas iespējas. Aprēķinu veidošana “Microsoft Excel” darblapā:      automātisko funkciju ievietošana darblapā un to pielietošana; formulu pielietošana - relatīvā, absolūtā un jauktā formula; loģiskā funkcija IF; dažādu specializēto funkciju izmantošana, piemēram, skaitīšanas funkcijas (COUNTIF, COUNTIFS), summēšanas funkcija (SUMIF) un citas. Funkcijas darbam ar tekstu:           teksta funkcijas (LEFT, RIGHT, MID, CONCATENATE, UPPER, LOWER, PROPPER). Darblapas un tabulas datu organizēšana: datu padziļināta filtrēšana un atlase; starpsummu veidošana; validācija. Datu attēlošana izmantojot diagrammas:  diagrammu tipi un to pielietojums; diagrammu veidošana. Darbs ar lielām tabulām: vērtību uzmeklēšana sarakstā (funkcija VLOOKUP, HLOOKUP); datu analīze ar rakurstabulām. Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators, Zoom konferenču programma un pieeja programmai Microsoft Excel. Nodarbības vadīs pasniedzējs Roberts Gaižutis. Maksa par kursu: 54 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.